Liberec zvládl přetahovanou s Pražany lépe, bodový půst utnul v nájezdech Radivojevič.

Date of publication Author Jan Kousal, Adam Kolář

Praha/Liberec – Severočeši neprožívají zrovna šťastné období a v souboji s poslední Slavií už nutně potřebovali bodovat. Do vedení se však dostal pražský celek hned ve 4. minutě, kdy Lašáka překonal Stránský. Tygři ale kontrovali hned vzápětí, prosadil se Jelínek. Vyrovnané skóre se pak už neměnilo, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich vystřelil Liberci bod navíc Branko Radivojevič.

28. kolo, pátek 02. ledna 2015
1:2sn
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Stránský (Divíšek, Sklenář) – 6. Jelínek (Bartek, Voráček), rozh. náj. Radivojevič. Rozhodčí: Hradil, Šír – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 817. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Slavia Praha

Furch – König, Novák, Štich, Valach, Beňovič, Růžička, Holub, Knot – Hořava, Bednář, Vlasák – Sklenář, Divíšek, Stránský – Poletín, Vas, Čermák – J. Doležal, T. Doležal, Veselý

Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Derner, Kajínek, Kolmann – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Bulíř – Jass.

Úvod utkání patřil slávistům. Ti se brzy usadili v útočném pásmu a za necelé čtyři minuty se ujala skrytá střela Jana Stránského, která od modré čáry doputovala až za bezmocného Jána Lašáka. Vedení však sešívaní dlouho neudrželi. Po chybě domácí defenzivy se do samostatného úniku dostal Petr Jelínek, proti jehož kličce a zakončení mezi betony Furch nic nezmohl.

Ve zbylých minutách úvodní periody byli červenobílí nadále aktivnějším týmem, liberecký muž s maskou už ale za svá záda další kotouč nepustil. Na druhé straně měl Furch podstatně méně práce, proti nebezpečné Balaštíkově teči ale předvedl bezchybný zákrok, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhé části se hra vyrovnala a sledovali jsme úpornou bitvu zejména ve středním pásmu a po mantinelech. Ve vyložených možnostech se ovšem ocitali jen domácí. V té první se zjevil zčistajasna Bednář, který tváří v tvář překonal Lašáka pěkným bekhendovým blafákem, při samotném zakončení mu ale sjel puk až na vzdálenější tyčku. Na té samé skončil kotouč i pár sekund před druhou sirénou po přesilovkové ráně Königa od modré čáry, a tak se skóre ve druhé třetině nezměnilo.

V závěrečné dvacetiminutovce se obraz hry příliš nezměnil. Ani jeden z celků nechtěl udělat chybu, a tak brankáři zejména zpočátku závěrečného dějství moc práce neměli. Blíže k brance měli tentokrát Liberečtí. Nejprve ale nezacílil z dorážky přesně Balaštík, vzápětí Furchovu klec netrefil ani z mezikruží osamocený Radivojevič, a když rozhodující gól nepřinesl ani závěrečný tlak Bílých Tygrů, dospělo utkání do prodloužení.

V úvodních vteřinách prodloužení ještě Severočeši dohrávali přesilovou hru ze závěru základní hrací doby, střeleckou smůlu ale neprolomili. Na druhé straně si Lašák se štěstím poradil s tečí Hořavy, která se pomalu snášela ze vzduchu za jeho záda i se střelami při půlminutové přesilovce Slavie.

Šlo se tedy na nájezdy. V prvních dvou sériích kralovali brankáři, jako třetí se za Liberec rozjel Branko Radivojevič, jehož střela Furchovi vypadla z lapačky až za brankovou čáru. Protože slávistický brankář při pokusu o zákrok posunul branku, vše překontroloval ještě videorozhodčí, který doporučil gól uznat. Za Slavii následně nedokázal odpovědět Hořava, a tak si bod navíc připsali Bílí Tygři.

Dušan Gregor
„Na naší straně byla určitá snaha, ale jinak utkání nemělo žádný velký náboj. Dvě třetiny od nás nebyly špatné, ovšem v posledních pěti minutách třetí třetiny jsme udělali hrozně moc nevynucených chyb. Opět musím zopakovat, že je před námi ještě hodně práce. Snaha tam je, ale pořád něco chybí, takže musíme pracovat. Co se týče nájezdů, tak to je loterie, umění a štěstí.“

Milan Černý
„Myslím, že jsme viděli nervózní utkání z obou stran. Nehrálo se v nějakém vysokém tempu. Nám hodně pomohl ten gól, kterým jsme vyrovnali, a navíc jsme měli více gólových příležitostí než domácí, takže jsme mohli brát i tři body, ale jsme samozřejmě rádi i za dva. Chtěl bych ještě poděkovat divákům, kteří za námi dnes vyjeli.“