Liberec školil extraligového nováčka

Date of publication Author Jan Salichov

I ve druhém přípravném zápase dokázali liberečtí hokejisté udržet čisté konto. Oproti pátečnímu utkání s Ústím nad Labem však tentokrát Bílí Tygři dokázali daleko lépe využít své časté brankové příležitosti a soupeři nastříleli šest gólů. Dvakrát se trefil <b>Václav Novák</b>. Domácí Dukla si spravila chuť alespoň v dodatečných samostatných nájezdech, na které zvítězila 2:1.

přát., úterý 03. srpna 2004
0:6
(0:3, 0:2, 0:1)

Branky: 8. Novák (Jiruš), 17. Hanzlík (Vaic), 18. Rataj (Tomajko, Vaic), 22.Novák (Procházka), 29. Moravec (Duben, Vampola), 42.Klimenta (Jareš). Nájezdy: Mošovský, Havel - Duben Rozhodčí: Vokurka - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 4:6 Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:3, 0:2, 0:1.

HC Dukla Jihlava

Suchan - Kuchyňa, Zajac, Punčochář, Duben, Devečka, Chmelíř, Lupač - Padělek, Bakus, Mošovský - Hlouch, Vala, Verčík - Lazorišák, Mareš, Altrichter - Čachotský, Havel, Říha

Hnilička (31. Falta) - Moravec, Duben, Šmíd, Jiruš, Holub, Jareš, Hanzlík - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Rataj, Tomajko - Klimenta, Vampola, Jech - Podkonický, Rozsíval

Pokud si jihlavští hokejisté za páteční úvodní třetinu v zápase se Znojmem, kterou vyhráli 2:0, zasloužili jedničku, dnes by se na jejich průběžném vysvědčení červenala pětka. V úvodní dvacetiminutovce totiž Bílí Tygři hned třikrát po sobě vystrčili drápky a Dukla tak prohrávala 0:3. Prvním úspěšným střelcem byl v sedmé minutě Václav Novák. Podruhé a potřetí pak domácí inkasovali během pouhých 67 sekund. V sedmnácté minutě se prosadil obránce Jiří Hanzlík a o minutu později překonal gólmana Jaroslava Suchana v jihlavské brance Igor Rataj.

V polovině utkání už na ukazateli skóre svítil stav 0:5. Domácí se totiž nedokázali vůbec prosadit, naopak hosté s chutí pokračovali ve svých střeleckých hodech. Hned ve druhé minutě prostřední třetiny se podruhé v utkání trefil Václav Novák. A o sedm minut později přidal pátý gól do jihlavské branky Jiří Moravec. Hosté, evidentně spokojeni, se v dalších minutách zápasu pak už soustředili více na obranu. Ve 31. minutě vystřídal v libereckém brankovišti Milana Hniličku Pavel Falta a ani on neměl do konce třetiny příliš práce.

I v závěrečné třetině sledovali diváci marnou snahu domácích o vstřelení branky. Když už si Dukla vytvořila náznak nějaké akce, většinou skončila u gólmana Falty. Naopak Bílí Tygři, kteří v úvodu třetí třetiny přidali Tomášem Klimentou šestou branku, už víceméně šetřili síly na další zápas. Nikoho tak nepřekvapilo, že utkání nakonec skončilo výsledkem 0:6.

Domácí fanoušky tak potěšila až série pěti samostatných nájezdů, která následovala ihned po zápase. Za Duklu se totiž prosadili Karel Mošovský a Marian Havel, a když na druhé straně překonal Jaroslava Suchana pouze bývalý jihlavský bek Miroslav Duben, zvítězila Jihlava v tomto souboji 2:1.