Dva góly nestačily. Bílí Tygři padli také na Slavii a stále vyhlíží první body

Date of publication Author LŠ, David Mencl

Praha/Liberec – Znovu vedli. Ani ve druhém utkání letošního extraligového ročníku ale Bílí Tygři nedokázali bodovat. Po neúspěšné bitvě s Kometou nestačili modrobílí ani na Slavii, kde je zastavila slabá produktivita: v síti skončil jen pokus Petra Vampoly a Radima Šimka. Soupeř se naopak radoval třikrát a uzmul plný počet bodů.

2. kolo, neděle 14. září 2014
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Poletín (Tomek, Klhůfek), 15. Bednář (Vlasák), 35. Valach (Stránský, Sklenář) – 7. Vampola (Vlach, Urban), 36. Šimek (Krenželok, Škoula). Rozhodčí: Hejduk, Hodek – Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:4, navíc Štich (SLA) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 163. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0.

HC Slavia Praha

Furch – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot – Tomica, Vlasák, Bednář – Sklenář, Vas, Stránský – Doležal, Weissmann, Čermák – Poletín, Khlůfek, Tomek

Schwarz – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Bulík, Bartek – Vlach, Vampola, Urban – Bulíř, Filippi, Valský – Kica, Jass

První domácí utkání nové sezóny načali slávisté v totožné sestavě, se kterou vybojovali dva body v Olomouci. V liberecké brance dostal oproti úvodnímu utkání přednost Marek Schwarz. Nejdříve zahrozil Kica, ale z úhlu na Furcha nevyzrál. O chvíli později však zůstal před brankou úplně volný Petr Vampola, jenž po kličce našel mezírku mezi betony gólmana.

Netrvalo dlouho a Pražané se dočkali vyrovnání. Tomkova křižná přihrávka na Klhůfka byla sražena k Michalu Poletínovi, který neměl problém trefit odkrytou část hostující klece. Červenobílí posléze využili nekoncentrovanosti Severočechů a přidali druhou trefu. Vlasák vyhrál buly sám pro sebe a natlačil se do zakončení. To sice ještě Schwarz dokázal pokrýt, na dorážku Jaroslava Bednáře byl už ale krátký.

V závěru prvního dějství byl potrestán David Štich pětiminutovým trestem, Liberec ovšem dlouhou přesilovku rozdělenou přestávkou nedokázal využít. Několik minut se v prostřední dvacetiminutovce hrálo bez výrazných šancí, teprve až v 32. minutě zahrozili hosté. Bartekova zadovka prošla brankovištěm až ke Kicovi, jehož okamžitý pokus Furch vytěsnil na poslední chvíli ramenem.

Chvíli poté se domácí fanoušci dočkali třetího zásahu. Tvrdá přesilovková rána Juraje Valacha prosvištěla kolem brankáře a skončila až v síti. Ani ne za minutu se ale Liberec dostal znovu na rozdíl jediného gólu. Při hře čtyř proti čtyřem napřáhl v levém kruhu Radim Šimek a zpoza obránce trefil přesně volný prostor u vzdálenější tyčky.

Přestože se hosté ve třetí periodě snažili o vyrovnání, více šancí na zvýšení náskoku ale měli slávisté. Poletín ani Vlasák však svoje příležitosti neproměnili, Valach poté svým pokusem orazítkoval pouze břevno. Na druhé straně mohl srovnat Vitásek, přečíslení dvou proti jednomu zakončil těsně vedle branky. Severočechům nepomohla ani hra bez gólmana, při které se skóre už neměnilo. Slávisté tak vyhráli i druhý zápas v aktuální sezóně.