Kometa se podruhé v sérii rozjasnila v prodloužení, Tygři budou v Brně dohánět manko

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Stejně jako první utkání přineslo i druhé pokračování finálové série pořádné drama. Rozhodovalo dokonce prodloužení, ve kterém vystřelil Kometě druhé vítězství Marek Kvapil. Tygři tak odjedou na jih Moravy za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. Třetí duel se v Brně odehraje v úterý.

F2, sobota 15. dubna 2017
3:4p
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Derner (Ordoš), 38. Lakatoš (Jánošík, Bartovič), 49. Lakatoš (P. Jelínek, R. Šimek) – 14. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík), 27. M. Erat (M. Kvapil, Hruška), 48. R. Zohorna (Mallet, Kováčik), 65. M. Kvapil. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – A. Dlouhý

HC Kometa Brno

Čiliak - Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek

Opět vyprodaná Home Credit aréna sledovala od úvodních minut atraktivní hokej s řadou zajímavých příležitostí na obou stranách. Jako první mohl otevřít skóre druhého finále Zaťovič, jeho nepříjemnou teč Krejčíkovy střely ale Lašák zneškodnil. Na druhé straně zase došlo ke skrumáži v těsné blízkosti Čiliakovy klece, hráči Komety však včas odpravili kotouč do bezpečí.

Krátce po polovině první dvacetiminutovky už se červené světlo rozsvítilo. V přesilové hře Komety vypálil z vrcholu pravého kruhu Martin Erat přesně ve chvíli, kdy byl před Lašákem hustý provoz a slovenský gólman ve službách Tygrů poprvé lovil puk ze sítě. Těsně před první sirénou ovšem bylo vyrovnáno. Jan Ordoš vyrazil do rychlého protiútoku a před zakončením dal přednost přihrávce na osamoceného Lukáše Dernera, který z voleje prostřelil Čiliaka.

Jan Ordoš vyráží za pukem

Na začátku prostředního dějství se znovu zapotil Ján Lašák, když jen tak tak vyškrábl mimo tři tyče pokus Čermáka, který mířil do jeho protipohybu. Kometa ale nepolevovala a dočkala se druhé trefy. Krásnou kombinaci elitní brněnské formace zakončil Martin Erat po přihrávce Hrušky do prázdné brány za bezmocného Lašáka.

Šelmy se s nepříznivým stavem nechtěly smířit a tři minuty před koncem druhé části v početní výhodě srovnaly krok. Jánošíkovu dělovku vyrazil Čiliak jen před sebe a Dominik Lakatoš pohotově dorazil kotouč za jeho záda. Puk překročil čáru jen o pár centimetrů. Bartejs, který se obětavě vrhl zastoupit Čiliaka, už nestihl zasáhnout včas, což potvrdil i videorozhodčí.

Michal Bulíř uniká Hruškovi

Liberecké vyrovnání povzbudilo. Do třetí části vlétli Severočeši aktivněji a poprvé v zápase se mohli ujmout vedení. Svačinovu nabídku zpoza brány však neusměrnil mezi tři tyče Bulíř ani Valský hlídkující opodál. Ve 48. minutě domácí hokejový stánek oněměl, když krásnou kombinaci čtvrtého útoku Komety zakončil pod víko Lašákovy brány Radim Zohorna.

Reakce Bílých Tygrů však přišla doslova bleskově. Jelínek sice nejprve minul brněnskou klec, odražený kotouč si ale sám dobruslil a fantastickou přihrávkou od levého mantinelu nalezl na zadní tyči nepokrytého Dominika Lakatoše. Tomu stačilo jen nastavit hůl. Rozhodnutí v základní hrací době měl na hokejce Hynek Zohorna. Poté, co si v samostatném úniku mazácky položil Lašáka, mířil jen do tyče, a tak druhá trefa mladičkého libereckého útočníka poslala zápas do prodloužení.

Prodloužení – to byl jeden velký ofenzivní koncert. Na rozhodnutí se muselo čekat až do času 64:17 a nespoutaná radost vypukla na straně Komety. Rychlá bekhendová střela Marka Kvapila, která se ještě otřela o hůl Radima Šimka, skončila za Lašákem a rozhodla o tom, že Jihomoravané budou na svém ledě začínat s příjemným vedením 2:0 na utkání. Třetí duel je na programu v úterý od 17:20.

Filip Pešán
„Do utkání jsme vstoupili špatně a Kometa od samého začátku jednoznačně režírovala průběh. Ne úplně zřídkakdy se stává, že vyhraje horší tým. Já jsem do poslední chvíle věřil, že nějakou střelou z minima šancí dokážeme vyrovnat. V prodloužení jsme těžili z té vyrovnávací branky, která nám dala vítr do plachet. Rozehráli jsme to lépe než Kometa, ale bohužel krásná individuální akce Kvapila rozhodla zápas. Všichni si myslí, že Kometa už má titul, ale já si to nemyslím.“

Kamil Pokorný
„Prvních šestnáct minut od nás bylo nejlepších v play-off, bohužel jsme to nevyjádřili brankově. Stačila jedna chyba, soupeř vyrovnal a nakonec uhrál třetinu na 1:1. Ve druhé části se hra srovnala. Sice jsme šli do vedení, ale soupeř si pomohl přesilovkou. Ve třetím dějství jsme znovu odskočili, ale bohužel jsme vedení udrželi hrozně krátce. Dvě minuty před koncem jsme měli obrovskou šanci, jenže trefili jsme tyč. Naštěstí se nám ta první třetina vrátila v prodloužení a vstřelili jsme zlatý gól, na který už domácí nemohli zareagovat.“