Kladno přemohlo Bílé Tygry i podruhé

Date of publication Author Jiří Beníšek, Radek Vokál

Ani napodruhé se nepodařilo Bílým Tygrům zdolat rivala z Kladna, když mu doma podlehli 1:3. Nováčka nasměroval k výhře Vítězslav Jankových, když golfovým úderem z osmé minuty otevřel skóre. Po Štefankové gólu z druhé třetiny <b>Jan Plodek</b> (na snímku) ve třetí části už jen snižoval. Pečeť dal výsledku čtyři minuty před koncem Klimt. Kladenští hráči v zápase pozorně bránili, byli rychlejší a v každé třetině vstřelili jeden gól. Výborně zachytal Zdeněk Orct. Naproti tomu domácí byli v koncovce prakticky neškodní a trefili se jen jednou. Pokud se neproměňují šance, nelze vyhrávat. Bílí Tygři tak mají do startu extraligy co zlepšovat. Po pěti pohárových zápasech mají na kontě jedinou remízu, závěrečný zápas Tipsport Cupu hrají 28.srpna na Slavii.

TsC2, úterý 19. srpna 2003
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Plodek - 8. Jankových, 37. Štefanka, 56. Klimt. Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 1500.

Svoboda - Moravec, Šmíd, Kočí, Krstev, Čakajík, Holub, Vála, Ovčačík - Novák, Straka, Kábrt - Korhoň, Plodek, Rozsíval - Musil, Procházka, Kašpařík - Hájek, Šulc, Klimenta. Trenér Jandač Josef.

Rytíři Kladno

Orct - Zeman, Malena, Čech, Kasík, Chatrnúch, Čížek, Jelínek, Dlouhý - Kalla, Gardoň, Klimt - Kysela, Pazourek, Jankových - Bílek, Zajíc, Havel - Horna, Štefanka, Hořava. Trenér Muller Zdeněk

Liberečtí tygři nastoupili do dalšího utkání Tipsport cupu bez dvou letních posil, Nedvěda a Jiruše. Oblečeni byli tradičně v bílých dresech a stulpnách s tmavými kalhoty. Hosté v kombinaci tmavě modré a šedé. V jejich sestavě nechyběl ani loňský Bílý Tygr Vítězslav Jankových.

Utkání sotva začalo a gólman domácích Svoboda řešil první střelu, kterou na jeho branku vyslal hostující Kasík. Byl z toho závar před domácí brankou a obrana to nakonec řešila až zakázaným uvolněním. Hosté byli i nadále aktivnější, během úvodních dvou minut vyslali na Svobodu pět střel. Jejich nápor pokračoval, pomohl mu svým vyloučením i Mojmír Musil, který odešel na trestnou lavici v čase 2:26, provinil se nedovoleným bráněním. Po půl minutě přesilovky řešil další ošemetnou situaci před svou brankou Svoboda, když na něj zle dotíral Hořava. Domácí se poté vzchopili a ve zbytku přesilovky již hostům nic nedovolili.

V šesté minutě Musil pěkně uvolnil v útočném pásmu Procházku, ale jeho střela šla těsně vedle. Poté byl voloučen Kasík, domácí však přesilovku nedokázali zužitkovat. Naopak krátce po jejím skončení padla první branka utkání. Hostující Kasík našel přesně našlápnutého extygra Vítězslava Jankových a ten prudkou ranou z levé strany z kruhů pro vhazování trefil přesně "pod víko". Kromě branky ještě stihl sestřelit Svobodovi láhev s pitím. 1:0 pro hosty.

O chvíli později nabídl domácím možnost k vyrovnání Havel, který dostal menší osobní trest. Domácí uzamkli hosty v jejich třetině, před Orctovou brankou byl závar, ale nic z toho. Zleva pak něčekaně a tvrdě pálil Novák, ale Orct byl opět na místě. Domácí v těchto fázích zápasu ožili, ale výsledkem jejich snahy byly jen pěkné akce, kterým však chyběla finální přihrávka, nebo střela. V 10. minutě nahazoval Musil před branku, kde se pokusil tečovat Procházka, po něm do skrumáže pálil tvrdě Čakajík, ale hostující branka byla zakletá. V 11. minutě nádherně zavařili soupeřově obraně Kábrt a Novák, oba měli na kontě i pěkný střelecký pokus, ale stále bez gólového efektu.

Domácí měli od začátku 13. minuty další výhodu přesilové hry, dvakrát střílel Krstev, v závěru přesilovky pak Procházka, ale Orct byl stále bezchybný. V polovině 15. minuty zahrozili hosté, po vyhraném vhazování objel Jelínek domácí branku, naservíroval před branku Hornovi, ale ten nedal. Pak se opět dostali ke slovu domácí, Procházka a Musil stříleli, doklepávali, zkoušeli to i tenisově, ale do branky to nepadlo. Na konci 17. minuty pálil z levého křídla Novák, ale Orct byl pozorný. Do posledních dvou minut první třetiny nabídl domácím přesilovku Jelínek, ale zůstala nevyužita.

Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi aktivně, během první a druhé minuty stříleli Rozsíval a Kašpařík, ale neúspěšně. Z protiútoku zahrozil Kysela, který byl odblokován, domácí rychle kontrovali, a jeli dva na jednoho, konkrétně Kašpařík a Klimenta. Finální přihrávku ale netrefil dobře Kašpařík, a tak měl Orct snadnou úlohu. Od 26. do 30. minuty se hrálo prakticky bez přerušení, hra se přelévala od jedné branky k druhé. Akcím však chybělo zakončení. Na konci 30. minuty vrcholil nápor domácích, bohužel jej přibrzdil zbytečným vyloučením Novák. Přesilovka se hrála rychle a ostře, ale bez vážnějšího ohrožení domácí branky. Pak byl vyloučen kladenský Čížek a v přesilovce předvedl pěknou individuální akci Korhoň, bekhendové střele z jeho hole chyběla větší razance a přesnost.

Největší šanci domácího týmu spálil ve 35. minutě Kašpařík, který po špatném střídání kladenských jel zcela sám na Orcta. Pokus o blafák byl dost průhledný a Orct jej vytlačil ze střeleckého úhlu. Nedáš - dostaneš se potvrdilo i tentokrát. V čase 36:42 propasíroval puk do Svobodovy branky Štefanka, asistence byla připsána Jelínkovi, 2:0 pro hosty. S tímto skóre se oba týmy odebrali do šaten na druhou přestávku.

Třetí třetinu opět začali náporem domácí, jak již to bývá poslední dobou tradicí, jejich střelám opět chyběla přesnost. Ve 43. minutě jim nabídl přesilovou hru Čech, na domácích hokejistech byla patrná nervozita a křeč. Snad i proto po minutě a půl zakončoval závar Korhoň jen do Orctových betonů. Pravdou ale je, že si ho soupeřovi obránci střežili dost důrazně. V čase 45:49 se konečně prosadili gólově i domácí. Kábrt vybojoval v útočném pásmu puk, naservíroval Plodkovi a ten dával do prázdné branky, domácí snižují na 1:2. Gól Bílé Tygry povzbudil, ti se usadili v obranném pásmu kladenského Rabatu. Orct byl však pozorný a odolával jejich tlaku. Ve 49. minutě se ocitl tváří v tvář Svobodovi hostující Kysela, domácí gólman to ustál. O chvíli později se přes Kočího pěkně prosadil Zajíc, ale Svoboda byl postaven dobře.

V 51. minutě byla nejprve vyloučena dvojice Čakajík a Hořava a za chvíli je následoval Moravec společně se Štefankou. Ti dva si svoje provinění důrazně vysvětlovali ještě na trestné lavici, až museli zakročit pořadatelé. V 54. minutě zůstal na ledě ležet kladenský Bílek, na střídačku mu musel pomoci masér a spoluhráč Štefanka. Bílek se s bolestivou grimasou ve tváři držel za břicho. Po rozehrání, které následovalo po tomto krátkém intermezzu, netrefil branku ve slibné pozici Procházka. Další nahození Vály zlikvidoval Orct.

Domácí tlačili, v době jejich největšího náporu se dostal do dobré střelecké pozice Klimt, který střelou mezi betony zužitkoval Zajícovu přihrávku a defacto rozhodl utkání. Domácí se v posledních minutách ještě pokusili o zvrat, k jejich smůle byl necelé tři minuty před koncem vyloučen Michal Straka a bylo po nadějích. Na výlet se sice vydal obránce Kočí, ten se však nedostal k pořádnému zakončení. Kladenští zápas dohráli v pohodě a zvítězili celkově 3:1.