Junioři utrpěli v Chomutově debakl, přesto je nyní čeká play-off

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Miroslav Kučera

Chomutov/Liberec – Junioři Bílých Tygrů vycestovali na poslední zápas před play-off na led chomutovských Pirátů, které potkali v plné síle. Posílení o extraligové hráče Libora Šuláka, Davida Kämpfa a Ondřeje Kašeho nadělili Liberci devět branek, zatímco hosté skórovali jen třikrát. Po třech bodech si připsali Jan Ordoš a Matěj Psota. Soupeř pro čtvrtfinále zatím není jasný.

N10, neděle 09. března 2014
9:3
(3:1, 1:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 4. Lehnert (N. Hlava, Hejcman), 8. O. Kaše (Tejnor), 20. Veselý, 33. Kämpf (O. Kaše, Veselý), 46. Tejnor (Kämpf, Veselý), 49. D. Kaše (N. Hlava), 51. Veselý (O. Kaše, Kämpf), 55. Vrána (D. Kaše, Huňady), 60. Meliško (O. Kaše) – 8. Ordoš (Psota, Mikyska), 27. Pyrochta (Ordoš, Psota), 59. Ordoš (Psota). Rozhodčí: Hlinka – Schopf, Havelec. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 47:27. Třetiny: 3:1, 1:1, 5:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:3, 9:3.

Piráti Chomutov

Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, R. Havel, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Kämpf, Šťovíček, Vrána, N. Hlava, Veselý, Bednář, Lehnert, O. Kaše, Huňady, Hejcman, D. Kaše.

Vaněček – Havlín, Jandejsek, Mrázek, M. Šír, Beránek, Pyrochta, Pálek – Dlouhý, Belovič, Kalfiřt, Psota, Kratochvíl, Boček, Mikyska, Lakatoš, Ordoš, Žďárský, Havlas.

V první třetině byl k vidění aktivní hokej. Více ze hry měli Piráti, kteří si vypracovali i více šancí. Hned na konci čtvrté minuty se mohli radovat. Hlava vyvezl kotouč do pásma, předložil ho Danielu Lehnertovi, který měl před sebou lehký úkol – 1:0.

I nadále ale byli Piráti lepší. Radost jim však překazil v čase 07:30 Jan Ordoš, který stál ve správný čas na správném místě a dokázal tak vyrovnat – 1:1. O 28 vteřin později však domácí opět vedli. Ondřej Kaše si zkušeně podržel kotouč, před Vaněčkem udělal blafák a kotouč poslal do prázdné brány – 2:1.

Hosté se však nechtěli vzdát bez boje. Důkazem byla i pohledná akce, na jejímž konci stál Mikyska. Ten však z mezikruží trefil pouze Maštalířského. Další krásnou akci předvedl Matěj Psota. Z prostoru za brankou si vyjel před ni, udělal dobrou stahovačku, ale kotouč skončil na horní tyčce.

Byli to tak Piráti, kdo ještě jednou skóroval. Ačkoliv hráli oslabení, vytvořili si v útočném pásmu tlak a přesně v době, kdy na led skočil vyloučený Vrána, propálil Vaněčka Radek Veselý. Po první třetině tak byl stav 3:1.

Na začátku druhé části byli hosté lepším týmem. Pirátům se nedařila rozehrávka a Liberec toho využil. Filip Pyrochta využil právě zaváhání domácí obrany a snížil – 3:2. Hrozba v podobě blízkého vyrovnání ale Piráty nakopla a začali hrát lépe.

Důkazem byla i další branka. David Kämpf přebruslil obránce a ačkoliv byl v ne zcela dobré pozici, dokázal vystřelit. To se mu také vyplatilo, neboť jeden z obránců si kotouč srazil do vlastní branky – 4:2.

Třetí třetina naprosto patřila Pirátům. Od jejího počátku to byli právě domácí, kteří určovali tempo hry. David Kämpf projel takřka celé hřiště, ale zakončil pouze do tyče. V následující přesilovce se ale Piráti již radovali. Dominik Tejnor stál v dobré pozici na modré čáře a jeho ukrytá střela skončila až v bráně – 5:2.

Následně přišel galaprogram Pirátů. Na konci 49. minuty naskočil David Kaše z trestné lavice a rovnou se vydal do útoku. Dostal přihrávku a samostatný nájezd bez problémů proměnil – 6:2. O minutu později stál na správném místě Radek Veselý, který zužitkoval dobrou přihrávku a střelou z první navýšil domácím vedení – 7:2.

A to nebylo vše. Aktivní David Kaše poslal v 54. minutě další dobrou přihrávku před bránu, kde stál Jakub Vrána, který tečoval přesně za záda Vaněčka – 8:2. Piráti ale ještě jednou inkasovali. Po ne příliš dobré rozehrávce se zmocnil puku hostující Jan Ordoš a svou druhou brankou v utkání alespoň korigoval stav – 8:3.

O malý okamžik později ale opět udeřili Piráti. Ondřej Kaše ujel s Jakubem Meliškem a druhý jmenovaný zužitkoval dobrou přihrávku – 9:3. Chomutov tak zaslouženě bere tři body.