Liberečtí na Bern nevyzráli, švýcarský celek byl produktivnější

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Bílí Tygři prohráli ve svém druhém zápase European Trophy s dalším švýcarským soupeřem. Po Fribourgu nestačili Severočeši ani na Bern, jemuž na vlastním ledě podlehli 2:4. Šanci na reparát mají modrobílí v pátek, kdy cestují k dalšímu zápasu do Švédska.

ET2, úterý 20. srpna 2013
(1:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Filippi (Bulíř), 32. Bulíř (Pospíšil, Filippi) – 9. Ritchie (P. Berger), 16. Scherwey (Gardner), 20. Roche (Fürrer, Lehtonen), 48. Kinrade. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 500 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Melicherčík – Čutta, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtis, Kolmann, Derner, Pyrochta – Vampola, Zacha, Bartek – Valský, Bulík, Jass – Bulíř, Filippi, Pospíšil – Víšek, Dušek, Psota

SC Bern

Gigon – Furrer, Gerber, Jobin, Kinrade, Krueger, Roche, Wellinger –A. Berger, P. Berger, Bertschy – Gardner, Lehtonen, Loichat – Moser, Plüss, Randegger – Ritchie, Rubin, Rüthemann – Scherwey

Liberečtí hokejisté se utkali v rámci European Trophy podruhé za sebou se švýcarským soupeřem. Po těsné porážce na ledě Fribourgu vyzvali tentokrát na domácím hřišti úřadujícího mistra z Bernu. V sestavě Tygrů ještě chyběl kapitán Petr Nedvěd, jeho místo v centru první formace zaujal talentovaný mladík Pavel Zacha.

Severočeši šli před zaplněnou Svijanskou arenou jako první do vedení. Tomáš Filippi odvedl při vlastním oslabení velký kus práce. V rohu útočného pásma přetlačil protihráče, puk si narazil s Bulířem a příklepem propálil brankáře Gigona.

Soupeř však brzy přišel s odpovědí. Byron Ritchie klepl v deváté minutě do poskakujícího puku na levém kruhu a pokořil Melicherčíka. Hosté si navíc ve vyrovnané první části připsali ještě další dva přesné zásahy.

Tristan Scherwey měl v útočném pásmu volný prostor a zacílil neomylně. A v čase 19:54 slavil početný švýcarský fanklub potřetí. Bern utekl do přečíslení, Fürrerův pokus sice liberecký brankář betonem vytěsnil, ale na dorážku Travise Roche nedosáhl.

Melicherčík měl napilno i zkraje prostředního dějství. Rocheho zakončení zblízka však zneškodnil a úspěšně odolal také prudkým střelám hostujícího kapitána Plüsse. Liberec hrozil často zásluhou mladíků, aktivní Filippiho lajna se mohla krátce po polovině zápasu zaradovat. Michal Bulíř poslal z levého kruhu kotouč do horní poloviny branky.

Hosté si mohli v závěru třetiny vzít náskok dvou branek zpět. Aktivní hrou v útočné zóně dostávali protivníka pod tlak, ale Melicherčík zastavil pokus Alaina Bergera z rychlého protiútoku i nápor třetí soupeřovy formace.

Velkou šanci na vyrovnání měl ve třetím dějství zadák Čutta, jenž se zjevil sám před brankou Gigona. Poskakující puk ale ani jednou netrefil ideálně a gólman vzápětí nebezpečí zažehnal. Zato Bern pálil ostrými, v ponechané výhodě se zprava do černé pryže opřel Geoff Kinrade a kotouč namířil mimo brankářův dosah.

Liberečtí ještě z závěru zkoušeli hru v šesti bez brankáře. Ovšem kontaktní trefy nedocílili a v European Trophy si připsali druhou porážku.

ET2, úterý 20. srpna 2013
(1:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky

SC Bern