Kopic opět řádil

Date of publication Author Štěpán Hanuš

L i b e r e c - Liberečtí junioři podruhé v řadě úspěšně zvládli nastavenou dobu hry. Tentokrát si připsali cenný skalp pražské Sparty, když rozhodující nájezd úspěšně provedl opět nejlepší střelec týmu <b>Miroslav Kopic</b>.

20. kolo, sobota 04. listopadu 2006
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Morkes (Ton) - 30. Skalický (Hataš, Liška), 65. Kopic. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Michalec - Cunik, Hanzl, Kanov, Procházka, Sem, Spudil, Trojan, Vošmik - Škaloud, Karpov, Hertl, Kafka, Regner, Krätzer, Fiala, Morkes, Ton, Slaba, Mrňa, Rybecký.

Nedvídek - Kajínek, Hrach, Kollmann, M. Tondr, Hataš, Jaroměřský, Zákoutský - Peřina, Bárta, Bezděk - L. Tondr, Kopic, Křišťán - Skalický, Langr, Liška - Vopálka.

V úvodní třetině měli více ze hry hosté z Liberce, dokázali si vytvořit řadu šancí, ale nedokázali je proměnit. Sparta hrozila jen z rychlých protiútoků, ale několikrát se vyznamenal pozorný Nedvídek a oba celky šli do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství se dostali Tygři do tlaku díky přesilovkám, které však nevyužili. Narůstající tlak byl ovšem korunován v polovině utkání. Liška vybojoval kotouč u hrazení, posunul ho na modrou Hatašovi a jeho střelu tečoval za záda Michalce Daniel Skalický. Ve zbytku druhé třetiny měli hosté ještě tři další šance z kategorie tutovek, ale skóre se již nezměnilo.

Ve třetí třetině se domácí vrhli do útoku ve snaze vyrovnat, což se jim také podařilo ve 45. minutě, kdy střelu od modré čáry tečoval bruslí před brankou stojící Morkes a bylo vyrovnáno. Tato branka nastartovala Tygry ke zvýšení obrátek. Liberečtí byli aktivnější, chtěli rozhodnout ještě v normální hrací době, ale nedokázali kotouč dostat do branky, ani když poskakoval po brankové čáře. Závěr utkání byl ovlivněn řadou vyloučení. Tygři nejprve museli ubránit oslabení tří proti pěti a do prodloužení šli oslabeni o jednoho muže.

I v prodloužení v oslabeném stavu si ale vypracovali dvě šance, které opět nevyužili. Sparta pak uzamkla soupeře v obranném pásmu, ale skvělý Nedvídek zlikvidoval všechny jejich střelecké pokusy. Ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. Hned první z nich proměnil Miroslav Kopic a Nedvídek všechny tři penalty soupeře zlikvidoval a hosté si tak zaslouženě připsali druhý bod.