Klubový rekord vyrovnán! Tygři zvládli dramatický souboj s Boleslaví a připsali si 34. vítězství v sezoně

Liberec – Kdo v neděli zavítal do Home Credit Areny podpořit Bílé Tygry v tradičně vyhecovaném utkání proti Bruslařům z Mladé Boleslavi, rozhodně nelitoval. V nervydrásajícím souboji naši hráči dokázali zvrátit v poslední třetině stav 2:4 a po vítězství v prodloužení vyrovnali klubový rekord v počtu výher během jedné sezony.

44. kolo, neděle 07. února 2016
5:4p
(1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Bakoš (Šimek, Radivojevič), 33. Šimek (Ševc, Bulíř), 52. Radivojevič (Bulíř, Jelínek), 56. Valský (Jelínek, Ševc), 63. Valský (Mojžíš) – 14. Pabiška (Bárta, Jarůšek), 30. Klimenta (Pacovský, Látal), 33. Bárta (Trončinský), 36. Klimenta (Urban, Látal). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:11, navíc Vlach (LIB) a Voráček (MBL) 10 min osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7500. Střely na branku: 48:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.

Schwarz – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Kajínek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Voráček, Trončinský, Rýgl, Kučný, Kurka, Ovčačík – Pacovský, Urban, Látal – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Klimenta "C", Hruška, Ďurač – Kubica.

Do utkání vstoupily oba celky pěkně zostra. Hned v úvodu vyzkoušeli Rittichovu pozornost Valský s Jelínkem, hostující gólman však odolal. Na druhé straně se zase musel předvést Marek Schwarz, který však Jarůškův pokus dokázal vyrazit betonem. V sedmé minutě už se ale skóre měnilo. V přesilové hře vypálil tvrdě od modré Radim Šimek, před brankou si na dorážku počíhal Martin Bakoš a bekhendem doklepl kotouč do sítě.

Bruslaři se nechtěli nechat zahanbit a hned se snažili vyrovnat. Klimenta našel před brankou dobře postaveného Ovčačíka, ten ale nedokázal propálit skvělého Marka Schwarze. Na druhé straně zase Rittich musel vyrazit dělovku Petra Vampoly, kterou viděl až na poslední chvíli. Následně zaútočili opět hosté, když v přesilové hře zblízka dorážel Tomáš Klimenta, Schwarz však předvedl výtečný zákrok a skryl kotouč v rukavici.

Nakonec se však Mladoboleslavští v první třetině přeci jen dočkali vyrovnání. Michal Bárta tvrdě vypálil, kotouč se od zadního mantinelu odrazil před branku a Lukáš Pabiška už pouze doklepl pohotově puk za bezmocného Schwarze. V závěru prvního dějství sice ještě bylo na obou stranách k vidění několik šancí, skóre se však již neměnilo, do druhé třetiny tak oba celky vstupovaly za stavu 1:1.

Ani v ní oba celky s aktivitou nepolevily. Po dvou odehraných minutách dostali Tygři výhodu přesilové hry, v níž Rittichovi pořádně zatápěli. Vůbec nejblíže vedoucí brance byl Michal Bulíř, který hned dvakrát v rychlém sledu pálil z pravého kruhu, gólman Bruslařů však podruhé inkasovat odmítal.

Naopak Mladoboleslavští ve své přesilové hře dokázali udeřit. Po dobře sehrané kombinaci našel Dominik Pacovský skvělé postaveného Tomáše Klimentu a ten povedenou střelou zavěsil kotouč do horního růžku Schwarzovy branky. A to nebylo vše, jen o tři minuty později udeřil další z bývalých Tygrů, když se Michal Bárta dostal do samostatného úniku a přesnou střelou našel skulinku mezi Schwarzovými betony.

Naši hráči však dokázali ihned zareagovat. Jen o 15 sekund později napřáhl od modré ke skryté ráně Radim Šimek a Rittich se za projektilem, který o spojnici zapadl za jeho záda, pouze ohlédl. Bruslaři však znovu dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, když v přesilové hře Tomáš Klimenta vybruslil z úhlu před branku a také tentokrát zametl kotouč pod víko.

Ve třetí třetině tak naši hráči museli opět dotahovat. Hned po třiceti sekundách sice začala Home Credit Arena oslavovat, jak se však ukázalo, jednalo se o předčasnou radost. Střelu Radima Šimka totiž do branky tečoval Michal Řepík vysokou holí, branka tedy nemohla platit.

Na ledě se postupně také přiostřovalo. V padesáté minutě dokonce došlo na pěstní výměnu názorů mezi Tomášem Voráčkem a Jaroslavem Vlachem a oba aktéři bitky zamířili na trestnou lavici. Šarvátka však evidentně Tygry nakopla, neboť jen o chvíli později vypálil z mezikruží Branko Radivojevič a nedal Rittichovi sebemenší šanci. Stejný hráč mohl dokonce srovnat, když v oslabení ujel s Vampolou ve dvou proti jedinému obránci, tentokrát však minul.

V závěrečných minutách si Tygři vypracovali značný tlak. Rittich sice nejprve dokázal vzdorovat, čtyři a půl minuty před koncem však přeci jen musel kapitulovat. Jakub Valský dostal parádní pas do jízdy a tváří v tvář brankáři nezaváhal. Tlak navíc stále neustával a šelmy cítily šanci na zisk tří bodů. Rittich však znovu neinkasoval a muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase mohli Tygři brzy udeřit, když ujížděli dokonce ve čtyřech na jediného obránce, Bulíř však na konci celé akce nedokázal Ritticha propálit. To však naše hráče nemuselo mrzet. Tomáše Mojžíš našel skvělým křižným pasem hokejku Jakuba Valského a ten nedal brankáři sebemenší šanci. Liberec tak dokázal v těžkém souboji vydřít dva velmi cenné body.

„Věděli jsme, že přijede nepříjemný a bruslivý soupeř. Měli jsme často problém s jeho forčekingem, nepočítali jsme s takovou rychlostí útočníků. Zápas se pro nás dlouho lámal na špatnou stranu, proto jsme po druhé třetině udělali pár změn a zkusili Boleslav zatlačit do defenzivy, což se podařilo a se štěstím jsme uhráli dva body. Ten bonusový bereme jako odměnu za to, že jsme zápas nevzdali a hráli až do konce.“

Marian Jelínek
„Přijeli jsme na led týmu, který dominuje. Před vyprodaným hledištěm to bylo derby jak se patří. Do utkání jsme vstoupili dobře, nakonec jsme si vypracovali dvakrát dvoubrankové vedení. V závěru se však ukázal tlak soupeře a po naší chybě jsme prohráli v prodloužení. S bodem jsme však spokojeni, byť trošku cítíme trpkost. Podle toho, jak se zápas vyvíjel, mohlo dojít k senzaci.“