Kladno to na Bílé Tygry umí

Date of publication Author Radek Vokál

Sedmizápasová série bez porážky je u konce, Bílí Tygři zůstali na štítě Rabatu Kladno. Ten porazil v pátém kole Bílé Tygry 6:1, nyní to bylo těsnější - 3:2. Domácí hráči si vypracovali dvougólový náskok, když na první gól přihrál Lažovi Vítězslav Jankových. Ve 44.minutě vykřesal jiskru naděje kapitán <b>Václav Novák</b>, za tři minuty to ale bylo zase o dva góly, když se trefil Kysela. Čermákovo snížení už přišlo pozdě. Bílí Tygři v zápase doplatili na časté vylučování, domácí dokázali dvě ze sedmi libereckých vyloučení potrestat gólem.

31. kolo, neděle 07. prosince 2003
3:2
(1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Lažo (Jankových, Pazourek), 37. Horna (Gardoň, Kasík), 47. Kysela (Kalla, M. Havel) - 44. V. Novák (Kašpařík, Čakajík), 58. Čermák (Nedvěd). Rozhodčí: Rejthar - Kostka, Český. Vyloučení: 4:7, navíc Verčík (Liberec) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2877.

Rytíři Kladno

Orct - Zeman, Kasík, Kruliš, Špelda, V. Čech, P. Hořava, Malena, Sláma - Horna, Gardoň, Klimt - Kysela, Kalla, M. Havel - Lažo, Pazourek, Jankových - V. Bílek, Frolík. Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.

O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, J. Nedvěd, Holub, Ovčačík - J. Hašek, Rataj, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň - Plodek, M. Hájek, Verčík. Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.

Do začátku zápasu vlétli jako blesk liberečtí Tygři. Domácí klub dlouho nemohl naladit na tón soupeřovy hry. Studená sprcha pro Liberecké přišla ve 13. minutě, když se do prvního nebezpečnějšího ohrožení liberecké branky dostal Pazourek s Jankových. Do branky dopravil puk pohotovou dorážkou Lažo. Hosté ale ani branka nesrazila a na své aktivitě neubrali. Nejlepší brankář extraligy Orct ale neinkasoval.

Do druhé třetiny nastoupila nabuzená mužstva a jejich atraktivní hokej musel diváky bavit. Zvýšit mohl Kysela, ale přihrávku do brejku nezachytil a ani jeho střela zprava se neujala. A když na druhé straně neproměnil Rataj, zvyšoval Rabat Hornovou dorážkou při přesilovce na 2:0. Kladenští nevyužili řadu přesilovek, které vychytal Svoboda. Pět sekund před koncem třetiny ještě neproměnil sólový únik Lažo.

Severočeši bojovali jako skuteční tygři. Jejich píle byla odměněna. Ve 43. minutě ujel po křídle Novák a střelou po ledě snížil. A kdyby posléze Vampolův útok nepřehnal souhru, mohlo být vyrovnáno. Sám Vampola se pak nechal vyloučit a přesilovku využil Kysela po kombinaci s Kallou a Havlem. Ale ani v takovéto situaci se Liberec nevzdával. Ke konci ještě snížil Čermák, který po dokonalé přesilovkové kombinaci střílel do odkryté branky. Přesně dvě minuty před koncem vychytal skvělý Orct zblízka střílejícího Kašpaříka. Drama se odehrávalo až do samotného konce zápasu. V poslední minutě trenér Paleček odvolal Svobodu a Liberec to zkoušel v šesti. Kladno při powerplay hostí mohlo rozhodnout, Kysela jel se spoluhráčem na jediného beka, gól z toho ale nebyl. Liberec si pak vzal oddechový čas, po něm ale domácí Gardoň vyhrál vhazování a Bílé Tygry už k ničemu nepustil.