Dvanáctý domácí triumf v řadě. Bílí Tygři zlomili Plzeň v prodloužení

Date of publication Author

L i b e r e c – Hokejisté Bílých Tygrů pokračují na vítězné vlně. Severočeši si ve 42. extraligovém kole poradili doma s Plzní, kterou zásluhou vítězné branky Martina Bakoše udolali 2:1 v prodloužení. Liberečtí vyhráli popáté v řadě, doma navíc nepoznali hořkost porážky už dvanáct zápasů.

42. kolo, neděle 31. ledna 2016
2:1p
(0:0, 0:0: 2:1)

Branky a nahrávky: 49. Birner (Vampola), 61. Bakoš (Bulíř) – 44. Johnson (Kratěna, Bližňák). Rozhodčí: Polák, Horák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 639. Střely na branku: 44:13. Průběh utkání: 0:1, 2:1p.

Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, Vlach – Ordoš.

HC Škoda Plzeň

Machovský – Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík, Sklenička – Suchý, Kracík, Lev – Kratěna, Bližňák, Johnson – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Přikryl, Poletín.

Liberec uspěl zaslouženě, nad sokem měl po dvě třetiny převahu a na střely dokonce vyhrál drtivě 44:13. Domácí se ale dlouho nemohli prosadit a skóre nakonec museli i otáčet.

Bílí Tygři od začátku lépe bruslili a hosté často s obtížemi odpalovali kotouče do bezpečí. V defenzivě si však Plzeň počínala bezchybně: Machovský odrážel jen střelecké pokusy z dálky a měl také štěstí, když se Valský elegantně uvolnil u hrazení a švihem z mezikruží jen těsně minul.

Hosté po čtyřicet minut hrozili jen výjimečně – brejky jim nevycházely a přechod do útoku vázl. Svoboda to ještě v první části zkoušel na brankovišti důrazem, ale Lašák udržel beton na ledě a pak útočníkovi vyčinil. Kratěnovy pumelice v nadcházející části zase létaly mimo.

Ve druhé části vyslali Tygři na Machovského klec deset pokusů, zatímco soupeř vypálil pouze třikrát. Ale vyložené příležitosti se nerodily: za zmínku stojí snad jen Vampolovo zakončení z kruhu, které Machovský vytěsnil betonem. Následná Birnerova gólová dorážka pro postavení hráče v brankovišti neplatila.

Skóre otevřela v čase 43:55 Plzeň, prakticky z první větší šance hostů přiťukl Kratěna Nicholasi Johnsonovi, jenž z mezikruží zamířil přesně k tyči.

Západočeši začínali mít navrch, gól jim dodal sebevědomí. Vítězství si však Tygři před vlastními fanoušky nenechali uzmout. Po pěti minutách vyrovnal z přesilovkové dorážky Michal Birner a v prodloužení, kam duel dospěl i přes velký tlak domácích v závěru, rozhodl po samostatném úniku bekhendovým blafákem Martin Bakoš.

„Narazili jsme na obětavého soupeře a výborného brankáře. Sice jsme měli více vyložených šancí, ale Plzeň byla stále nebezpečná a nenechala nás v klidu. V prodloužení rozhodla individuální dovednost našich hráčů. Bodu navíc si velice ceníme.“

Michal Straka
„Liberec nám ukázal, proč je na čele tabulky. Prakticky po celý zápas jsme byli pod tlakem. Důležité bylo, že jsme ubránili skoro všechna oslabení, v tom posledním jsme bohužel dostali branku. Za bod jsme každopádně rádi.“