Liberec opět porazila vlastní nedisciplinovanost

Date of publication Author Lucie Vítková

P r a h a - Bílí Tygři zopakovali stejný výkon jaký předvedli v pátečním uktání na ledě T-Mobile Arény, jen s tím rozdílem, že tentokrát dokázala Sparta chyby Liberce potrestat více. Liberec na začátku opět nebruslil a prohrával osobní souboje, čehož domácí plně využili. Za Liberec se trefili jen Podkonický, kterému v oslabení přihrával <b>Václav Kočí</b>. Stejný hráč ještě v závěru utkání využil přesilovku.

SF4, sobota 24. března 2007
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Langhammer (Ton), 12. Hlinka (Černošek), 28. Netík (Sivek), 39. Ton (Hlinka), 53. Dragoun (Hlinka) - 33. Podkonický (Kočí), 56. Kočí (Vaic). Rozhodčí: Šindler, Homola - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 19:19. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 13.214. Střely na branku: 42:39.

Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek, Protivný - Zelenka, Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun - Hromas, Rob, Vrbata

Hnilička - Žabka, Zíb, Čutta, Krstev, Kočí, Rýgl, Holub - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Pabiška, Procházka - Dušek, Šachl, Tomajko

První třetina

Oba týmy vtrhly do utkání o poznání svižněji než předešlý den. Postupem času měla více ze hry Sparta a utkání v úvodní dvacetiminutovce zcela ovládla. Vše odstartovalo přečíslení Tona s Langhammerem, které nedokázal druhý jmenovaný úspěšně zakončit. Hnilička jej vychytal lapačkou. Chuť si ovšem sparťanský mladíček zpravil v 8. minutě. Po přihrávce Tona z rohu kluziště pálil Langhammer z mezikruží střelou bez přípravy nad rameno libereckého strážce branky. Vzápětí spálil stoprocentní šanci Hlaváč, když si brankáře položil, ale nedokázal trefit horní polovinu odkryté klece. Ve 12. minutě v početní výhodě prudce od modré čáry střílel Černošek a jeho projektil usměrnil nechytatelně do sítě clonící Hlinka. O pár okamžiků později mohl v nájezdu navýšit také Ton, netrefil však místo u tyče. Sparta se po druhé brance dostala do stupňujícího se tlaku a Liberec nevěděl, kde mu hlava stojí. Trochu se osmělil až v krátké početní výhodě proti třem, kdy studeného Dubu nepříjemně prověřil Čermák. Víc ale hosté nezvládli.

Druhá třetina

Začátek druhé části patřil Liberci. Nejprve v oslabení unikal Podkonický, Duba proti němu zasáhl vyrážečkou. Následně hokejisté z Podještědí rozehráli druhou přesilovku pět na tři, jenže opět vyhořeli a v samém závěru ještě propadli, když jim z trestné lavice ujel Netík a v zakončení byl faulován. V následné přesilové hře domácí Tygry přečíslili a ve 28. minutě pálil zblízka přesně nad vyrážečku Hniličky právě štírek Netík. Tygři se upnuli na útok a zkoušeli nadále ohrozit klec Pražanů v oslabení. Klimenta vybídl k teči Podkonického, ten usměrnil puk těsně vedle tyče. Snažení hostí vyústilo v další dvojnásobnou přesilovku, ale hra v přesile Severočechům v sérii vůbec nejde. Za téměř minutu opět nic nevymysleli. Naopak udeřili v oslabení. Ve 33. minutě seděl na trestné lavici Čutta, když puk uzmul Podkonický, proklouzl mezi beky a blafákem nad lapačku nedal Dubovi žádnou šanci. Po brance Liberec srovnal s domácími krok, tlačil se do ofenzívy, ovšem narážel na pozorného Dubu. Ten v důležitých okamžicích dokázal puky lepit na svou výstroj a nepřipouštěl hrozící nebezpečí z dorážek. V posledních minutách druhé třetiny dostala Sparta možnost přesilové hry čtyři na tři a ve 39. minutě stav navýšila. Hlinka krátkou přihrávkou vyslal do nájezdu Tona, jenž oblíbenou kličkou do bekhendu trefil prostor nad betonem Hniličky.

Třetí třetina

S prvními vteřinami poslední části hráli Liberečtí přesilovou hru, na Dubu dotíral znovu Podkonický, ale jeho počínání se nelíbilo domácím a na ledě se strhla potyčka. Nejaktivnější kohouti si šli za rozdané pěsti na čtyři minuty odpočinout. Při hře čtyři na čtyři vyhrál vhazování Hlinka, namazal přesně Zelenkovi, který švihem protáhl Hniličku na brankové čáře. Také Sparta dostala záhy možnost přesilové hry o dva muže v poli navíc, během osmačtyřiceti vteřin stihla dobře kombinovat, v zakončení si ale počínala nepřesně. Domácí se dopředu příliš netlačili a hru s přehledem kontrolovali. Na zteč hostující svatyně se vydávali pouze, když vycítili šanci na branku. Přesně tato situace nastala v 53. minutě, kdy Pražané kráčeli do přečíslení tři na jednoho, z něhož vzešla branka Dragouna. Ten umístil svůj švih přesně pod vyrážečku Hniličky. Závěr zápasu znovu patřil hostům. Nejprve Duba vychytal vztyčenou rukavicí ránu Zíba, vzápětí v 56. minutě již ale nestačil na pokus Kočího, který korigoval stav. Za necelou půlminutu mohli Tygři stav zdramatizovat v dlouhé početní výhodě pět na tři, ale ani napočtvrté dnes v této situaci nic nevyprodukovali. Naopak závěrečné minuty patřily Holešovickým, kteří pohodlně dokráčeli k důležitému třetímu vítězství v sérii a v úterý v Liberci mají první mečbol.