Jediný gól Liberce padl v oslabení, Tygři se z Prahy vrací bez bodu

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Michal Borovan

Praha/Liberec – V 5. kole skupiny o umístění Tipsport extraligy ledního hokeje byl k vidění zápas mezi Bílými Tygry a pražskou Slavii. Celek z hlavního města, který má jasný sestup do baráže, ukončil domácí působení v play-out výhrou. Jedinou branku Severočechů vstřelil v oslabení ve třetím dějství Martin Bakoš.

play-out5, pátek 20. března 2015
3:1
(0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Bednář (Tomica, Pletka), 30. T. Doležal (Knot, Štich), 57. Andres (Kolář) – 53. Bakoš (Filippi, Šimek). Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Charvát, Jelínek. Vyloučení: 5:8, navíc Veselý (SLA) a Výtisk (LIB) oba 5+20 za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 045. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Slavia Praha

Furch – Knot, Valach, Novák, Růžička, Šenkeřík, Kolařík, Štich – Čermák, T. Doležal, Tomica, Andres, Bednář, Veselý, Vlasák, Kolář, Sklenář, J. Doležal, Pletka, Stránský.

Vaněček – Šimek, Výtisk, Derner, Plutnar, Kolmann, Ulrych – Valský, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Filippi, Urban – Dlouhý, Mikyska, Jonák – Psota, Miškovský, Vlach.

Zápas s Libercem začal velice zostra a již ke konci druhé minuty se do samostatného zakončení dostal ex-slávista Krenželok. Furchův beton byl však včas na svém místě. Za další tři minuty měli sešívaní možnost přesilovky, ale do výraznějšího zakončení se nedostali. To až početní výhodě v minutě čtrnácté, kdy se před odkrytou klecí objevil Tomica, ale v poslední chvíli mu neposedný kotouč přeskočil hůl. Další větší šanci jsme již v první části neviděli, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Slávisté na svého soupeře ve druhé třetině vlétli a již v pětadvacáté minutě prostřední třetiny jim to přineslo ovoce. Tomica ujel s Jaroslev Bednářem, prvně jmenovaný našel přesnou žabičkou hůl svého kolegy a Bednář poslal puk pod horní tyčku přesunujícího se Vaněčka. A za další dvě minuty to mohlo být o dva góly. Do dalšího přečíslení se dostal Kolář s Doležalem, bohužel však Doležal netrefil libereckou bránu.

Ve 28. minutě měli domácí opět přesilovou hru a tentokrát již trestali. Tomáš Doležal napravil své zaváhání z předchozího přečíslení a tvrdou ranou od modré nekompromisně překonal libereckého gólmana.

A tlak Slavie pokračoval. V další velké šanci se tváří v tvář Vaněčkovi ocitl Andres, ale se svým zakončením neuspěl. Liberec se navíc dostal do rychlého brejku, ale vynikající Furch dokázal hostující přečíslení zlikvidovat. Do konce druhé části si ještě oba celky zahrály přesilovku, skórovat ale nedokázaly a stav po druhé třetině byl 2:0

Bílí Tygři vstoupili do třetí části v početní výhodě, ale jejich přesilovka příliš nebezpečí pro Furcha nepřinesla. Ve 47. minutě usedl na trestnou Bednář, ale ani další početní výhoda Liberci žádnou šanci nenabídla. V polovině zápasu naopak zamířil na trestnou lavici hostující Vlach. Pokud však nazveme přesilovky Tygrů špatnými, tak ta slávistická byla tragická. Těsně před jejím koncem totiž pronikl kolem levého mantinelu Martin Bakoš a precizní ranou pod břevno zdramatizoval koncovku zápasu.

Domácí si však konec třetí třetiny pohlídali. Nejen, že Liberec se do žádné další šance nedostal, ale čtyři minuty před koncem se Tomáš Andres dostal k dorážce Kolářovy střely a Slavia opět odskočila na rozdíl dvou branek. Tento gól již definitivně zlomil vůli Severočechů a slávisté již dohráli konec zápasu s velkým přehledem.