Junioři nestačili ve vypjatém utkání na třinecké Oceláře

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Kamila Schmiedová

Třinec/Liberec – Výběr hráčů Liberce do 20 let odehrál 20. kolo DHL extraligy juniorů na ledě Ocelářů Třinec, kteří patří mezi přední celky v této kategorii. To potvrdili tříbrankovým vedením ve druhé třetině, potom už hosty k ničemu nepustili. Jediné dvě trefy Severočechů vstřelil Jan Ordoš.

20. kolo, pátek 24. října 2014
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Pěnčík (M. Kovařčík, Christov), 19. Franek (O. Kovařčík, Jaroš), 28. Christov (M. Kovařčík, Bednář), 36. Heider (Franek), 44. Christov (Bednář, Stránský) – 34. Ordoš, 41. Ordoš (Jedlička). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:8, navíc Jedlička 5 minut + DKO za napadení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 332. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Oceláři Třinec

Dudáček – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Franek, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík.

Stezka – Mrázek, M. Šír, Artl, Beránek, Divila, Tržický – Babec, R. Šír, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Ordoš, Havlas, Paločko, Heřmánek.

Úvodní část přinesla spoustu brankových příležitostí, hlavně na straně domácích, přičemž první dokázali Oceláři využít hned ve třetí minutě, kdy v přesilové hře tečoval Marek Pěnčík střelu Michala Kovařčíka. A z další přesilové hry opět těžili třinečtí mladíci, z chumlu před branou se podařilo zakončit do levého rohu liberecké branky Tomášovi Frankovi.

Do prostředního dějství se snažili hosté vstoupit aktivněji, přesto ale další gól přidali domácí. Tentokrát zásluhou Víta Christova, který dokázal zužitkovat přihrávku Michala Kovařčíka. Ve 34. minutě se prosadili poprvé i Liberečtí, když se před branou ocitl sám Jan Ordoš. Ještě v téže minutě mohli Tygři snížit, puk se po Solenského střele ocitl blízko k brankové čáře, včas ho ale zastavil Dudáček. O dvě minuty později se podařilo Petrovi Heiderovi navýšit rozdíl ve skóre po přesné střele.

Poslední třetinu otevřel Liberec, neuplynulo ani šest vteřin a domácí brankář lovil kotouč v síti. Autorem branky byl znovu Jan Odroš. Domácí dlouho neotáleli a po chvíli přidal svou druhou branku v zápase Vít Christov a stanovil tak konečné skóre duelu. Do konce třetiny, se stoupajícím napětím, došlo na ledě i k menším potyčkám, proto jsme se dočkali ještě několika vyloučení.