Junioři vyhráli v Mladé Boleslavi

Date of publication Author Jitka Čechová, Ondřej Flanderka

Liberečtí junioři dokázali po výhře v Ústí nad Labem zvítězit i v Mladé Boleslavi. Velký podíl na druhém vítězství v řadě měl <b>Miroslav Kopic</b>, který se postaral hned o dvě branky Tygrů. Liberec tak oplatil Boleslavi porážku z prvního vzájemného střetnutí v této sezóně, který vyhráli Středočeši 4:1. Zítra čeká juniory další důležitý zápas proti Pardubicím.

37. kolo, pátek 18. ledna 2008
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Maršík (Rod) - 23. Kopic (Mizerík), 40. Kopic (Bezděk) , 59. Bezděk (Kajínek). Rozhodčí: Soldán – Prokop, Špringl. Vyloučení: 8:7, navíc Kopic (LIB) 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:3. Diváci: 110.

BK Mladá Boleslav

Fikrt – Bílek F., Bílek O., Strnad, Maršík, Jaroměřský, Malý, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Kotrba, Loskot, Rod, Tondr.

Blažíček (11. - 12. Vajner) – Niko, Drbohlav, Kolmann, Kajínek, Přibyl, Diviš, Hataš, Křišťan, Skalický M., Vopálka, Kedršt, Mizerík, Skalický D., Kopic, Bortňák, Bezděk, Klíma, Peřina, Liška, Lemfeld.

Boleslavští junioři vstoupili do utkání aktivně. Jinak perfektní start jim ale pokazilo vyloučení jednoho z obránců hned v první minutě. Početní výhoda dostala Tygry do hry tak, že dokázali s domácím týmem držet tempo i po návratu Bílka z trestné lavice, a hra se tak stala mnohem vyrovnanější. V šesté minutě například nebezpečně pálil od modré Kedršt. Fikrt toho sice mnoho přes chumel hráčů neviděl, kotouč ale chytil. Štěstí měl i o chvíli později, kdy lapal po puku z ležící polohy. Už se zdálo, že se domácí začnou pěkně potit, když přišla také jejich šance na přesilovku. Perné chvilky v ní hostujícímu gólmanovi připravil hlavně Kotrba, který před bránou neustále dorážel, clonil a sklepával každou nahozenou střelu. V celkovém dojmu ale bezúspěšně. Tentokrát to byli Boleslavští, kdo se díky početní převaze dostal do tempa, a nezměnilo na tom nic ani následné oslabení. Čtyři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky ukázal Rod, proč vzdor svému věku hraje již za A tým. Naprosto ukázkovým způsobem oblafl hned dva liberecké hráče a vzápětí na to pěkně zatopil i Blažíčkovi. Protože ale puk neprotlačil mezi brankářem a tyčí až do sítě, ani pro tentokrát se skóre neměnilo.

Na začátku druhé třetiny ještě více než minutu těžili hosté z přesilové hry z první dvacetiminutovky. Netrvalo ale dlouho a situace se obrátila. A paradoxně padla z této situace branka – do sítě domácího mužstva. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Miroslav Kopic a střelou zápěstím proměnil svůj nejprve dost nenápadně vyhlížející úprk do útoku. Boleslavští ale nezačali trpět typickou pobrankovou „opařeností“ a o vyrovnání se snažili ze všech sil a ze všech úhlů. Liberečtí se ale hodně zatáhli do vlastní třetiny, a tak bylo prosazování se v útoku pro domácí o to těžší. Nakopnutí dostali Středočeši ve 42. minutě v podobě přesilové hry, po většinu času se jim ale moc nedařilo. Naopak další přibrzdění přišlo v podobě vyloučení domácího Protasenji. Teprve ve hře čtyři na čtyři se domácí tým dočkal toho, o co až doposavad usiloval jen marně. Na 1:1 vyrovnal obránce Tomáš Maršík. Tato situace ale trvala sotva minutu. Liberec po střele Miroslava Kopice opět odskočil Středočechům o jednu branku. A tímto stavem již také druhá třetina skončila.

Závěrečnou dvacetiminutovku rozehrávali pro změnu v početní výhodě Mladoboleslavští. Prakticky ani jednou se jim ale nepodařilo usídlit se nějak nastálo ve třetině hostů. Po návratu vyloučeného Kopice se hra hodně rozkouskovala, když se ale střílelo, bylo to z valné části na branku Blažíčka. K zajímavé šanci se dostal Tondr, než ale stihl pohotově zareagovat, octl se tváří na ledě. Příležitosti si ale dokázala tvořit i druhá strana, od modré pálil tvrdě Niko a Fikrt se musel hodně natahovat, aby dokázal účelně zasáhnout. Přeci jen bylo ale znát, že to jsou Boleslavští, kdo chtěl víc dát další gól. K perfektní střele z mezikruží se v 50. minutě propracoval Bříška, k jeho smůle i smůle celého domácího týmu ale zvonila jen tyčka. O chvilku později svištěl brankovištěm Rod, jeho střelu Blažíček zlikvidoval. Na druhé straně to tři minuty před koncem utkání zkoušel zase pro změnu Michal Skalický, brankář Středočechů ale bezchybně, byť v poslední chvíli, zapracoval. Krátce před zazněním závěrečné sirény usedl na trestnou lavici další z řad Libereckých. Domácí se rozhodli toho, co možná nejvíc využít a stáhli proto Fikrta z brány. Ani dvojnásobná početní výhoda jim ale mnoho nepomohla a naopak do prázdné a nikým nehlídané klece dovezl puk Libor Bezděk.