Dvacítka povolila Kladnu jedinou branku, sama jich vstřelila pět a ujímá se vedení v sérii!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - K prvnímu zápasu vyřazovací části nastoupila liberecká dvacítka na kladenském ledě. A šlo o vydařenou premiéru! Tygři předvedli týmový výkon, který režírovala dvojice Nezbeda - Jeník. Velmi dobré zákroky předváděl i brankář Žajdlík a Liberec se tak může radovat z výhry 5:1.

ČF1, pondělí 19. března 2018
1:5
(0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 44. Vildumetz (Patyk) – 4. Jeník (Nezbeda, Šír), 35. Nezbeda (Jeník, Šír), 41. Jeník (Nezbeda), 48. Nezbeda (Jeník, Wiencek), 53. Chrtek. Rozhodčí: Úlehla – Schopf, Klouček. Vyloučení: 4:4, navíc Svoboda (KLA), 10min nesp. chování a 5+20min faul kolenem. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 205. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: .

Rytíři Kladno

Stahl – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera J., Müller, Zelingr, Havelka – Gnusin, Sokolov, Patyk (C), Bláha (A), Jelínek, Řepka, Vildumetz, Husarik, Kučera M., Březina, Svoboda

Žajdlík – Mirochnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta (A) – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek (A), Jeník, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

Tygři začali utkání aktivní hrou a v prvních minutách se hrálo především v kladenském pásmu. A gólová odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Nezbeda zpoza branky poslal puk do mezikruží, kam si sjel Jan Jeník a prostřelil Stahla - 0:1! Inkasovná branka vrátila domácí do reality utkání a Rytíři v následujících minutách vyrovnali hru.

První šanci vyloženou šanci k vyrovnání měl jejich kapitán Patyk, Žajdlík ho však v samostatném úniku vychytal. Na druhé straně měli skvělou příležitost ke zvýšení vedení naši hokejisté, únik dvou proti jednomu však nevyřešili dobře. První perioda tak skončila jednobrankovým vedením Tygrů.

Druhou dvacetiminutovku začali Severočeši dvouminutovým oslabením. To ubránili, ale krátce po jeho skončení zívala na jednoho z Kladenských poloprázdná branka. Díky poskakujícímu puku a také rychle se přesunuvšímu Žajdlíkovi se skóre neměnilo. Druhá branka utkání tak padla až po polovině utkání.

Po fázi plné nepřesností na obou stranách se k odraženému puku dostal liberecký kapitán Tomáš Nezbeda a zvýšil na 2:0! Rytíři v závěru třetiny zvýšili tempo, a z dobrých pozic pálil nejdříve Šíma a zanedlouho Jelínek, Žajdlík však opět vytáhl skvělé zákroky.

Třetí třetina začala pro hráči s tygrem na prsou skvěle. Po osmapadesáti vteřinách zopakovali svou spolupráci Tomáš Nezbeda a Jan Jeník, který vypálil na vzdálenější tyč, puk se otřel o brankovou konstrukci a zapadl do sítě - 3:0! Středočeš snížili zanedlouho. Ve čtyřiačtyřicáté minutě o sobě ve vlastním oslabení dali vědět nejproduktivnější Rytíři. Patyk vyslal do úniku Tomáše Vildumezte a ten střelou mezi betony upravil na 1:3.

To, že dvojice Nezbeda - Jeník hraje ve velké pohodě se potvrdilo o chvíli později. Tentokráte asistoval Jeník a Tomáš Nezbeda střílel - 1:4. Gólový účet utkání uzavřel ve třiapadesáté minutě Ondřej Chrtek po samostatné akci - 1:5.

Domácí se sice pokusili v závěru průběh zdramatizovat, dokonce odvolali i brankáře, ani to ale na snížení nestačilo. Liberec se tak po důležité výhře ujímá vedení v sérii! O druhé vítězství svedou svěřenci trenéra Jiruše boj zítra.