Liberec sehrál s Litvínovem druhý vyrovnaný zápas, penalty mu ale nevyšly

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Litvínov/Liberec - V dalším přípravném utkání před novou sezónou se v rámci Tipsport Hockey Cupu vydali hokejisté Liberce na led Litvínova. Podobně jako před týdnem se hrál vyrovnaný hokej a ani šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Úspěšnější tým tak určily až samostatné nájezdy, a jelikož se nikdo z Tygrů do černého netrefil, radovali se z výhry nakonec domácí. Branky Liberce zaznamenali Ctibor Jech, Jiří Moravec a <b>Richard Jareš</b>.

TsC3, pátek 07. srpna 2009
4:3sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Gerhát (Kubát, Heinisch), 31. Kroupa (Švarný, Trávníček), 43. Přeučil (Zíma), rozhodující nájezd Hübl V. – 15. Jech (Urban), 30. Moravec (Klimenta), 47. Jareš (Kašpařík). Rozhodčí: Turčan – Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 12:14, navíc Trávníček (LIT) na 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 927. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 1:0,1:2,3:2,3:3,4:3

HC VERVA Litvínov

J. Hübl ml. - Punčochář, Kubát, Kroupa, Švarný, Poživil, Skuhrovec, Stříteský, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček, Jánský, Rindoš, Jenáček, Gerhát, Majdan, Heinisch, Zíma, Bíza, Přeučil.

Leinonen - Rýgl, Harant, Čakajík, Moravec, Jareš, Kolmann - Špaček, Kašpařík, Bartovič, Podkonický, Vantuch, Klimenta, Blatný, Dušek, Ondřej, Jech, Urban, Bárta.

Liberečtí trenéři poslali do branky Leinonena, který se tak poprvé během přípravných zápasů dostal mezi tři tyče, naopak útočník Nedvěd se ani v pátek na litvínovském ledě nepředstavil. Domácí zase šetřili Fraňka s Reichlem a Lukešem.

Do utkání vstoupili aktivněji Tygři, kteří hned v úvodu několikrát prověřili Hübla, ten ale odolal a ani početní výhoda, kterou měli jak domácí tak hosté k dispozici, ukazatelem skóre nepohnula. Za zmínku ale stojí střela Jareše, která domácího gólmana pořádně protáhla. První branka padla v desáté minutě, kdy se chemikům podařilo druhou přesilovku v utkání využít. Urbanův faul potrestal slovenský mladík František Gerhát, který se trefil po přesném pasu Kubáta. Tygrům se ale podařilo poměrně rychle odpovědět. Klimentu sice ještě Hübl vyčapal, na přesnou ránu Ctibora Jecha už ale nedosáhl, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Prostřední třetinu zahájili domácí početní výhodou po faulu Jareše, Liberečtí ji ubránili bez komplikací, ale v momentě, kdy Jareš skákal na led, se před branku hostů natlačil Viktor Hübl a puk z jeho hole jen těsně minul Leinonenovu tyčku. Pak šel na trestnou lavici Bárta, ani jeho faul ale Tygry příliš netrápil, naopak si při dvouminutovém trestu libereckého mladíka sami vytvořili slušnou šanci po střele Podkonického. Navíc se pak situace obrátila a ve třicáté minutě se při vyloučení Jánského střelou od modré dokázal prosadit Jiří Moravec.

Podobně jako se podařilo na vedoucí gól Litvínova odpovědět Tygrům, dokázali najít rychlou odezvu na vedoucí branku Liberce i domácí. Necelou minutu po Moravcově brance se rovněž v přesilovce prosadil tečovanou střelou od modré Vlastimil Kroupa. Svěřenci kouče Hübla pak měli k dispozici v rychlém sledu další dvě početní výhody, v nich už ale recept na Leinonena nenašli, a po čtyřiceti minutách tak na ukazateli skóre svítilo 2:2.

Tento stav však příliš dlouho nevydržel, protože hned v závěru třiačtyřicáté minuty ujeli hostující obraně Zíma s Tomášem Přeučilem a druhý jmenovaný dokázal překonat Leinonena - 3:2. Jak už ale v pátek na Zimním stadionu Ivana Hlinky bylo zvykem, za vedoucí brankou následovalo rychlé vyrovnání. Tentokrát se z tlaku Liberce dokázal po příhře Kašpaříka gólově prosadit Richard Jareš. Libereckého beka při dalším střídání nevybíravě poslal na mantinel Trávníček, a když sudí poslali na trestnou ještě Viktora Hübla za vysokou hůl, byla z toho přesilovka Tygrů pět na tři, v ní se ale Kalousova družina prosadit nedokázala. Asi poslední šanci na to, rozhodnout utkání v normální hrací době, měl Zdeněk Ondřej, jeho samostatný únik ale domácí brankář Hübl vychytal, a poslal tak zápas do prodloužení.

V něm byli o něco aktivnější hosté, ale ani dvě slibné šance branku nepřinesly a pokračování pátečního večera obstaraly samostatné nájezdy. Hned v první sérii nejprve neuspěl liberecký útočník Klimenta, zatímco Viktor Hübl byl úspěšný, a protože po něm už svou penaltu nikdo proměnit nedokázal, radovali se z vítězství hráči Litvínova.