Liberec se Vsetínem opět prohrál

Date of publication Author Aleš Koňařík, Stanislav Havel

Bílí Tygři ani napodruhé nedokázali vyzrát na mladý vsetínský tým a před vlastními diváky mu podlehli 2:3. Vsetín potvrdil své dobré výkony na cizích hřištích, naopak Liberci nevyšel plán na revanši za debakl se Slavií. Tygři měli utkání dobře rozehrané, vysoké procento využitých přesilovek navýšil úvodní trefou za Bieglova záda Procházka. Hosté ale ještě do sirény srovnali, o vítězství pak rozhodli dvěmi góly ve třetí části. Liberecký <b>Jan Kudrna</b> pak při zoufalém náporu stačil jen korigovat.

, neděle 27. října 2002
2:3
(1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. S. Procházka (Musil), 60. Jan Kudrna (V. Novák, Musil) - 16. Jaškin (Vozdecký), 47. Vak (Hudler, Němec), 53. Ambruz (Frolo). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:11, navíc Biegl (Vsetín) 10 min., Streit (Vsetín) 4 min. Využití: 1:1. Diváci: 5464.

Koťátko - Čakajík, J. Moravec, Vála, Jan Kudrna, R. Pospíšil, Kočí, Krstev - Kropáč, Michal Straka, Kubinčák - Kábrt, Musil, S. Procházka - V. Novák, Plodek, Rozsíval - Hájek, Moskal, Jiří Kudrna.

Valašský hokejový klub

Biegl - Luža, Frolo, Horáček (41. Bartek), Němec, Jaškin (41. B. Ptáček), J. Polák - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - Korotvička.

Liberečtí fanoušci očekávali, že domácí hokejisté odčiní úterní drtivou prohru utrženou od Slavie. S první třetinou tedy mohli být vcelku spokojeni. Do začátku utkání vtrhli Bílí Tygři s velkým nasazením a odvahou. Už v první minutě si domácí svým agresivním nástupem vynutili faul. Domácí tedy velmi brzy získali výhodu přesilové hry ale bohužel ji nebyli schopni proměnit v úvodní gól. Podařilo se využít až následující početní výhodu. Ve 13. minutě se prosadil v druhý útok, kdy za záda brankáře Biegla střelou mezi betony propasoval puk Procházka a po precizní přihrávce Musila tak otevřel skóre - 1:0. Hra Tygrů se zprvu zdála být velice agresivní, ale s ubývajícími minutami třetiny útok jaksi ztrácel důraz a obrana začala chybovat. Vsetínští hráči začali lépe kombinovat a výsledkem jejich snažení byl Jaškinův zásah v 16. minutě, kdy střelou z výhodné pozice mezi kruhy srovnal stav utkání na 1:1. Tato branka jakoby vehnala Valachům vítr do zad. O necelou minutu později musel hasit nebezpečnou akci Hudlera Jan Kudrna, který jako první z domácích fauloval. Valachům ale první přesilovka vůbec nevyšla, nic při ní nevymysleli.

Ve druhé třetině hosté začali na domácí obranu vyvíjet velký tlak, který Tygři jen velmi težce snášeli. Postupem času propadali v obraně a Vsetínští je začali překvapivě přehrávat. Svědčí o tom i velké množství střel mířených na domácího gólmana Jana Koťátka. Ten ale všechny “jedovaté” střely druhé třetiny vychytal. Gól nepadl ani do druhé branky, i když měli Liberečtí možnost zahrát si v této třetině celkem čtyřikrát přesilovku. Liberci prostě chybělo štěstí a klidnější koncovka.

Liberec se v poslední třetině opravdu snažil vstřelit branku, ale hráči bohužel nebyli sto přebruslit mladé ambiciózní hráče ze Vsetína. Ti totiž výrazně přidali na tempu a hra tak dostala rychlý spád. Při hrubce v obraně domácích, ve 47. minutě, sklepl puk za záda ležícího brankáře Koťátka vsetínský útočník Tomáš Vak, který dorážel po asistencích Hudlera a Němce. Upravil tak na 1:2. Valašští hráči byli velice aktivní, výrazně napadali ve středním pásmu a důsledně se bránili. Tygři v poslední třetině neustále zmatkovali v obraně, čehož následně, využil vsetínský Martin Ambruz. Jeho dělovka v 53. minutě mezi Koťátkovy betony po krásné Frolově přihrávce poslala Tygry do kolen – 1:3. Marná snaha domácích si poté vyžádala oddechový čas. Koťátko byl odvolán na střídačku a zoufalí liberečtí hokejisté se ještě pokusili o power-play. Při vyloučení vsetínského hráče hráli dokonce v šesti proti čtyřem, Procházka tlak korunoval tyčkou. V poslední minutě v době, kdy už na zvrat myslel jen málokdo, snížil bombou ze střední vzdálenosti 37 sekund před koncem Jan Kudrna na konečných 2:3, kterému asistovali Novák a Musil. Vsetín tak potvrdil, že je venku nebezpečnějším mužstvem než na vlastním stadionu.