Report ze zápasu

Krásnou hokejovou bitvu rozsekl v nájezdech Vrána. Tygři mají i tak devadesát bodů!

27.01.2017Kryštof Rossmann

Praha/Liberec - Krásný zápas. Krásná hokejová podívaná. Tygři předvedli z pražské O2 Aréně výborný výkon, který ale nakonec stačil pouze na jeden bod. Po strhujícím prodloužení rozhodl ve prospěch domácích během samostatných nájezdů Petr Vrána.

42. kolo v Pá 27.1. 18:30
     4 : 3 sn
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC Sparta Praha

Komentář k utkání

O tom, že bude utkání vypjaté, se diváci přesvědčili už v úvodních minutách. Po dvou brzkých vyloučeních ujel do brejku Radivojevič, po vzájemném kontaktu s Pöpperlem skončil kotouč až za brankovou čarou, nicméně rozhodčí nakonec branku neuznali. Naopak záhy se prosadili Pražané, recept na tygří obranu nalezl exliberecký Michal Řepík, který si najel mezi kruhy a po přihrávce Hlinky přízemní ranou vyzrál na Willa.

V jedenácté minutě se loňský mistr, jenž během aktuálního ročníku zamířil z KHL do Sparty, ozval znovu. Tentokrát maskovanému muži hokejistů v modrých dresech pomohla konstrukce zařízení. Jelikož domácí v samotném závěru neproměnili svůj rychlý kontr, který zakončoval Ihnačák, gólové účty zůstaly změněny jen jednou.

K obratu v utkání nakonec bohužel nedošlo

Ve druhé třetině ofenzivní podívaná gradovala. Nejprve Mikušovu tvrdou ránu zachytil Will lapačkou a poté se O2 zvedla na nohy podruhé. Opět nahrával Hlinka, tentokrát si před branku najel André Deveaux, který ztečoval kotouč za záda lídra gólmanských statistik extraligy. Zanedlouho mohl snížit Bulíř, ale jeho dva pokusy ještě úvodní branku našeho mužstva neznamenaly.

Těsně před odbitím poloviny střetnutí už se však tygří střídačka radovala. Bližňák objel zařízení a nalezl Vladimíra Svačinu, jemuž se povedlo poprvé v utkání překonat Pöpperleho. Záhy mohl stejný hráč dokonce vyrovnat, jenže v úniku si na gólmana Sparty nepřišel. Po sérii oslabení se do šance dostali zase Pražané, při oslabení Cingel nastřelil obě dvě tyče. Obrovská neproměněná šance mohla nakonec domácí mrzet.

K obratu v utkání nakonec bohužel nedošlo

Pouhé čtyři vteřin před druhou přestávkou totiž Bližňák naservíroval puk před zařízení na najíždějícího Jaroslava Vlacha. Ten oslavil svou novou smlouvu svižnou ranou mimo dosah vyrážečky Pöpperleho. Závěrečné dějství přineslo obrovsky napínavou bitvu. Tu mohl převážit na stranu celku z hlavního města Ihnačák, jenž vyslal dělobuch od modré čáry během početní výhody svého celku, nebo Deveaux, který stahovačkou před Willem málem skóroval. Nakonec kotouč vylétl až vysoko do ochranné sítě.

A pak to přišlo. Jelínek zavezl puk do útočného pásma, s trochou štěstí ho přenechal Stránskému, od něhož se po souboji odrazil puk zpět k Petru Jelínkovi. Modrobílí kanonýr z poměrně velkého úhlu vypálil a přesnou ranou vyzrál na sparťanského brankáře. Jenže svěřenci trenéra Jiřího Kalouse dokázali vyrovnat, přihrávku Petra Kumstáta nešťastně ztečoval za záda Willa Adam Jánošík. Ještě do konce základní části při přečíslení 2 na 1 zakončoval po Ordošově pasu Svačina, nicméně Pöpperle předvedl fantastický zákrok a poslal duel do prodloužení.

Adam Jánošík v souboji

V tom se obě mužstva předháněla v příležitostech, zřejmě tu největší měl k dispozici Šimek, nicméně sedícího maskovaného muže nepřekonal. Poté byl vyloučen Martin Gernát a Tygři zahrávali přesilovku 4 na 3. Bekhendem neuspěl Jelínek a následně ujel dříve potrestaný hráč obraně Severočechů, Gernát zkusil Forsbergovu kličku, ale Roman Will výborným zákrokem špičkou bruslí puk nepustil za svá záda! Přišly na řadu samostatné nájezdy.

V těch neuspěl Radivojevič, Svačina ani Bulíř, Will sice vychytal Michala Řepíka, nicméně na svižnou střelu Petra Vrány mezi betony nestačil. Sparťanský útočník tak dal krásné hokejové bitvě finální tečku, Tygři po devíti měsících a třech dnech od zlatého zápasu na ledě Sparty neuspěli, i tak se zpět do Liberce vracejí s bodem útěchy.

Filip Pešán

Liberec

"Zápas byl velmi kvalitní, emotivní a plný neproměněných i proměněných šancí. Byl i plný soubojů, takže v něm bylo všechno, co k hokeji patří. Diváci se bavili. Jsem rád, že se nám podařilo utkání ze stavu 0:2 otočit. V závěru jsme neudrželi těsné vedení tím, že jsme nedostali kotouč z pásma ven tak, jak jsme potřebovali. Soupeř prokázal svoji sílu a my jsme byli v nájezdech nikoliv méně šťastní, ale rozhodně méně zruční."

Zdeněk Moták

Sparta Praha

"Bylo to vysoce kvalitní utkání. Obě mužstva dobře bruslila i dobře střílela, k vidění byly šance na obou stranách. Po vedení 2:0 jsme začali trošičku ztrácet v osobních soubojích. Byli jsme málo důrazní a z toho rezultoval pro nás nepříjemný stav 2:3. Díkybohu se nám utkání podařilo dovést do remízového stavu. I v prodloužení, kdy jsme hráli oslabení tři proti čtyřem, jsme měli dostatek štěstí k tomu, abychom potom mohli to utkání dovést v nájezdech do vítězného konce. Jsme šťastní, že se nám to dneska podařilo."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 25. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (Mikuš), rozh. náj. Vrána – 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek. Rozhodčí: Hribik, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6 + Jelínek (LIB) 10 minut nesportovní chov. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:39. Diváci: 8 566.
Statistiky hráčů
Vlach Jaroslav1012

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner