Liberečtí jdou v sérii znovu do vedení, na jihu jim stačil jediný zásah Vantucha

Date of publication Author Lukáš Šonský

České Budějovice – Série se po dvou duelech pod Ještědem přesunula na led Mountfieldu, kde liberečtí hokejisté dokázali ukořistit druhé čtvrtfinálové vítězství. Tygrům stačila k úspěchu jediná branka, kterou vstřelil ve druhé třetině Lukáš Vantuch. Čistým kontem se blýskl brankář Pinc, další zápas je na programu v úterý.

ČF3, pondělí 12. března 2012
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Vantuch (Špaček). Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 358. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči: Jakub Kovář – Marek Pinc.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Kolarz, Němeček, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Kotalík, Langhammer – Podlešák, Mertl, Kuchejda – Horna, Červený, Burian.

Pinc – Trončinský, Bárta, Moravec, Výtisk, Čakajík, Roth, Holub, Ulrych – Špaček, Nedvěd, Bartovič – Vantuch, T. Urban, Bárta – Víšek, Vak, Kudrna – Bortňák, Kica.

Liberečtí hokejisté vstupovali do zápasu bez dvou zraněných útočníků – Bulíře a Klimenty. Mountfieldu scházel poprvé v sérii dodatečně potrestaný zadák Vydarený.

Českobudějovičtí zahájili třetí souboj aktivněji, Pinc musel v úvodu čelit několika dělostřeleckým pokusům soupeře. Postupem času však začali hosté ze své obranné ulity vykukovat. Slibnou příležitost měl Bortňák, ale z hranice brankoviště dezorientovaného Kováře neprostřelil. Do zdárného konce posléze nevedla ani Vantuchova dorážka.

Přesto měli Jihočeši v úvodním dějství optickou herní převahu, a to především díky třem přesilovým hrám. Po Kotalíkově odražené střele se puk svezl po horní síťce liberecké klece a poskakoval před brankářem, odkud jej do bezpečí odpálili až hostující obránci.

V nadcházející části ale Severočeši svůj projev viditelně zlepšili. V útočném pásmu soka několikrát přitlačili. Svůj výběr mohl do vedení poslat Bárta, ale za jistého Kováře černou pryž z mezikruží neprotlačil.

Domácí odpověděli příležitostí Langhammera, jenž byl k úvodní trefě nejblíže. Zblízka ale trefil pouze tyč, skóre zápasu se měnilo až v pětatřicáté minutě. Lukáš Vantuch se prosadil potřetí v sérii, ihned po vhazování doklepl se štěstím puk za brankovou čáru – 0:1.

Mountfield posléze zahájil stíhající jízdu za vyrovnáním, v závěru druhé třetiny byli Bílí Tygři pod tlakem protivníka. Obrovskou šanci měl v přesilovce Kašpařík, ovšem Pinc se stihl fantasticky přemístit a udržet modrobílé v těsném vedení.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartoval slibnou příležitostí hostující Špaček, bekhendem si však na českobudějovického muže s maskou nepřišel.

Své ofenzivní úsilí poté zvyšovali především Jihočeši, ale kotouč často honili spíše v rozích kluziště a Pince ohrožovali pouze z dálky. Přesto se mohli sedm minut před koncem základní hrací doby radovat, Dernerovo zaváhání však Červený nepotrestal.

Domácí se v závěru odhodlali také ke hře bez brankáře, ale kýžené trefy se nedočkali. Liberečtí mohli naopak po fotbalovém výsledku slavit druhé vítězství v sérii.