Dva Řepíkovy góly na Švédy nestačily

Skellefteå/Liberec - Dvě vyrovnané třetiny sehráli liberečtí hokejisté v severošvédském městečku, bohužel rozhodla prostřední část, ve které šelmy inkasovaly hned třikrát, nakonec tedy postupují do vyřazovacích bojů z druhé pozice.

4. kolo, sobota 05. září 2015
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Ericsson (Zackrisson, M. Petterson), 25. Norman (Burström, Lindgren), 29. M. Lundberg (Holmström), 30. Ohlsson (Norman, Lindgren), 42. Lindholm (Broadhurst) – 15. Řepík (Vampola), 51. Řepík (Ševc). Střely na branku: 28:33. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 278.

Skelleftea AIK

Svensson – Andersson, Burström, Lindgren, M. Pettersson, A. Lundberg, A. Lindholm, Söderberg – Ericsson, Holmström, M. Lundberg – Pesonen, Zackrisson, Calof – A. Pettersson, P. Lindholm, Broadhurst – Petterström, Forssell, Norman – Ohlsson.

Lašák – Šimek, Ševc, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych, Vitásek – Vampola, Birner, Řepík – Bakoš, Buliř, Radivojevič – Jelínek, Krenželok, Valský – Lakatoš, Vlach, Stránský – Jonák

Již po čtyřiceti sekundách se hosté poprvé dostali do střelecké pozice, od modré čáry vypálil Vampola, hrdina posledního vzájemného duelu - Svensson projektil svou výstrojí vyrazil. Mnohem nebezpečněji vypadala situace na druhé straně, po nepřesné rozehrávce Lašáka se k nebezpečné dorážce dostal Lindholm, nakonec ale strážce liberecké svatyně fantastickým zákrokem svoji předchozí chybu dokázal napravit.

Šance v úvodních minutách nebyly v žádném případě ojedinělé, zaváhání předvedla také dvojice švédských obránců, kterým sebral kotouč Petr Jelínek, tváří v tvář Svenssonovi však forhendovou kličkou neuspěl, a diváci si tak museli na úvodní gól ještě počkat.

Konkrétně do desáté minuty, kdy podivný odraz kotouče od hokejky kapitána Skelleftey Jimmieho Ericssona při početní výhodě rozezvučel útulnou arénu poprvé - 1:0. Tygři ale v žádném případě nehráli sekundární roli, svého soka na několik minut uzavřeli v obranném pásmu a výsledkem nemohlo být nic jiného než trefa Michala Řepíka, jenž nechytatelnou ranou během přesilové hry z mezikruží vyrovnal - 1:1.

Šelmy do první třetiny nastoupily aktivně, AIK přestřílely poměrem 15:6. Hra v nestandardním počtu hráčů dnes ale hrála prim. Po vyloučení Šimka a Marcuse Petterssona se rozezněla siréna podruhé, Niclas Burström přesným pasem našel dobře postaveného Johna Normana, na jehož projektil z pravé strany Lašák ani přes veškerou snahu nedosáhl - 2:1.

O pár okamžiků později rozradostnění diváci ztichli, Vampola totiž šikovně tečoval letící kotouč, který doskákal až za překvapeného Svenssona, nicméně rozhodčí po dlouhé debatě a sledování záznamu gól neuznali, vysvětlením byla teč puku rukavicí. Sporný moment ovlivnil zbytek utkání. O čtyřiasedmdesát vteřin později totiž Martin Lundberg vystřelil z výborné pozice přesně do horních pater branky - 3:1. A bohužel bylo ještě hůře, naše mužstvo inkasovalo před polovinou zápasu další tvrdý direkt, Sebastian Ohlsson si šikovně najel před zařízení a dokázal bezchybně zužitkovat přesnou Normanovu přihrávku - 4:1.

Liberečtí bojovníci se ale nevzdávali a pokoušeli se snížit nepříznivé skóre, bohužel další nepříjemná situace přišla hned po startu třetího dějství, Päru Lindholmovi stačilo jen lehce tečovat prudkou Broadhurstovu přihrávku - 5:1. Deset minut před koncem ale Michal Řepík šikovně tečoval Ševcův projektil od modré čáry, čímž vrátil Tygry zpět do střetnutí, od tohoto okamžiku Severočeši pookřáli a svého soka opět přehrávali. Další branku měl na hokejce Ševc, jemuž při každé vyvedené akci diváci radostně tleskali, ale Svensson se nakonec stihl přemístit na levou stranu, odkud liberecký bek pálil.

Další větší příležitost již ale ani jeden z celků nestihl, a tak duel skončil pohodlnou výhrou AIK, to skončí ve skupině D na prvním místě, šelmy postupují z pozice druhé.

„Zápas jsme podle mého názoru odehráli velmi slušně, myslím, že jsme byli silné Skelleftee vyrovnaným soupeřem, bohužel naše koncentrace po neuznané brance polevila, čímž jsme si prohráli zápas, byla to pouze naše chyba. Jestli ta branka měla platit si netroufám říci, spíše mě mrzí ztráta soustředění.“