Hektický závěr úspěch nepřinesl, Tygři z divokého duelu body nezískali

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Severočeši nastupovali k dalšímu extraligovému zápasu před vlastním publikem proti Plzni. Hosté se hned v úvodu celé bitvy dostali do vedení a po celý zbytek zápasu byli o krůček úspěšnější, v závěrečném dějství dokonce Tygrům odskočili již na čtyřbrankový rozdíl. Liberečtí uctihodnou bojovností v posledních minutách snížili na rozdíl jediné branky, více ale nedokázali a z gólové přetahované tak nakonec body nevyválčili.

30. kolo, čtvrtek 09. prosince 2010
5:6
(1:2, 1:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 20. Špaček (Vak, Nedvěd), 35. Klimenta (Čakajík), 53. Klimenta (Vak, Hořava), 54. Trončinský (Víšek, Podkonický), 57. Podkonický (Víšek) - 2. Straka (Vlasák), 9. Duda (Straka, Vlasák), 25. Lammers (Diviš, Petruška), 44. Hanzlík, 51. Vostřák (Vlasák, Kovář), 51. Heřman. Rozhodčí: Hradil, Husička - Novák, Bryška. . Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 122. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6, 5:6.

Pinc (od 25. Vošvrda) - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Jiří Hanzlík, Frolo, Jeřábek, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Pitule, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Lammers, Diviš.

Ještě před zahájením samotného klání podepsal liberecký kapitán Petr Nedvěd Chartu fair play, po menším ceremoniálu již mohla očekávaná bitva vypuknout. Plzeňští zahájili zápas poměrně aktivně, někteří diváci se ještě brodili čerstvě napadaným sněhem v okolí Tipsport areny a hosté už oslavovali první vstřelenou branku. Po necelých dvou minutách nedokázal Hunkes vyhodit kotouč z vlastního pásma, jeho přihrávku zachytil Vlasák a pohotový Martin Straka dorazil kotouč za Pincova záda – 0:1.

Diváci se však přiští okamžiky předvedenou hrou obou družstev příliš nebavili, další vzruch na ledové ploše tak přineslo svižné západočeské přečíslení, po němž domácí brankář opět kapituloval. Radek Duda pohodlně proměnil Strakův pas z místa před brankovištěm – 0:2.

Indiání poté při dvou početních převahách uzamkli svého soka před vlastním brankářem, přesilovkové komando vedené hostujícím kapitánem ale další úspěšné trefy nedocílilo, naopak. V poslední minutě první třetiny získal Vak puk ve střední třetině a přesnou přihrávkou vybídl k zakončení před brankou operujícího Daniela Špačka, jenž svoji střelou nad Mazancovo rameno stanovil skóre po úvodním dějství – 1:2.

Prostřední část odstartovali lépe Bílí Tygři, před Mazancem nejprve dotíral Kudrna a individuální akcí se posléze blýskl také Nedvěd, ovšem jeho finální zakončení skončilo v ochranné síti nad hostující svatyní. John Lammers však o chvilku později napřáhl na modré čáře a jeho bomba s lehkou tečí domácího zadáka skončila v pravém horním rohu severočeské klece – 1:3.

Po třetí inkasované brance vystřídal Liberec brankáře, mezi tři tyče přiklouzal Tomáš Vošvrda, který již mohl ze svého teritoria sledovat slibnou šanci Špačka na opačné straně kluziště, jenže liberecký forvard dobře postaveného Mazance nepokořil. Hra vzápětí dostala poměrně velké tempo, týmy si slibné příležitosti vytvářely především v přesilových hrách. Jaroslav Modrý dokonce v jedné z nabídnutých výhod trefil tyč a jedovka Dudy se mezi tři tyče nevešla.

Štěstí se naopak naklonilo na stranu severočeských bojovníků, když Johnson pykal na trestné lavici, Tomáš Klimenta si z levého kruhu vybruslil až do středu hřiště a přesně mířenou ranou snížil – 2:3. Svěřenci trenéra Kalouse následně získali nad svým soupeřem mírnou převahu, Výtiskův pokus ale do sítě neproklouzl a Kudrnova dorážka z bezprostřední blízkosti mířila nad břevno.

Úvod třetí dvacetiminutovky se nesl v touze domácích hokejistů za kýženým vyrovnáním, ovšem Špačkovi chyběla přesnost a Dernerovo obléhání soupeřovy brány rovněž úspěch neslavilo. Snahu tygří smečky tak zastavil až hodně kuriozní a pro Liberecké také velice nešťastný gól, Trončinský zpoza vlastní brány vyhazoval černou pryž do středního pásma, avšak zasáhl pouze před brankovištěm stojícího Duška, od něhož zaplul kotouč do sítě. Jednoduchou branku si tak připsal Jiří Hanzlík, který se jako poslední z plzeňských hráčů dotkl puku – 2:4.

V padesáté minutě obdržel dvouminutový trest Podkonický a Plzeň skórovala popáté. Vlasákův pas přetavil nechytatelnou bombou v gólový úspěch Pavel Vostřák, jehož dělovka cinkla o břevno a skončila v bráně – 2:5. Uběhlo pouhých patnáct vteřin a Vošvrda opět spatřil černou pryž za svými zády, chybná Dernerova rozehrávka doputovala až na hůl Martina Heřmana, který se z mezikruží nemýlil – 2:6.

Gólové hody ve třetí části však neskončily, v přesilovce našla Vakova přihrávka Tomáše Klimentu a jeho pokus zapadl přesně pod víko – 3:6. Bílí Tygři poté napodobili svého protivníka ve vstřelení rychlé branky, po dvaceti vteřinách od Klimentova úspěchu totiž uspěl z rychlého kontru Marek Trončinský, jenž dal svému celku naději – 4:6.

Liberec poté na ledové ploše vládl a usiloval o neuvěřitelné vyrovnání, čtyři minuty před koncem dokonce Andrej Podkonický svůj celek zisku bodů přiblížil, když zaslal za Mazancova záda Víškovu nabídku – 5:6.

Očekávaný nápor domácích hráčů v posledních minutách duelu ale zbrzdil Kudrnův faul, Tygři si již větší šanci vytvořit nedokázali, po strhujícím závěru tak putují všechny body na západ Čech.