Gólová smršť pod Ještědem

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Po výborném výkonu ve třetí třetině dokázali Bílí Tygři porazit v letním poháru Tipsport Hockey Cup tým HC Sparta Praha a oplatili tak Pražanům porážku z ledu T-Mobile arény. Nejlepším hráčem v bílém dresu byl bezesporu <b>Václav Novák</b>, který zaznamenal dva góly a dvě asistence a výrazně tak přispěl k vysoké výhře.

TsC6, čtvrtek 23. srpna 2007
6:1
(1:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 12. S. Procházka (Novák, Pabiška), 36. Nedorost (Novák), 45. Novák (S.Procházka, Pabiška), 51. Novák, 56. Nedorost, 60. Víšek (Plodek, Hruška) - 32. Langhammer (Dragoun). Vyloučení: 4:4, navíc S. Procházka (LIB) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2130.

Hnilička - Žabka, Derner, Moravec, Jiruš, Krstev, Hunkes, Kočí, Rýgl - Novák, Pabiška, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Hruška, Dušek, Špaček

Štefl - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Protivný, Cuník - Ton, Nedvěd, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Dragoun, Langhammer, Vaic - Zelenka, Podlešák, Havel - Hromas.

První třetina

Bílí Tygři začali utkání hodně aktivně a zpočátku soupeře z Prahy přehrávali. S postupujícím časem se ale hra začala vyrovnávat. Okolo desáté minuty se hrálo především ve středním pásmu. Ve dvanácté minutě ale poprvé udeřilo. Celou akci začal navrátilec do sestavy Tygrů Lukáš Pabiška, který přihrál zpoza branky volnému Novákovi, který ještě Štefla v brance Sparty nepřekonal, k odraženému puku se dostal Stanislav Procházka a s přehledem rozvlnil síť branky Pražanů poprvé.

Sparta chtěla hodně rychle vyrovnat a bylo to znát na obrazu hry. Bílí Tygři nestačili pokrývat hráče a Pražané byli s postupem doby více a více nebezpečnějšími. Stále jim ale chyběla finální přihrávka. Až na konci první části začali hrát domácí hru, se kterou mohli být spokojeni. Dobrou práci na straně hostí předvedl Štefl, který po střelách Dernera a Nováka neinkasoval podruhé a svému týmu tak dal naději.

Druhá třetina

Druhá část hry byla o něco více hokejová než ta první. V první velké šanci se octil hostující Netík, který se řítil sám na Hniličku, ale v nejméně vhodném okamžiku mu puk sjel z hole. Poté se hra přesunula před branku Sparty, hosté se ale náporu domácích dokázali ubránit. Stejný obrázek byl k vidění okolo pětadvacáté minuty před Hniličkou, který několika dobrými zákroky podržel Bílé Tygry. Pak ale přišla dvaatřicátá minuta a tvrdá střela Dragouna a následná dorážka Langhammera, která přinesla Spartě vyrovnání.

Stejnou taktiku vymysleli na druhé straně domácí hokejisté. Od modré vypálil na Štefla Novák a odražený puk přetavil v druhý gól Liberce Nedorost. Za zmínku ještě stojí dvě akce hostí, když nejprve Černošek dvakrát zkoušel tvrdou ranou od modré vyrovnat, především pak ale krásná akce Podlešáka, který našel před brankou Hniličky Hromase, ten ale nedokázal trefit poloodkrytou branku.

Třetí třetina

Třetí dějství se odehrávalo plně v režii domácích hokejistů. Ve čtyřiačtyřicáté minutě adresoval milimetrovou přihrávku Stanislav Procházka Václavu Novákovi, který přesně trefil roh Šteflovy branky. Další zásah zaznamenal stejný střelec v polovině poslední třetiny, když se nejprve dostal do samostatného úniku, ale díky hákování se nedostal k zakončení. Následoval tedy samostatný nájezd, který Václav Novák proměnil perfektně provedenou kličkou do bekhendu.

O pět minut později už byl zápas rozhodnut. Valdemar Jiruš vypálil dělovku od modré a v následné mlýnici před Šteflem se nejlépe zorientoval Václav Nedorost. Poslední zásah přišel v poslední minutě utkání, kdy zdecimovaná Sparta úplně propadla v obranném pásmu a Jan Víšek efektně zakončil střelou z otočky a uzavřel tím skóre utkání na 6:1.