I Zlínští odjíždí z Liberce s prázdnou

Date of publication Author Jan Švanda, Lukáš Rejmon

L I B E R E C - ve 23. kole O2 ELH porazili Bílí Tygři ve vyrovnaném duelu hosty ze Zlína 4:2. Velmi dobré utkání opět sehrál zejména útok mladíků v čele s <b>Tomášem Klimentou</b>, který vstřelil z těžké pozice vítěznou branku.

23. kolo, pátek 17. listopadu 2006
4:2
(1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Pletka (Procházka), 31. Víšek, 39. Klimenta (Krstev), 39. Pletka (Šachl) - 8. Kašpařík (Nosek), 37. Leška. Rozhodčí: Andersson (SWE) - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:0. Diváci: 6325. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Šindelář - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka - Hruška, Pabiška, Tomajko. <b>Trenéři:</b> Mgr. Paleček, Kapoun, Čermák.

PSG Berani Zlín

Murín - Galvas, Hamrlík, Horáček, Nosek, Novotný, Lučka, Vosátko, Zubíček - Balán, Čech, Kašpařík - Kovář, Kristek, Kubiš - Leška, Melenovský, Mokrejš - Pšurný, Rachůnek, Záhorovský. <b>Trenéři:</b> Bokroš, Ing. Stuchlík.

Do sestavy domácích se vrátil uzdravený Jan Tomajko, naopak z ní vypadl Petr Vampola. Libereckým stále chybí brankářská opora Milan Hnilička, do Tygří klece se tak opět postavil mladoboleslavský Filip Šindelář.

1. třetina

V zahřívací dvouminutovce ohrozil jako první Murína po vyhraném buly Pletky ranou po ledě Lukáš Zíb, zlínský gólman byl na místě. O tom, že “ševci“ nepřijeli do Liberce pouze bránit, přesvědčil všechny přítomné diváky v Tipsport areně o pár vteřin později obránce Galvas, jehož tvrdá střela jen o chlup minula Šindelářovu klec. V 8. minutě nečekaně udeřilo před libereckou brankou. Nosek našel přesným pasem na červené nikým neatakovaného Pavla Kašpaříka, který uháněl sám na branku. Samostatný nájezd exlibereckého forvarda chtěl ještě v zárodku zastavit Filip Šindelář, který proti útočníkovi Hamé vyjel z branky s cílem vypíchnout puk, nicméně zlínský centr udělal libereckému brankáři lahůdkovou kličku a se skórováním do prázdné brány poté neměl sebemenší problémy. Pro Severočechy mohlo být i hůř, velkou příležitost dvojice Rachůnek – Kubiš však zneškodnil výtečným zákrokem Šindelář.

Ve 13. minutě se Tygři dočkali překvapivého vyrovnání. Puku po přihrávce Stanislava Procházky se zmocnil Václav Pletka, který se v prostoru mezi kruhy odhodlal ke střele, která nečekaně skončila za Murínovými zády. Liberecké hokejisty branka nabudila a toužili stav na ukazateli skóre otočit ve svůj prospěch. Sen se jim málem vyplnil v 15. minutě, kdy švédský rozhodčí Thomas Andersson poslal na dvě minuty na lavici hanby Ivana Rachůnka a domácí v přesilovce Zlínským zle zatápěli. Novák se prodral až před Murína, k odraženému puku se dostal Jiruš, který ale puk za záda zlínského gólmana nedostal. Stejně dopadl i jedovatý pokus Víška, který Murín vyrazil do rohu. V závěru třetiny mohlo početnou diváckou kulisu potěšit duo Šachl – Pletka, slovenský brankář však jejich nadějné příležitosti zázračně lapil.

2. třetina

Ve druhém dějství se na první vážnější šanci čekalo do 25. minuty. Pletka napřáhnul v přesilovce z mezikruží, ale tentokrát střelecké štěstí neměl. Zajímavě vypadala i střela Žabky, jeho dobrá rána jen prolétla kolem Murínovy klece. Početní výhodu mohlo využít i Hamé, domácí v tuto chvíli podržel Filip Šindelář, který zabránil dorážce Ivana Rachůnka z bezprostřední blízkosti. Liberecký gólman si smlsnul i na pohotové střele Petra Mokrejše. V polovině utkání se do přečíslení dva na jednoho dostala dvojice Novák – Podkonický. Slovenský reprezentační útočník zvolil místo přihrávky střelu, která nadělala hostujícímu brankáři starosti, v síti ovšem neskončila.

Tolik štěstí už Murín neměl o minutu později. Jan Víšek zachytil v prostoru mezi kruhy odražený puk a tvrdou střelou na lapačku poslal domácí do vedení. Radost Bílých Tygrů nemusela trvat dlouho. Trefou výtečně naladěný Pavel Kašpařík se prohnal kolem libereckých obránců, které v té rychloti nestačil ani pozdravovat a před Šindelářem pak nasadil k blafáku. V poslední chvíli mu sklouznul puk z hole a to domácí zachránilo od jistého gólu. Ve 35. minutě mohl vyrovnat Melenovský, který z pravé strany ujížděl sám na Šindeláře, který ho ale vychytal. Podobně si vylámal na libereckém brankáři zuby i Galvas, který pálil od modré čáry a následně dorážel nebezpečně Vosátko. Zlín se druhé branky přeci jen dočkal. Se střelou nejproduktivnějšího hráče HC Hamé Petra Lešky si Šindelář nevěděl rady a zlínský forvard svým osmým gólem v sezóně potěšil přibližně stovku hostujících příznivců na stadiónu.

Domácí však inkasovaný gól nepoložil a opět dokázali strhnout vedení zpět na svoji stranu. Ve 39. minutě vypálil od modré Krstev, odraženého puku se zmocnil Tomáš Klimenta a backhandem ho v akrobatické pozici uklidil do poloprázdné branky. V Tipsport areně bylo ještě veseleji o dvacet čtyři sekund později. Šachl nahazoval od mantinelu na branku, puk tečoval neúmyslně rukou těsně před Murínem Václav Pletka a ten skončil v síti počtvrté. Druhou Pletkovu trefu v zápase a zároveň jeho sedmou v sezoně ještě musel potvrdit arbitr u videa a pak už radost domácích vypukla naplno. V samotném závěru mohl korigovat opět agilní Pavel Kašpařík, kterého našel před brankou zcela volného Melenovský, ten ale z voleje minul.

3. třetina

Ve třetí třetině se hosté mocně snažili s výsledkem ještě něco udělat. Dvakrát to zkoušel od modré Martin Hamrlík. Na druhé straně hrál velký zápas Václav Pletka, který měl blízko k hattricku, ten mu ale v dnešním zápase nebyl souzen. Domácí i nadále hrozili z přesilovek. Plodek nabil Krstevovi, který z prostoru mezi kruhy střelou z první Murína neprostřelil. Více než šest tisícovek diváků poté žádalo své miláčky o pověstného “bůra“. Výzvu libereckých fanoušků se snažila jako první vyslyšet druhá útočná formace vedená Janem Plodkem, která v 51. minutě řádně motala hlavy zlínským zadákům.

Murín výrazně podržel hosty i v 54. minutě, kdy nejprve tvrdě od modré pálil Moravec, k dorážce se dostal Podkonický, ale i toho zlínský strážce branky vychytal. V síti neskončila ani teč Krsteva. Pátý úspěch nepřidal ani navrátilec do sestavy domácích Jan Tomajko, jehož dělovka skončila nad Murínovou klecí. Tygři ve třetí části hry kontrolovali hru, přesto definitivní pojistku v podobě páté branky se jim přidat nepodařilo. Poslední jiskřičku pro hosty se snažil vykřesat obránce Galvas, jeho projektil vyrazil betonem Šindelář. Necelou půl minutu před koncem měl pátý gól na holi Podkonický, který ale z otočky nedal. Závěr se pak nesl ve znamení skandovaného potlesku spokojených libereckých diváků.