Liberecké naděje pohasly v semifinále, Pardubice vyhrály i počtvrté

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Šestý zápas semifinálové série mezi Libercem a Pardubicemi už zná svou podobu. Liberec v něm nakonec podlehl hostům z Pardubic 2:4 a sezona pro Tygry bohužel končí. Jejich pouť tak končí v semifinále, kde na Pardubice nestačili stejným poměrem, tedy 2:4.

SF6, úterý 03. dubna 2012
2:4
(0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 52. Krejčík (Čakajík, Bartovič), 58. Čakajík (Nedvěd) – 4. Starý, 28. Semorád (Buchtele), 40. Sičák (Bartek, Píša), 59. Bartek (Kočí). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 363. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4. Nejlepší hráči: Jan Výtisk – Martin Růžička. Stav série: 2:4, postupují Pardubice.

Pinc (od 41. Vošvrda) – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub – Vantuch, Nedvěd, T. Urban – Špaček, Bulíř, Bartovič – Víšek, Vak, Klimenta – Bortňák, Krejčík, Bárta.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Sičák, Kočí, Benák, Píša, Kolář II, Drtina, Borer – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Cetkovský, Bartek – Rákos, Zohorna, Semorád – Buchtele, Kousal, Radil.

První velká šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Hned po 16 vteřinách se na brankovišti zjevil Urban, avšak povalující se kotouč nedokázal dopravit za záda pardubického gólmana. Hned na to se dočkaly Pardubice. Semorád sice ještě zaváhání liberecké defenzivy nevyužil, ovšem nikoliv Jan Starý. Ten našel mezi kruhy osamocený kotouč a poslal jej za Pince.

V první třetině jsme se pod Ještědem další vetší šance nedočkali. Hra se totiž přemístila zejména do středního pásma, kde končila většina útoků jak Bílých Tygrů, tak Pardubic. Do druhých dvaceti minut se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty, kteří měli v onom boji o střední třetinu navrch.

Se začátkem prostředního dějství ale hosté znovu začali hrozit. Nejprve ještě zachránil valící se pohromu Moravec včasným obranným zákrokem, jenže zakrátko už nikdo z libereckých nestačil. Buchtele přenechal kotouč Janu Semorádovi, který švihem zacílil k tyči. Avšak ani to nebylo ve druhé periodě vše.

Vzápětí po druhé brance mohl vedení navyšovat Starý, Pinc si ale tentokrát s jeho pokusem poradil. To už ale neplatilo půl minuty před koncem dějství. Východočeši měli k dispozici luxus v podobě přesilové hry pěti proti třem a náležitě toho využili. Píša vypálil od modré, kotouč se odrazil k jeho defenzivnímu kolegovi Vladimíru Sičákovi, a ten srazil Liberec gólem do šatny.

Třetí dějství začalo vcelku poklidně. Pardubice se snažily kontrolovat svůj náskok a Liberec často troskotal ve středním pásmu. Nic na tom nezměnila ani další přesilová hra pět na tři hostujícího celku. Tu totiž hosté tentokrát nevyužili a dali domácím šanci na zdramatizování výsledku.

A Tygrům se to podařilo. V končící přesilovce si odražený kotouč našel nedávný navrátilec do liberecké sestavy Lukáš Krejčík a vykřesal Severočechům ještě naději. Tu mohl rychle zadupat Bartek, avšak v samostatném úniku si na Vošvrdovi, který naskočil po druhé přestávce, hned dvakrát vylámal zuby.

Vošvrda se vyznamenal i poté. Znovu zcela osamocen se na něj tentokrát řítil Kousal. Liberecký gólman nepovolil ani tentokrát a rychlým vymrštěním nohy zastavil pardubického forwarda. Bílí Tygři se nevzdávali a necelé čtyři minuty před koncem zkusili hru se šesti bruslaři.

Nastalou situaci poté ještě, ač nechtěně, podpořil Rákos, jenž putoval na trestnou lavici. Domácí se tedy usadili v pásmu a obléhali Růžičku. Obléhání se nakonec ukázalo úspěšné. Nedvěd poslal kotouč na modrou, kde byl Martin Čakajík. Ten napřáhl a jeho střela prolétla vším, co jí stálo v cestě.

Liberec to poté zkoušel bez Vošvrdy ještě jednou, tentokrát se to už ale nevyplatilo. Kotouče se zmocnil Martin Bartek, který dal dnešnímu zápasu i celé sérii definitivní podobu. Pouť libereckých hokejistů tak končí v semifinále, zatímco Pardubice se po výhře 4:2 jak v zápase, tak v sérii dostávají do finále extraligy.