Důležité vítězství nad Vítkovicemi

Date of publication Author Lukáš Rejmon

L i b e r e c - v 21. kole 02 ELH porazili Bílí Tygři hosty z Vítkovic ve vyrovnaném zápase 2:0, když využili dvě početní výhody. Hrdinou utkání se stal <b>Jan VÍŠEK</b>, který zaznamenal druhou branku a upevnil si tak vedení v kanadském bodování týmu.

21. kolo, pátek 03. listopadu 2006
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. S. Procházka (Šachl), 36. Víšek (Krstev). Rozhodčí: Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:0.¨ Střely na branku: 25:35. Diváci: 4.932.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka S. - O. Hruška, Vampola, Pabiška. <b>Trenéři:</b> Paleček, Kapoun, Čermák.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Jurečka, Chmelíř, Jasečko, Gulaši, Hudec, Kuboš, Mocek - Hubáček , Procházka R., Irgl - Krenželok, Burger, Kropáč - Köhler, Šimíček, Mikulík - Seman, Tomášek, Káňa. <b>Trenéři:</b> Holaň, Trličík.

1. třetina

První příležitost k otevření skóre měl liberecký Tygr Jan Víšek, který vystřelil poté, co mu přenechal puk na modré Plodek, Pinc v brance Vítkovic zneškodnil povedenou střelu levým betonem. Pak měli domácí další dobrou příležitost, když šel na trestnou hostující Mikulík. První přesilovka se Bílým Tygrům ale moc nepovedla. Tu samou výhodu dostali hosté v šesté minutě, když se na trestné ocitl bek Žabka. Paradoxně to ale byli domácí, kteří měli v přesilovce velkou šanci, kterou nedokázal po přihrávce Víška před prázdnou branku využít Jan Plodek.

V čase 11:10 v aréně zhasla všechna světla a jelikož se hokej nedá hrát při tmě, přerušil hlavní rozhodčí Minář hru. I když tma v aréně trvala jen několik okamžiků, světlo, které v aréně nouzově svítilo, nebylo pro další pokračování hry dostatečné. Diváci si krátili hru mexickými vlnami. Až po plném naběhnutí světel hra mohla dále pokračovat. Další hru s mužem v poli navíc dostali hosté v patnácté minutě, po nedovoleném bránění domácího Nováka. V této přesilovce hosté předvedli hezčí hru, než v té první. Hezkou střelou z prostoru pravého kruhu se prezentoval Hubáček, Hnilička byl ale včas se svou lapačkou na správném místě.

Další dramatický okamžik byl k vidění v sedmnácté minutě, kdy se už domácí fandové radovali ze vstřelené branky. Vampola chtěl nahrávat před branku Hruškovi, k němu se ale puk nedostal a skončil kdesi v brankovišti pod ležícím Pincem. Rozhodčí Minář po konzultaci s kolegou u videa branku neuznal. Minutu a půl před koncem vystrašil Stanislav Procházka velmi povedeným bekhendem gólmana hostí. Pinc vytasil akrobatický zákrok a střelu domácího kapitána zlikvidoval. Na konci třetiny byl ještě podruhé vyloučen domácí bek Žabka, hostům se ale přesilovku využít nepodařilo i z důvodu zaznění sirény po dosažení prvních dvaceti minut.

2. třetina

Druhá třetina začala dohrávkou přesilovky hostí, v ní měl největší šanci Irgl, který se ale nedokázal prosadit. Poté se do útoku vrhli domácí, při signalizovaném vyloučení tvrdě švihem vypálil Šachl, střelu ale zlikvidoval ukázkový semafor v podání Pince, který byl následně postiženým a potrestaným za podražení, jeho přestupek šel na trestnou odsedět Krenželok. Na konci čtyřiadvacáté minuty byl dalším vyloučeným Hudec. Bílí Tygři měli třicet vteřin dvojnásobnou převahu, kterou díky dobře bránícím hostům nedokázali využít. Následnou klasickou přesilovku už ano. Petr Šachl si od mantinelu sjel k brance a předložil puk před branku zcela neobsazenému Stanislavu Procházkovi, který otevřel skóre utkání.

Domácí byli od těchto chvil na koni. V šestadvacáté minutě střílel těsně nad z prostoru mezi kruhy Vaic. Pak se hra více méně vyrovnala a k vidění byl hokej oboustranně rychlý, ovšem bez vážnějších šancí. Další vyloučení bylo k vidění ve čtyřiatřicáté minutě, vyloučeným byl podruhé v utkání brankář Marek Pinc, opět za podražení. Tuto výhodu dokázali domácí přetavit v druhý gól. Angel Krstev milimetrovou přihrávkou křižně přes pásmo nabil Janu Víškovi, který střelou z první překonal Pince podruhé.

Další krásnou akci předvedli Novák s Podkonickým, prvně jmenovaný se ve středním pásmu zmocnil puku a mířil k brance hostí. Situaci chtěl ještě vylepšit přihrávkou na Podkonického, tomu ale puk odskočil od hole, a tak Pinc nemusel zasahovat. Na druhé straně se pěknou střelou mezi betony Hniličky prezentoval Krenželok, liberecký gólman je včas srazil k sobě a zamezil tak snížení skóre.

3. třetina

Třetí dějství začalo pro hosty příznivě. Hned v úvodu totiž hráli přesilovku a byla z jejich strany hodně povedená, využít ji ale nedokázali, a to ani po šanci Kropáče, který byl před Hniličkou zcela osamocen, sám se ale utopil ve svých kličkách a nakonec ani nevystřelil. Hosté začali hned po přesilovce před Hniličkou pořádně zlobit, jejich snaha o zdramatizování ale vždy končila buď na dobře zformované obraně nebo skvěle chytajícím Hniličkovi. Domácím v těchto chvílích stačilo vyhazovat na zakázaná uvolnění.

Trápící se Vítkovice v polovině třetí třetiny pomalu přestávali vědět co hrát. Další možnost jak snížit jim dal faul Petra Vampoly. Rozpačitě hranou přesilovku hostí nakonec ukončil faul Šimíčka ve středním pásmu. Při hře ve čtyřech pěkně vystřelil bek domácích Lukáš Zíb, kterého krásným zákrokem vychytal Pinc. Další faul přišel po zákroku Klimenty, který narazil na hrazení jednoho z hostí. Velmi aktivní Krenželok se zkoušel prosadit střelou zpoza obránce, ale i s tou si Hnilička poradil.

Téměř ihned po skončení oslabení domácích se na trestnou odebral další hráč domácích a sice střelec druhé branky Jan Víšek za vysokou hůl. Po souboji u hrazení si začali ručně vyměňovat názory Gulaši a Pletka, oba shodně zamířili na trestnou za hrubost. Hostující bek dostal 2+2 minuty. Skóre mohl ještě navýšit Jiruš, jeho pokus z mezikruží mířil jen těsně mimo branku. V závěru třetiny si Bílí Tygři dvoubrankové vedení uhlídali a dovedli tak utkání k vítěznému konci. Pro brankáře hokejistů Liberce Hniličku to byla druhá vychytaná nula v sezóně.