Je to tam! Osmáci zvládli duel o průběžnou první příčku s Kometou

Přerov - Třetí zápas, třetí výhra. Svěřenci trenéra Jiřího Bermanna si prozatím počínají na MČR osmých tříd na výbornou. V pátečním odpoledni zvládli i zápas o průběžnou první příčku turnaje s brněnskou Kometou. V infarktovém závěru zvítězili 4:3.

MČR3, pátek 25. března 2016
4:3
(2:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Holec (Pray), 10. Pray (Jiruš, Nezbeda), 54. Moc (Nezbeda), 57. Pray (Kollert, Hampl) – 6. Meluzín (Konečný), 55. Brabenec (Jedlička), 59. Furch (Holemý). Rozhodčí: Ondráček – Axman, Zedník. Vyloučení: 6:5. Střely na branku: 26:29. Diváci: 88.

Čajan – Holec, Moc, Starý, Kovář, Hampl, Kollert – Šimáněk, Jiruš, Pojsl, Pokorný, Jansa, Pray, Strnad, Cikhart, Jakubec, Nezbeda, Folda

HC Kometa Brno

Vystavěl – Henzl, Dujsík, Bouzek, Sedláček, Kala, Šujan, Furch – Žák, Holemý, Konečný, Čoupek, Bartes, Holotík, Meluzín, Jedlička, Malý, Rašovský, Brabenec, Hledík

Tygři vstoupili do duelu aktivněji a již po pěti minutách hry se poprvé radovali. Tomáš Holec nasměroval svůj přízemní projektil přesně k tyči a Vystavěl jej nedokázal včas zastavil. Na to odpověď však Kometa potřebovala pouhých pětadvacet vteřin. Konečný při přečíslení 2 na 1 přesnou přihrávkou postavil Erika Meluzína do velmi jednoduché úlohy.

Těsně před odbytím poloviny první periody dokázal z otočky uspět Wiliam Pray a vrátil šelmám vedení. To nakonec vydrželo šelmám až do samotného závěru, a to i přestože se ve velkých šancích objevili jak Rašovský, tak Cikhart. S pokusem prvního jmenovaného si fantastickým zákrokem poradil Čajan. Libereckého útočníka naopak připravila o téměř jistý gól správně nastavená hokejka útočníka Malého.

V 54. minutě započal závěrečnou divokou přestřelku Václav Moc, jenž si s kotoučem vybruslil do prostřední části hřiště a tvrdou ranou propálil Vystavěla. Hosté následně skóre korigovali. Jakub Brabenec dostal až příliš prostoru na levé straně. Maskovaný muž Tygrů sice jeho první pokus eliminoval, na druhý ale již nestačil.

Za několik okamžiků později Liberečanům vrátil dvoubrankové vedení Wiliam Pray, který uspěl z podobného místa jako v desáté minutě. Kometa se ale nevzdala bez boje a poslední vteřiny duelu dokázala značně zdramatizovat. Ránu Holemého od modré čáry dorazil za Čajanova záda Dominik Furch.

„Chce vyhrát oba dva zbylé zápasy. Počty jsou takové, že pokud uspějeme zítra jsme zlatí. Uděláme vše proto, abychom to rozhodli již proti Přerovu, tak abychom byli v utkání s Litvínovem v klidu a nebyli zbytečně pod tlakem," hodnotil pozici Tygrů trenér Jiří Bermann.

Nakonec si však hokejisté z města pod Ještědem vedení uhlídali, a vybojovali tak průběžnou první příčku tabulky. Pokud v zítřejším duelu zvítězí, mohou oslavovat titul mistrů České republiky. Souboj s domácím Přerovem začíná v 11:00.

Jiří Bermann
„Byly to nervy, a pak ještě větší. Myslím, že v první třetině jsme byli lepším týmem, nicméně potom jsme se bohužel dostali častými vyloučeními pod tlak. Kluci to však odbojovali, padali do střel a podali výborný výkon. Jsme maximálně spokojený, celý manšaft šlapal.“