Report ze zápasu

Lakatoš katem Pirátů v prodloužení! Tygři vedou v sérii 2:0!

01.04.2017Kryštof Rossmann

Lakatoš katem Pirátů v prodloužení! Tygři vedou v sérii 2:0!

Liberec - Druhé semifinále přineslo po nesmírně vyrovnané bitvě prodloužení. V tom již po třech minutách rozhodl Dominik Lakatoš a přisoudil Tygrům druhý bod v sérii. Do Chomutova pojede naše mužstvo za stavu 2:0 na zápasy!

SF2 v So 1.4. 17:20
   4 : 3 p
(1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Piráti Chomutov

Komentář k utkání

V šesté minutě přišla první větší šance utkání, Valach nabil Růžičkovi, který od modré čáry vyslal nepříjemnou dělovku. Ta nakonec skončila těsně vedle tyče. Záhy se strhla u liberecké střídačky menší potyčka. Zanedlouho se Tygři provinili zakázaným uvolněním a ihned po buly Hlava orazítkoval tyč. Na začátku druhé poloviny úvodního dějství zahrozily také šelmy, Radivojevič se šikovně natlačil před obránce, jeho bekhendový pokus ale Laco zneškodnil.

Gólem neskončil ani pokus Tomici po Humlově střílené přihrávce, kotouč přelétl břevno. V závěru třetiny dostali svěřenci trenéra Filipa Pešána příležitost přesilovky 5 na 3. Tu sice nevyužili, nicméně záhy se po nepřehledné skrumáži prosadil Dominik Lakatoš, který dotlačil za chomutovského brankáře skákavý kotouč.

Roztleskávačky před utkáním

Do druhé části vstoupilo naše mužstvo přesně tak, jak ukončilo tu první. Laco nepřesně rozehrál za brankou, Ordoš se zmocnil kotouče a naservíroval ho před prázdnou branku Branku Radivojevičovi. Následně Tygři velkou bojovností ubránili dlouhou dvojnásobnou přesilovku Pirátů. To modrobílé nabudilo a o pár chvil později se opět měnilo skóre.

Přečíslení 2 na 1 vyřešila dvojice Jakub Valský - Vladimír Svačina ideálně. Druhý jmenovaný po obdržení kotouče vyčkal na správný moment a poté puk poslal přesně do pravé šibenice. Vzápětí nebezpečně tečovali dvě střely od modré čáry Jelínek s Šimkem. Po odbití poloviny utkání přišly pro domácí další náročné chvíle. Tygři opět putovali do tří a tentokrát se bránili převaze soupeře hned 115 vteřin.

Roztleskávačky před utkáním

Neinkasovali, v šestatřicáté minutě si ale stejně trenér Filip Pešán vyžádal oddechový čas. Ten nezabral, zanedlouho zmrazil domácí příznivce Michal Vondrka, jenž rychlou ranou ke vzdálenější tyči vyzrál na Lašáka. Následně ještě naše mužstvo předvedlo krásnou kombinaci na jeden dotek, Valský však svou ránu nasměroval pouze do boční sítě.

Do závěrečného dějství vstoupili hokejisté v bílých dresech aktivně, nicméně Piráti dokázali snížit. Ránu Juraje Valacha nechtěně tečoval Stránský a liberecký gólman se natahoval marně. V 52. minutě už bylo vyrovnáno, David Kämpf vjel do útočného pásma a nenápadnou střelou zpoza obránce nalezl mezeru mezi betony Lašáka. Další branku již diváci v základní hrací době neviděli. Na řadu přišlo prodloužení.

O první vzruch se v nastaveném čase postaral Šimek, který svou dělovkou od modré trefil rameno Laca. Netrvalo to dlouho a Tygři slavili, v předbrankovém prostoru se v kleče nejrychleji zorientoval Dominik Lakatoš. Svěřenci trenéra Filipa Pešána pojedou do Chomutova za stavu 2:0 na zápasy!

Filip Pešán

Liberec

"Soupeř nastoupil aktivněji než v úvodním duelu, místy jsme s tím měli problém. Nicméně jsme se během zápasu víc a víc dostávali do šancí, vedli jsme 3:0, mohli jsme přidat i další branky, což se nestalo a soupeř vytěžil ze svých šancí vyrovnání. Myslím si, že rozhodlo, že jsme přečkali obě soupeřovi přesilovky 5 na 3. Rozhodl také náš tlak v brankovišti, který nám přinesl nejen góly v základní části, ale i gól v prodloužení."

Vladimír Růžička st.

Chomutov

"Myslím si, že zápas byl mnohem lepší než ten první. Musím poděkovat hráčům za bojovný výkon a za to, že jsme se dokázali vrátit do zápasu z 0:3 na 3:3. Bohužel jsem v prodloužení inkasovali. Přijeli jsme do Liberce pro jedno vítězství, to se nepovedlo. Musíme vyhrát dva zápasy doma, abychom mohli na něco pomýšlet."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 19. Lakatoš (Ordoš, Bartovič), 21. Radivojevič (Ordoš), 28. Svačina (Valský), 63. Lakatoš (P. Jelínek) – 37. Vondrka (Huml, Rutta), 49. Valach (Koblasa, V. Růžička), 52. Kämpf (Valach, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Hradil – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:25. Diváci: 7 500.
Statistiky hráčů
Vitásek Ondřej0002

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner