Kategorie U20 veze z Jihlavy bod, prohrála v prodloužení

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Jihlava - Po výhře v Olomouci čekal libereckou dvacítku zápas v Jihlavě. Přestože se Liberečtí ujali vedení a v první polovině utkání dominovali, Dukle se v třetí třetině podařilo vyrovnat a utkání dospělo do prodloužení. V něm byli Tygři blízko vstřelení rozhodujícího gólu, nakonec se ale radovali domácí.

5. kolo, čtvrtek 21. září 2017
3:2
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Čermák (Mejzlík), 48. Čermák (Heinrich, Mejzlík), 64. Mareš – 3. Holenda (Charvát, Teplý), 39. Janele. Rozhodčí: Maršálek - Kleprlík, Urubčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0_0. Diváci: 97. Střely na branku: 30:25.

HC Dukla Jihlava

Šťastný (Juda) – Mareš, Rašín, Váňa, Hrabal, Krtek, Vála, Havelka – Mejzlík (A), Heinrich (A), Čermák – Donda, Peschout (C), Jindra – Hrbatý, Kadleček, Strnad – Adam, Slabý

Žajdlík (Polášek) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Šír (A), Charvát – Burda, Nezbeda (C), Beran – Průžek (A), Janele, Teplý – Bělohorský, Holenda, Juščák – Bouřil, Vlach, Piroutek

Bílí Tygři vstoupili do utkání aktivně a prosadili se už po dvou minutách. Charvát našel Vojtěcha Holendu, který napřáhl od modré a jeho dělovka se zastavila až v jihlavské síti - 0:1. Zanedlouho měl šanci Juščák, ale zamířil těsně vedle levé tyče branky domácích.

Šanci měl i Nezbeda, který dostal nahrávku do jízdy, ale jeden z domácích obránců mu stihl puk v posledním okažiku vypíchnout. V průběhu první třetiny si oba týmy vyzkoušeli přesilové hry. Oba celky ale měly problém s kombinací, která byla nepřesná, a tak ke změně skóre v první třetině již nedošlo.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe domácí Jihlavě, která zatlačila Liberecké do obranného pásma. Střela Hrabaně ani Krtka si však cestu za Žajdlíkova záda nenašla. Na druhé straně prověřil pozornost brankáře Šťastného Aubrecht, ale jeho střela od modré skončila ve výstroji domácího maskovaného muže.

V devětadvacáté minutě se už ale skóre měnilo, když se prosadila domácí Dukla. Mejzlík našel Davida Čermáka, který se z otočky prosadil střelou mezi Žajdlíkovi betony - 1:1. Oba jmenovaní měli šanci na další branku zanedlouho, když Čermák střílel a Mejzlík dorážel. Tentokrát už ale byl Žajdlík na svém místě.

V závěru druhé třetiny hráli domácí přesilovku, prosadili se ale Bílí Tygři. Albert Janele vypíchl puk jednomu z domácích a v samostatném úniku nezaváhal a prostřelil Šťastného - 1:2. Po dvou třetinách tak Tygři v Jihlavě vedli.

Začátek třetí periody přinesl šance Dukly. Nejprve se Čermák proháčkoval libereckou obranou, ale Žajdlíka nepřekonal. Příležitost měl i aktivní Mejzlík. Ten ale osamocen před Žajdlíkem selhal a neprosadil se ani následnou dorážkou. Ale v osmačtyřicáté minutě se domácí přeci jen dočkali. Heinrich našel Davida Čermáka na levém kruhu a ten vyrovnal - 2:2. Od této chvíle už kralovali brankáři a zápas tak dospěl do prodloužení.

To nabídlo atraktivní momenty. Přečíslení Tygrů vychytal Šťastný, na druhé straně cinkla po střele Čermáka tyčka. Liberec následně nedokázal využít tutovku, když Juščák nedokázal dorazit puk do poloprázdné branky! Rozhodli tak domácí. Po nedorozumění liberecké obrany se puku ujal Lukáš Mareš a kličkou do protipohybu Žajdlíka rozhodl o tom, že bonusový bod zůstává v Jihlavě.

Karel Nekvasil
„Podle mě dnes přijel nejlepší tým, který tu byl, a my dnes odehráli nejlepší utkání v sezoně. Začátek zápasu nám opět utekl, již poněkolikáté a klobouk dolů před klukama, že ač jsme dvakrát prohrávali, tak to dokázali vyrovnat a v prodloužení získat ten bod navíc. Jsme hrozně rádi, ale musím opravdu Liberec pochválit. Hodně mě překvapil a odehrál dobré utkání.“

Valdemar Jiruš
„Pro nás to bylo smolné utkání, měli jsme ho dobře rozehrané, ale v závěru jsme ztráceli kotouč v útočném pásmu a nedobruslovali jsme dozadu. Soupeř dal vyrovnávací branku, osobně si myslím, že šance byly k rozhodnutí zápasu. Možná, že nám chybělo trochu štěstí a důraz v předbrankovém prostoru. Utkání šlo do prodloužení, to je vabank. My jsme byli těmi, kdo měli tutovou šanci a neproměnili ji, soupeř se do tutovky dostal a proměnil ji. Jsme za bod rádi, ale byli jsme, myslím, hokejovější a zasloužili jsme si ty body tři.“