Liberec na Eisbären nestačil

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Y v e r d o n/ L i b e r e c - Po včerejší remíze s Bielem se dnes Bílí Tygři utkali s německým mistrem z Berlína. Vstup do utkání měli Tygři výtečný, když po brankách <b>Richarda Jareše</b> a Milana Bartoviče vedli 2:0. Hokejisté z Německa dokázali ale rychle vyrovnat a nakonec i vývoj utkání otočit. Závěrečná power-play už vyrovnání nepřinesla, a Eisbären tak v zajímavé bitvě porazil Bílé Tygry 3:2. Zítra mají hráči volný den, v pátek je čeká zápas s Davosem.

turnaj, středa 20. srpna 2008
3:2
(2:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Pederson (Robinson), 14. Pederson (Roach), 37. Rankel (Mulock) - 5. Jareš (Pabiška), 12. Bartovič (Nedorost). Rozhodčí: Eichmann - Dumoulin, Fluri. Vyloučení: 5:6, navíc Quint a Regehr (oba BRN) na 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:2,3:2.

Eisbären Berlin

Zepp - Quint, Roach, Hördler, Kramer, Smith, Baxmann, Regehr - Beaufait, Robinson, Felski, Ustorf, Pederson, Rankel, Busch, Walker, Weiss A., Weiss D., Mulock, Ostwald.

Hnilička - Harant, Jareš, Derner, Zíb, Krstev, Hunkes, Holub, Hrach - Blatný, Pabiška, Pletka - Bartovič, Šachl, Nedorost - Klimenta, Kašpařík, Víšek - Vantuch, Dušek, Procházka.

Do zápasu vstoupili sice aktivněji hosté, ale šance Robinsona a Walkera brankou neskončily a na začátku čtvrté minuty se do útoku nastěhovali Tygři, protože Mark Beaufait dostal dvě minuty. Liberečtí navíc díky Richardu Jarešovi dokázali o minutu později přesilovku využít a dostali se do vedení. S Němci ale inkasovaná branka nezatřásla a hned o několik vteřin později mohl vyrovnat po Roachově parádním pasu Daniel Weiss, Hnilička ho ale skvělým zákrokem vychytal.

Na druhé straně pálil nebezpečně Šachl, ale brankář Zepp ho vychytal. Na začátku desáté minuty dostal Hördler dvě minuty za sekání, Tygři sice přesilovku nevyužili, ale z tlaku který trval i po Hördlerově návratu na led dokázali zvýšit na 2:0. Nedorost našel Milana Bartoviče, a ten rozvlnil síť za Zeppem podruhé. Dvou brankový náskok ale Liberci dlouho nevydržel. Přesně o osmačtyřicet sekund po Bartovičově trefě totiž snížil Denis Pederson, který po pasu Robinsona prostřelil Hniličku mezi nohy.

Aby toho na Tygry nebylo málo, tak byli ve čtrnácté minutě krátce po sobě vyloučeni Jareš a Derner a Berlín přesilovku pět na tři bleskově využil. Denis Pederson si najel na prakticky stejné místo jako u první branky, tentokrát však zamířil pod horní tyč a Hnilička příliš šanci neměl.

Druhá třetina v úvodu příliš šancí nenabídla, ale s přibývajícím časem měli mírně navrch hráči německého mistra. Ve čtyřiatřicáté minutě byl vyloučen Pletka, toto oslabení ještě Tygři zvládli, ale další trest liberecké „osmičky“ ze sedmatřicáté minuty již ubránit nedokázali. Mullock vyhrál vhazování přímo na hůl Andrého Rankela, a ten svižnou ranou překonal Hniličku potřetí. Tygři mohli odpovědět v závěru třetiny při vyloučení Regehra, přesilovku ale nevyužili.

Start do třetí třetiny měli lepší liberečtí hokejisté. Klimenta a po něm ani Kašpařík ale Zeppa nepřekonali a proti další velké šanci Procházky předvedl brankář Eisbärenu zákrok večera. Další dobrou šanci měl Bartovič, ani on ale na Zeppa recept nenašel. Na druhé straně se předvedl Hnilička, který si poradil s jedovkou Roache a puk pokryl i před dotírajícím Robinsonem. Další dobrou šanci měli v devětačtyřicáté minutě Šachl se Zíbem, kteří jeli dva na jednoho, dobrou příležitost ale využít nedokázali.

Definitivně rozhodnout mohl ve dvaapadesáté minutě Smith, jeho rána se ale pouze otřela o břevno. Závěrečné minuty přinesly ještě pořádné drama a šance na obou stranách. V závěru si vzali trenéři Liberce oddechový čas a zkusili i hru bez brankáře, ta už ale vyrovnání nepřinesla a napínavý zápas tak vyhrál Eisbären v poměru 3:2.