Liberecký gól přišel pozdě, Pardubice srovnaly stav série

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Stav semifinálové série play-off České pojišťovny je po čtyřech zápasech mezi Libercem a Pardubicemi nerozhodný 2:2. Bílí Tygři našli na hostující brankáře recept až necelou minutu před koncem, kdy se prosadil Michal Bárta a snížil na konečných 1:3.

SF4, čtvrtek 29. března 2012
1:3
(0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 60. Bárta (Nedvěd) – 7. Buchtele (Koukal, Kolář I), 24. Kočí (Drtina), 32. Radil (Kousal) . Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 11:7, navíc Bartovič (LIB) na 10. min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3. Hráč utkání: Marek Trončinský - Václav Kočí. Stav série: 2:2.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub – Bartovič, Nedvěd, T. Urban – Klimenta, Vantuch, Špaček – Víšek, Bulíř, Kudrna – Bortňák, Vak, Bárta.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Sičák, Kočí, Benák, Kolář II, Drtina, Borer – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Cetkovský, Bartek – Rákos, Zohorna, Semorád – Buchtele, Kousal, Radil.

Čtvrté semifinále začaly lépe Pardubice a prakticky po celou první periodu diktovaly tempo hry. Už v úvodní minutě útočník Kolář bekhendem ohrozil Pince, jenže jeho lapačka byla včas na místě. Domácí gólman musel být i nadále pozorný. O chvilku později pálil od modré Sičák, jeho rána se odrazila od mantinelu přímo na hokejku Cetkovského, Pinc se po kotouči vrhnul jako hladová šelma a zastavil ho na červené čáře.

V čase 6:55 se poprvé v nabušené Tipsport areně měnilo skoré. Po skončené přesilové hře se z vrcholu kruhů trefil přesně k tyči Jan Buchtele – 0:1. Severočeši si nedali říct a hosté dál ohrožovali jejich svatyni.

Do druhé třetiny přeřadili Severočeši na vyšší rychlostní stupeň a na jejich hře to bylo znát. Vantuch našel Klimentu zadovkou, ten ale v jasné šanci minul. Pak se opět ozvalo staré hokejové pravidlo „nedáš-dostaneš“. Při signalizované výhodě se k puku dostal Václav Kočí a poslal dezorientovanou obranu Liberce do kolen– 0:2.

Bílé Tygry druhá inkasovaná branka nepoložila, pardubická defenzíva byla ale neprostupná. Jenže pak přišla pro modrobílé další rána. Moravcovo zaváhání Zohorna z trestného střílení ještě nevyužil, ale o pár vteřin později se mohli hosté stejně radovat. Pardubické přečíslení uklidil mezi Pincovy betony Lukáš Radil – 0:3. V 36. minutě mohl vykřesat jiskřičku naděje pro svůj tým Kudrna, který ale Trončinského pas přes brankoviště do správného místa neuklidil.

Severočeši hráli i na začátku třetí přestávky aktivně a nešla jim upřít snaha, jenže ta špetka koření v podobě gólu se ne a ne dostavit. Východočeši si svůj tříbrankový náskok s velkým přehledem hlídali a Bílé Tygry do větších šancí nepouštěli. K čistému kontu chybělo Růžičkovi přesně 44 vteřin, kdy ho prostřelil mezi betony bekhendem Michal Bárta a snížil na 1:3.

V závěru se Liberečtí pokusili ještě o hru bez brankáře, ale to už jim kýžené ovoce nepřineslo a bylo tak jasné, že se semifinálová série na jedno utkání ještě vrátí pod Ještěd.