Krize pokračuje, ani v Holešovicích Liberečtí nebodovali

Date of publication Author Lukáš Krupička, Ondřej Flanderka

Praha/Liberec - Ani v nedělním 44. kole O2 extraligy nedokázali Bílí Tygři bodovat. Na ledě pražské Sparty prohráli 2:1, když se o jedinou branku hostů postaral Jan Víšek. Severočeši zaznamenali sedmou prohru v řadě, jedenáctou z posledních dvanácti zápasů. Další důležitý duel čeká Tygry ve čtvrtek, kdy hostí Karlovy Vary.

44. kolo, neděle 24. ledna 2010
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Ton (Philipp), 43. Podlešák (D. Výborný, Hanzlík) - 51. Víšek (Podkonický, Moravec). Rozhodčí: Hradil, Polák - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5785. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Macholda, Vydarený, Mrázek - Netík, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Podlešák - Koreis, Langhammer, Ručinský - Hrdel, Hromas.

Pinc - Jareš, Derner, Čakajík, Malkamäki, Moravec, Rýgl, Holub - Matějovský, Nedvěd, Podkonický - Bartovič, Kašpařík, Vantuch - Špaček, Plodek, Víšek - Ondřej, Blatný, Dušek.

Utkání začalo poměrně vlažně, liberecké šelmy evidentně nepřijely s žádnou útočnou taktikou a ani favorité z TESLA ARENY nezahájili utkání ofenzivní smrští. První pořádnou šanci si vytvořili až v přesilovce v šesté minutě, Gulaši ovšem pálil mimo. Sparťané sice soupeře v úvodních 20 minutách téměř dvojnásobně přestříleli, Pinc v liberecké bráně však příliš zapeklitých situací řešit nemusel. Snad jen únik Tona s Výborným v oslabení stál za řeč - do holešovické souhry se zasáhl jeden z hostujících obránců a odražený puk vyrazil gólman betonem.

Druhá dvacetiminutovka pokračovala v duchu té první, tentokrát se promrzlí diváci dočkali aspoň gólu. Hned v čase 21:12 zaúřadoval Petr Ton, který trochu z nouze vypálil už před modrou čárou. Puk propadl překvapenému Pincovi mezi betony a nejlepší střelec O2 Extraligy se rázem stal členem klubu kanonýrů. Tygři moc zuby necenili a k tlaku jim příliš nepomohly ani přesilové hry. V jedné z nich se jim sice povedlo vylákat z branky nepříliš zaměstnaného Přikryla, Petr Nedvěd však trefil jen sparťanské beky, kteří svého gólmana na brankové čáře zastoupili. Poslední šanci druhé třetiny pak měl domácí Broš jedovkou přes obránce. Pinc nic neviděl, puk se naštěstí pro něj odrazil od jeho výstroje ven z branky.

Na začátku 3. dějství dohrávali Volkovi svěřenci přesilovku a v tlaku pokračovali i po jejím skončení. Ve 42. minutě padající faulovaný kapitán Výborný ještě stačil nahrát před prázdnou bránu Martinu Podlešákovi a ten už měl snadnou práci. Sparta vedla 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si výsledek pohlídá do konce zápasu. Místo toho však šelmy ze severu začaly opět kousat a vytvářet si důrazem šance před dosud nepřekonaným Přikrylem. Tlak vrcholil v 51. minutě, kdy v přesilovce dorážel Jan Víšek puk do branky poté, co se Podkonickému nepodařilo dostat Moravcovu střelu za brankovou čáru.

Drama pokračovalo i po kontaktním gólu Liberce, Sparta ve třetí třetině vyslala na Pince jedinou střelu. Ale protože Tygři i s jistou porcí smůly nedokázali přes několik drsných závarů před sparťanskou svatyní vyrovnat, museli už na začátku 58. minuty odvolat brankáře a zkusit vabank v podobě power play. Ani to nakonec nevyšlo a Sparta uhájila plný bodový zisk ve 3. domácím zápase v řadě. Naopak Bílí Tygři dál zůstají ve výsledkové agónii, když v 11 zápasech pouze jednou zvítězili.