Liberečtí loupili v Brně, vítězství tygří smečky diktoval Kudrnův hattrick

Date of publication Author Lukáš Šonský, Tomáš Čekal

Brno/Liberec - V rámci pětačtyřicátého kola vycestovali Bílí Tygři na horký led brněnské Komety. Severočeši zaspali první třetinu, po které prohrávali o dvě branky, v dalším průběhu zápasu ale nesložili zbraně a pod Ještěd nakonec vezou plný počet bodů. Hattrickem se blýskl Jaroslav Kudrna, vítěznou branku vstřelil necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby Tomáš Urban. Kalousovi svěřenci tak ukončili sérii čtyř venkovních duelů, ve kterých nebodovali.

45. kolo, úterý 31. ledna 2012
3:4
(2:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Zohorna (Bičánek) 13. Jak. Svoboda (Kováčik, Němec), 38. Holec (Žižka, Erat) – 21. Kudrna (Nedvěd, Trončinský), 28. Kudrna (Nedvěd), 52. Kudrna (Trončinský, Nedvěd), 58. T. Urban. Rozhodčí: Hribik, Husička – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Štich (LIB) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 705. Střely na branku: 29:19. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4. Hráči utkání: Vojtěch Němec – Jaroslav Kudrna.

HC Kometa Brno

Trvaj – Žižka, Kováčik, Malec, Hruška, Vašíček, Švrček, Bičánek – Koreis, Čermák, Němec – Holec, Petrovický, Erat – T. Svoboda, Balej, Jak. Svoboda – Káňa, Zohorna, Jankovič.

Vošvrda – Derner, Trončinský, Čakajík, Výtisk, Štich, Roth, Moravec, Holub – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, T. Urban, Špaček – Bárta, Vak, Kica – Víšek, Bulíř, Bortňák.

Do brněnské sestavy se po zranění vrátil útočník Jakub Svoboda. Liberecký trenér Jiří Kalous již mohl počítat s navrátilcem Tomášem Klimentou a také s obráncem Vladimírem Rothem, který putoval ze Slavie do severočeského kádru výměnou za Antonína Duška.

V úvodu se dlouho čekalo, který tým začne lépe. Náznaky prvních šancí přišly až v osmé minutě, kdy Vošvrdu nepřekonal Holec ani dorážející Vašíček. Do černého se Kometa trefila o minutu později, když se po pravé straně protáhl Hynek Zohorna a před brankářem Liberce si počínal neohroženě. Puk mu poslal kolem těla ke vzdálenější tyči – 1:0. Rozjásaná KAJOT ARENA měla další důvod k radosti ve 13. minutě. Díky hezké souhře se v přesilové hře prosadil Jakub Svoboda, jenž zvyšoval na 2:0 střelou do odkryté brány.

Hosté vypálili v první třetině na branku pouze třikrát, a proto jim musel trenér Kalous o přestávce výrazně promluvit do duše, což se posléze projevilo i na ledě. Od druhé dvacetiminutovky byli na hrací ploše jiní Tygři. Již po 35 vteřinách vrátil hosty do zápasu Jaroslav Kudrna, jenž propálil Trvaje z dálky mezi nohy. Velké utlumení domácího týmu vyvrcholilo v minutě osmadvacáté, kdy se díky přesilovkové dorážce prosadil opět vhodně najetý Jaroslav Kudrna a vyrovnal na 2:2.

I když to ve druhém dějství s Kometou nevypadalo dobře, přišla o dvoubrankový náskok, dvě minuty před jejím závěrem znovu vedla. O druhou domácí využitou přesilovou hru se postaral hezkou střelou Miroslav Holec – 3:2.

Při nástupu do 41. minuty ani jeden tým netušil, zda to bude třetina poslední, nebo půjde hra do prodloužení. Hra se hodně kouskovala, puk často končil mimo hrací plochu. Oběma soupeřům chyběl potřebný klid. Až v 52. minutě jej našel střelec večera – Jaroslav Kudrna. Mezi kruhy zůstal sám a po přihrávce Trončinského se trefil k levé tyči rychleji, než se tam stihl přesunout domácí gólman. Svoji třetí brankou utkání vyrovnal.

Tečku za vyhecovaným duelem udělal v 58. minutě liberecký čahoun Tomáš Urban. 202cm vysoký útočník na modré čáře obral o kotouč Jana Švrčka a se samostatným únikem z levého křídla si nadvakrát poradil. Z dorážky přestřelil ležícího Trvaje a zajistil svému týmu důležité tři body – 3:4.