Jedenácté domácí vítězství v řadě! Tygři dvěma góly z poslední třetiny udolali Kometu

Liberec - Důležitou výhru si připsali svěřenci trenéra Filipa Pešána v utkání s brněnskou Kometou. Až do pětačtyřicáté minuty svítilo na světelné tabuli skóre 0:0, nicméně Tygři dvěma zásahy z poslední části dokázali rozhodnout o bodovém přídělu. Výrazně k tomu pomohl i výkon Jána Lašáka, který drží v Home Credit Aréně sérii 225 minut bez inkasované branky.

40. kolo, úterý 26. ledna 2016
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. Stránský (Krenželok, Výtisk), 47. Radivojevič (Bakoš, Bulíř). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Střely na branku: 45:17. Diváci: 5 643.

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Zachar, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach – Dlouhý

HC Kometa Brno

Čiliak – Kaberle, Koch, Trška, Kuboš, Malec, Dujsík, Štindl – Burian, Koreis, Vondráček – Zohorna, Hruška (C), Ton – Káňa, Špirko, Dostálek – Dvořák, Dočekal, Raška

Hned v samotném úvodu duelu dostali hosté k dispozici po faulu Bakoše přesilovou hru. Čtveřice statečných však ubránila početní výhodu takřka perfektně, když se Brňané dostali pouze k jedné střele. Tu navíc liberecký maskovaný muž bez větších potíží zneškodnil. S postupem času začali svěřenci trenéra Pešána přebírat iniciativu. Do velké šance se propracoval Bulíř, jehož přízemní střela propadla přesouvajícímu se Čiliakovi mezi betony, hostující brankář ale nakonec stačil i s přispěním štěstěny kotouč vyrazit včas.

Ve dvanácté minutě Tygři znovu zahrozili. Radivojevič nalezl křižným pasem Vampolu, toho ale tentokrát již bezchybným zákrokem vychytal strážce svatyně Komety. Na centra elitní formace hokejistů z města pod Ještědem navázal o pouhých několik okamžiků později Valský. Nicméně bekhendový pokus libereckého forvarda skončil taktéž pouze na výstroji Čiliaka.

V samotném závěru periody to v ochozech opět zadunělo. Petr Jelínek totiž nadvakrát zakončoval svůj průnik po pravé straně. Gólman hostí první pokus vyrazil, na druhý však reagovat nestačil a pouze se za rychle letícím ohlédl, jenže střela před utkáním pátého muže kanadského bodování orazítkovala pouze zadní mantinel. Oba celky se tak rozcházely do kabin smírně.

Tlak našeho mužstva pokračoval i po přestávce. Nicméně do úvodní příležitosti se prodrali hokejisté brněnského celku, konkrétně Burian, který se vracel z trestné lavice. S následnou nebezpečnou střelou si Lašák dokázal výtečným zákrokem poradil.

Hitparáda šancí pokračovala. V šestadvacáté minutě Radivojevič nalezl krásným pasem napříč celým útočným pásmem Bulíře, tomu rána z první sedla, nicméně slovenský brankář ve službách Komety dalším famózním zákrokem betonem gólu zamezil. Jako kdyby byl Čiliak i nadále nepřekonatelný. Poradil si totiž i s několikrát tečovaným pokusem Ševce. Tygři své soupeře ve dvou úvodních dějstvích přestříleli 29:13, nicméně světelná kostka stále ukazovala skóre 0:0.

To se ale brzy mělo změnit. Ve čtyřiačtyřicáté minutě rozvlnil síť za Čiliakem k obrovské radosti zaplněné haly famózní tečí Jan Stránský - 1:0. O dvě minuty bylo na střídačce šelem ještě o něco veseleji. Martin Bakoš výbornou přihrávkou nalezl mezi kruhy rozjetého Branka Radivojeviče. Liberecký útočník si kotouč potáhl a následně zamířil přesně do pravého horního rohu zařízení - 2:0.

Radost domácích

V druhé polovině závěrečné části hosté zahrozili. Při přečíslení 2 na 1 nejprve natrefil Ton na vzdálenější tyč Lašákovy klece, k dorážce se následně dostal Raška, avšak jeho dorážku výborným zákrokem vytěsnil mimo tři tyče Lašák. V závěrečných okamžicích domácí žádné drama nepřipustili a získali tak další cenné tři body do tabulky. V konečném součtu Liberečané Kometu přestříleli poměrem 45:17.

„Nevstoupili jsme do utkání ideálně, Kometa nás trochu zaskočila prvním aktivním střídáním, které bylo pro Marka Zachara velmi náročné. Od půlky první periody jsme ale byli aktivnější než soupeř, měli jsme velké množství střel, nicméně rány to nebyly gólové, jelikož brankář všechny projektily viděl. Recept jsme nalezli až v závěru duelu, kdy první gól byla střela tečována z úhlu a druhá branka dobře sehraná situace, to byl zřejmě rozhodující moment. V závěru jsme si nepohlídali brejk Petra Tona. Jsme rádi, že gól nepadl, protože to by byla velká komplikace. Zmínku zaslouží jako vždy velmi pozorný Ján Lašák“

Karel Beran
„Jeli jsme do Liberce s velkým respektem. Věděli jsme, že Tygři mají velkou formu a dávají hodně branek. Chtěli jsme neinkasovat, což se nám první dvě třetiny dařilo. Výborné zákroky předvedl Marek Čiliak, ale i obrana hrála až na určité výjimky dobře. Bohužel se nám nakonec čisté konto udržet nepovedlo. V závěru jsme trefili tyč, nicméně na nějaké větší zkorigování stavu to již nebylo.“