Liberec po reprezantační pauze přehrál Třinec

Date of publication Author Jiří Veverka, Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Bílí Tygři si po reprezentační pauze poradili bez problémů s Třincem. O jasné výhře rozhodla především druhá třetina a tři rychlé góly během sedmi minut. Vítězný zápas si připsal při své premiéře v libereckém dresu i brankář Marek Pinc. Velký podíl na vítězství má i bek <b>Jiří Hunkes</b>, který si připsal gól a asistenci.

20. kolo, středa 14. listopadu 2007
5:2
(0:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. Hunkes (Klimenta), 31. Bartovič (Hunkes), 34. Šachl (Zíb), 44. Čermák (Kašpařík), 47. Plodek - 53. Hampl (Steber), 58. Malec. Rozhodčí: Rejthar - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 4985. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 5:0,5:2.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Procházka -Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Bartovič - Vantuch, Dušek, Špaček.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek - Sekeráš, Pácal, Seman, Malec, Kroupa, Švarný, Andersons, Výtisk - Štefanka, Kolusz, Korhoň - D. Květoň, Peterek, Martynek - Zálešák, Skořepa, Tomas - Hampl, Steber.

První část hry po reprezentační pauze začala poměrně zostra. Po necelé půl minutě byl vyloučen na domácí straně Jiří Moravec, o minutu později si šel na dvě minuty odpočinout i hostující Tomáš Malec. Ani jeden z týmů ale nedokázal první nabídnutou výhodu využít. K další přesilovce se domácí dostali ve čtvrté minutě, ale dobře bruslící Oceláři je k ničemu vážnějšímu nepustili. Vylučovalo se ve velkém počtu na obou stranách, za prvních deset minut udělil sudí Rejthar hned sedm dvouminutových trestů.

V jedenácté minutě se seběhla na hrací ploše první opravdu nebezpečná situace. Ve vlastním oslabení ujel domácí forvard Zdeněk Blatný, ale hostující obrana ho nepustila do zakončení jen díky nedovolenému zákroku. Rozhodčí se po chvilce dohadů rozhodli pro trestné střílení. K tomu se z poloviny hřiště rozjel domácí ostrostřelec Jan Plodek, ale nedokázal svůj blafák úspěšně zakončit a trefil jen boční konstrukci. Poté byla na domácích vidět velká snaha po vstřelení úvodní branky, ale dobře chytající gólman hostí si se všemi pokusy Tygrů poradil. Ke konči třetiny se opět vylučovalo na obou stranách, ale žádného gólu se diváci v Tipsport aréně nedočkali.

Druhá třetina začala hrou ve čtyřech na obou stranách. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, a tak se hrálo výhradně ve středním pásmu. Domácí byli aktivnějším týmem, ale Oceláře podržel spolehlivě chytající Čechmánek. V čase 26:34 se již ale Tygři dočkali. Po přihrávce Klimenty se do samostatného nájezdu dostal Jiří Hunkes a propasíroval puk mezi Čechmánkovými betony. 1:0.

Po vstřelené brance se domácí viditelně uklidnili a začali aktivně bruslit a napadat, což dělalo hostům viditelné problémy. A v čase 30:22 to také přineslo své ovoce. Po přihrávce agilně hrajícího Jiřího Hunkese se prosadila nová posila Tygrů - Milan Bartovič, který objel branku a prostřelil hostujícího gólmana opět mezi betony. 2:0. Liberec byl při chuti a dokázal přidat i třetí branku. Po přihrávce obránce Zíba se do puku opřel z voleje Petr Šachl a trefil se přesně do pravého dolního rohu. 3:0. Do konce třetiny si žádný z týmů nedostal do nebezpečnějšího zakončení, a tak Liberec vedl po druhé části o tři branky.

Do poslední části hry vstoupili lépe domácí, kteří se tlačili do zakončení, ale hosty několikrát podržel gólman. V čase 43:15 se již ale domácí prosadili počtvrté. Po nepovedené střele Pavla Kašpaříka se dostal k dorážce Leoš Čermák a vymetl bekhendem pavučiny v Čechmánkově brance. 4:0. Libereckou halou začaly projíždět mexické vlny a Tygři byli při chuti. O tři minuty později, přesněji v čase 46:43, domácí vedli již o pět branek. Jan Plodek nastřelil puk z rohu hřiště a hostující brankář si kotouč srazil do branky. 5:0.

Liberec poté hrál v poklidu a držel Třinec v obranném pásmu. Z ojedinělé šance se hosté ale dokázali prosadit. Po chybě v domácí defenzivě se ke střele dostal Zbyněk Hampl a pokazil tak nováčkovi v liberecké brance čisté konto přesnou střelou mezi betony. 5:1. Hosté se po vstřelené brance snažili o zkorigování výsledku, ale dobře chytající Marek Pinc domácí podržel. V šestapadesáté minutě dostali Třinečtí možnost přesilové hry a nakonec se jim ji v čase 57:30 podařilo využít. Trefil se Tomáš Malec , který propasíroval puk mezi Pincovými betony. 5:2. Do konce utkání si již žádný z týmu nevytvořil nebezpečnější situaci, a tak domácí nakonec přehráli Oceláře z Třince o tři branky.