I druhý zápas na jihu Liberec vyhrál, v pátek může rozhodnout

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Č. Budějovice/Liberec – I čtvrté čtvrtfinále se hrálo na ledě budějovického Mountfieldu a možná se jednalo o poslední letošní extraligový zápas na ledě soupeře libereckých Tygrů. Ti totiž zvítězili dvoubrankovým poměrem a získali stejně velké vedení v sérii, čímž získali šanci už v pátek postoupit do semifinále. Tři kanadské body si připsal Nedvěd a Urban, v brankovišti dostal prostor Tomáš Vošvrda.

ČF4, úterý 13. března 2012
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 43. Kašpařík (Kranjc, Červený) – 36. Nedvěd (Bartovič, T. Urban), 41. T. Urban (Nedvěd, Bartovič), 59. Nedvěd (T. Urban, Čakajík). Rozhodčí: Minář, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:10, navíc Ulrych, Bartovič (oba LIB) a Kuchejda (CEB) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 373. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Hráči utkání: Jakub Kovář – Tomáš Urban.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Ptáček, Kolarz, Vráblík, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Kotalík – Martynek, Langhammer, Gulaš – Burian, Mertl, Kuchejda – Horna, Červený, Podlešák.

Vošvrda – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Moravec, Štich, Ulrych – Bartovič, Nedvěd, T. Urban – Špaček, Vantuch, Bárta – Víšek, Vak, Kudrna – Kica.

Oba týmy měly ve čtvrtém utkání série o co hrát. Jihočeši usilovali o napravení pondělního neúspěchu, hosté naopak chtěli zvýšit svůj jednozápasový náskok. Zpočátku se utkání vyvíjelo vyrovnaně a, stejně jako třetí zápas, defenzivně.

Budějovičtí se sice za první třetinu častěji dostávali ke střelám, největší šanci na otevření skóre však dostali Severočeši. Dvě minuty před koncem prvního dějství uháněl Tomáš Urban na brankáře Kováře, hákoval ho ale zkušený kapitán domácího celku Ptáček, za což sudí nařídili trestné střílení. Libereckému dlouhánovi se ale nepodařilo zakončit ideálně, takže se do druhé třetiny šlo za nerozhodného stavu.

Druhou dvacetiminutovku nejprve ovládal Mountfield, s čímž měl Vošvrda v liberecké brance hodně práce. Vysoký brankář však svou svatyni hájil odhodlaně a přestože se Budějovičtí dostali do dvou přesilovek a minutu dokonce hráli ve dvojnásobné početní výhodě, nepovedlo se jim skórovat. Dobrou práci odvedla rovněž liberecká obrana, která situaci při přesilovkách soupeře zvládla.

Pět minut před koncem druhé třetiny se České Budějovice dostaly pod tlak, čehož se severočeské šelmy rozhodly využít. Po krátkém obléhání se ke střele odhodlal Bartovič, ale vyrážečka Kováře zapracovala. Jenže po dorážce ihned skočil Petr Nedvěd, který švihem trefil přesně – 0:1. Poté se na ledě začalo rychle přiostřovat. Už dříve se porval Štich s Podlešákem, za bitku Ulrycha s Kuchejdou se ale rozhodčí rozhodl udělit i osobní tresty.

Jak už bylo zvykem ze zápasů na libereckém ledě, třetí třetina přinesla pořádnou dávku branek. První se prosadili modrobílí, když Tomáš Urban přesměroval Nedvědovo nahození před branku do sítě – 0:2. Jenže domácí si našli rychlou odpověď. Už po dvou minutách totiž Pavel Kašpařík přesně tečoval střelu Kranjce od modré – 1:2.

Zhruba v polovině třetí části se Ptáček opět provinil nedovoleným zákrokem na ujíždějícího protihráče, tentokrát rychlého Bartoviče, který však, stejně jako dříve Urban, nařízené trestné střílení neproměnil. Ve zbytku třetiny se Severočeši snažili co nejpohodlněji dosáhnout vítězství, a když se trenér Mountfieldu rozhodl odvolat Kováře a zkusit powerplay, Petr Nedvěd pojistil vítězství gólem do prázdné branky – 1:3.