I druhý švédský sok Djurgarden Tygry udolal, ti jsou stále bez bodů

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Stockholm/Liberec – Bílí Tygři stále čekají na body v European Trophy. Tentokrát jim je sebral druhý ze švédských týmů, Djurgården. Liberečtí byli po většinu utkání lepším týmem, ale vinou nepovedené druhé třetiny začali prohrávat. I přes velký tlak v závěru na vyrovnání nedosáhli a odvážejí si tak ze Švédska druhou těsnou prohru, tentokrát 2:3.

ET4, sobota 24. srpna 2013
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Saviano, 31. Löfquist (Guter), 36. Holmqvist (Löfquist) – 16. Víšek (Zacha), 53. Čakajík (Víšek). Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1494. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Djurgården IF

Mattsson (Reideborn) – Lindström, Holm, Löfquist, Pettersson, Arnesson, Falk, Andersson, Norell – Guter, J. Eriksson, Sörensen – Johner, Ljungh, Saviano – Ahlén, Holmqvist, H. Eriksson – Krüger, Sundberg, Kalin

Melicherčík (30. Schwarz) – Derner, Hunkes, Kolmann, Výtisk, Čakajík, Ulrych, Jánošík, Šimek – Bartek, Nedvěd, Vampola – Jass, Vlach, Kica – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Psota, Zacha, Víšek

Liberecký tým vstoupil do utkání v pozměněné sestavě. Na post gólmana se postavil Marcel Melicherčík, naskočila i obměněná čtvrtá formace, místo Duška nastoupil junior Psota. Čuttu v obraně vystřídal Šimek.

První půle úvodní části byla vcelku neplynulá a plná vyloučení. Hned ve třetí minutě se nechal vyloučit Hunkes a při následné přesilovce domácího Djurgardenu přišla první velká šance, se kterou si poradil liberecký gólman. O chvíli později následovala potyčka Výtiska a Holmqvista, která skončila čtyřminutovými tresty na obou stranách. Na trestnou se přidal ještě Derner a Švédové měli chvíli šanci pět na tři. Zbytek trestů už ale doplynul bez výraznějších příležitostí.

V desáté minutě nebezpečně ohrozil tygří klec Saviano, jenž se dostal do úniku, ale Melicherčík proti němu vytáhl skvělý zákrok. Po této akci následovala další vyloučení, po jednom na obou stranách, ze hry ve čtyřech ale nic nebylo. Až vyloučení Sundberga ve čtrnácté minutě rozhodlo o gólu, paradoxně to byl gól pro domácí v oslabení. Steve Saviano opět unikl a tentokrát libereckého brankáře překonal – 1:0. Hosté s odpovědí dlouho nečekali, a o několik sekund později Zacha posunul puk na Jana Víška, který ihned srovnal stav – 1:1.

Do druhé periody naskočili Liberečtí oslabení kvůli menšímu trestu Pospíšila. Ten přečkali bez problémů a začali si vytvářet tlak. Domácí Djurgarden držel většinou dobře chytající brankář Mattsson. Ve třicáté minutě se role na chvíli obrátila a tečovaný puk jen těsně prolétl nad brankou Liberce. Pavel Hynek navíc v polovině zápasu musel kvůli zranění Melicherčíka vystřídal gólmany. Hned na to byl vyloučen opět Derner a nerozchytaný Marek Schwarz musel čelit přesilovce. Tu bohužel pro Tygry domácí využili hned po deseti vteřinách, když se od modré trefil Sam Löfquist – 2:1. Ve třicáté páté minutě přišlo další z mnoho vyloučení Libereckých, tentokrát šel sedět Pospíšil. Několik nebezpečných pokusů domácích v přesilovce zlikvidoval Schwarz, ale na ten poslední už nedosáhl. Michael Holmqvist zvýšil vedení Djurgardenu na 3:1.

Ve třetí třetině začali domácí hrát více do obrany, aby nepřišli o svůj dvougólový náskok. Tygrům navíc hrálo do karet i vyloučení Erikssona, přesilovku ale nevyužili. I tak byli po většinu poslední periody lepším a aktivnějším týmem a Mattsson měl plné ruce práce. Hra se na chvíli uklidnila po vyloučení Jánošíka a v následujících dvou minutách musel své umění předvádět Schwarz.

V padesáté třetí minutě konečně přišlo zúročení tlaku hostů. Od modré přesně zamířil Martin Čakajík a ještě dodal celému duelu zajímavý spád – 3:2. Ovšem chvíli po svém úspěchu zamířil Čakajík na trestnou, to ale nebránilo Tygrům ve snaze skórovat. V plném počtu pak Severočeši předvedli enormní tlak, při kterém Mattsson nevěděl, kam se dřív otočit. Dvě minuty před koncem odvolali Liberečtí gólmana a se šesti muži v poli se snažili překonat švédského gólmana. To se povedlo na hranici základní hrací doby Kobovi Jassovi, rozhodčí byl ale názoru, že gól padl až po limitu a odmítl přezkoumat videozáznam. Tygři si tak připisují porážku 2:3 a na první body v nové sezóně stále čekají.