Liberec poprvé nedokázal vstřelit branku

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Bílí Tygři poprvé v nové sezóně nedokázali vstřelit branku. Svou sílu jim tentokrát ukázal zlínský hokejový klub HC Hamé, který především díky povedené druhé třetině, kdy padly všechny góly utkání, zaslouženě vyhrál a připsal si do tabulky tři body. Liberec naopak odjíždí s prázdnou. Asi nejsmutnějsím Tygrem byl <b>Milan Hnilička</b>, který inkasoval největší počet branek od začátku soutěže.

4. kolo, pátek 16. září 2005
3:0
(0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28: Kristek (Barinka, Blaťák), 36. Melenovský (Rachůnek, Hamrlík), 40. Král (Barinka). Rozhodčí: Turčan - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:6 navíc Král (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4307.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský - Barinka, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Kubiš, Kristek, Mokrejš - Houdek, Kovář, Záhorovský.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Derner, Nikolov, Hanzlík - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, Novák, - Klimenta, Plodek, Procházka - Víšek, Vampola, Jech.

Hosté se pustili do souboje týmů s šelmou ve znaku nebojácně a už v 5. minutě mohli jít do vedení. Podkonického v úniku hákoval Rachůnek a po obdržení dvouminotového trestu si oddechl, že sudí nenařídil trestné střílení. Přesilovka Tygrům nevyšla, na druhé straně bavily diváky Králova a Čechova formace. Od 10. minuty hosté převzali iniciativitu a fanouškům mnohdy tuhla při jejich výpadech krev v žilách. Richter s Tomajkem se marně snažili rozesmutnit domácího brankáře, poté přibylo vrásek na tvářích trenérů HAMÉ. Peter Barinka zůstal otřesený ležet u mantinelu, za chvíli už byl ale naštěstí připraven ke hře. Tygří rodeo pokračovalo dál - v obrovské šanci neskóroval Procházka, Murín odolal také další přesilovce.

Zajímavý moment rozhodl o první brance zápasu. Ve 25. minutě obdržel protestující Král desetiminutový trest a už o tři minuty později se nucená změna v prvním útoku vyplatila. Na centr naskočil Jaroslav Kristek a po nezištné přihrávce Petra Barinky mezi kruhy přesnou střelou vymetl turniket mezi Hniličkovými betony. Smůla se lepí na paty Medvědům v otázce zraněných už delší dobu, v polovině druhé části odjel na ošetřovnu Rachůnek, kterého trefil do obličeje prudce vystřelený kotouč. Ve 34. minutě domácí Liberci pohrozili velkou šancí Blaťáka, o chvíli později už Hnilička lovil puk podruhé. Těsně po skončení přesilovky čtyř proti třem si mezi kruhy najel Marek Melenovský a tvrdou přízemní ranou rozjásal ochozy. Diváci, kteří dávají před koncem třetiny přednost rychlému ústupu k bufetům, propásli asi zlomový moment zápasu. Dlouhý pas Barinky zachytil Richard Král, natlačil se před branku a lehce přehodil padajícího Hniličku - 3:0. Na tabuli svítil čas 39:57.

S cílem udržet výsledek vstoupili domácí do poslední části. Tygři nehodlali skládat zbraně ani za stavu 3:0 a často nechávali vyniknout Murína v brance HAMÉ. Ve 45. minutě se nemohoucnost Liberce ukázala v plné nahotě. Procházka byl před brankářem úplně sám, ale situaci vyřešil naprosto tragicky - z metru vyslal na Murína jen slaboučkou střelu po ledě. Melenovský s Vaicem pobavili diváky ofsajdovou vložkou - po signalizovaném postavení mimo hru oba hráči hodnou chvíli meditovali nad ležícím pukem, až to hostujícího hráče přestalo bavit a hru přerušil. Král mohl diváky nadchnout zadovkou na volného Barinku, leč finta mu nevyšla. Zbývající část zápasu odehráli Medvědi v klidu a pohodě, Igor Murín svou jistotou dokonale znechutil protihráčům zápas a vychytal svou druhou nulu.