Liberečtí ve dvou minutách ztratili celý zápas

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Bílí Tygři dlouho drželi naději na vítězství hlavně díky skvělému <b>Marku Pincovi</b>. I bez svých zraněných hvězd se jim dařilo odolávat náporu soupeře a po druhé třetině dokonce vedli gólem Václava Pletky. Nakonec si však v polovině poslední části vzal slovo domácí Kubinčák a dvěma střelami vzal Liberci všechny body.

35. kolo, neděle 30. prosince 2007
2:1
(0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Kubinčák (Jenáček), 53. Jenáček (Kubinčák) - 16. Pletka (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo - Šátava, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 6212. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC VERVA Litvínov

Hübl - Šlégr, Hranáč, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Poživil - Branda, Reichel, Kubinčák, Jenáček, Tomas, Benda, Sklenička, Lukeš, Trávníček, Černý, Bahenský, Jánský, Rindoš

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Žabka, Rýgl, Krstev, Kájínek - Bartovič, Kašpařík, Klimenta, Pletka, Pabiška, Víšek, Blatný, Šachl, Procházka, Vantuch, Dušek, Špaček

Oba dva týmy nastupovaly do zápasu povzbuzeni vítězstvím z minulého kola. Liberec vyhrál na ledě Orlů a Chemici dokonce dokázali přehrát na vlastním ledě leadera soutěže Slavii. I přes vítězství Tygrů měl Dušan Gregor vrásky na čele. Ze Znojma se totiž jeho svěřenci vrátili značně potlučení, a do utkání s Litvínovem tak už nemohl nasadit sedm hráčů, z čehož nejcitelnější byla ztráta tria Zíb, Plodek, Čermák, které zajišťovalo většinu branek svého týmu. Očekávalo se tak, jak si hosté s tímto handicapem poradí.

1. třetina

Hned v první minutě zápasu viděl slušně zaplněný Stadion Ivana Hlinky velkou šanci domácího Kubinčáka. Litvínovský útočník využil zaváhání Martina Rýgla a řítil se sám na Pince, ten se však roztáhl na brankové čáře a nájezd úspěšně zlikvidoval. Poté následovala dvě po sobě jdoucí vyloučení Liberce, a tak se hra skoro nepřesouvala z útočného pásma Chemiků. Ovšem gólem neskončila ani dorážka Brandy, která zamířila pouze do tyče.

V jedenácté minutě se Tygři konečně mohli dostat k ohrožení Hüblovy brány. Jenže Rindošovo vyloučení nedokázali potrestat a stejně tak se jim to nepovedlo ani při dalším vyloučení domácího Skleničky. Ovšem alespoň si vynutili stálý nápor na Hübla a toho dokázal v šestnácté minutě využít Václav Pletka. Liberecký forvard poslal po Kašpaříkově přistrčení puk přesně k tyči do protipohybu domácího brankáře. Litvínovský tlak ze záčátku utkání byl po gólu otupen, a první dějství tak skončilo za stavu 1:0.

2. třetina

Druhou část začali lépe o trochu aktivnější domácí. K větší šanci se ale nedostali a pozorná obrana Libereckých stále držela hubený náskok. Ten mohli Bílí Tygři vylepšit přesilovou hrou, kterou jim nabídl kapitán v žlutočerných barvách Robert Reichel. Jenže šance zůstala nevyužita.

Po přesilovce se Tygři začali pouštět více i do útočení a aktivněji napadali ve svém útočném pásmu. Vyplynuly z toho dvě možnosti Šachla, který nejdříve netrefil prázdnou Hüblovu klec a o pár minut později nešikovně vyřešil přečíslení dva na jednoho. Stále tak Lítvínovští zaostávali o jednu branku za svým soupeřem.

3. třetina

Poslední třetina zápasu začala opět soustředěnou obranou Liberce a mnoha pokusy Chemiků dostat se před Pince. Na ledě se přiostřilo a hra se přesunula spíše k mantinelům, kde bylo útočných akcí vidět pramálo. Tygři stále bránili a zcela zapomněli na útočení. Proto přibývalo střel na libereckou branku a jen díky Marku Pincovi hosté stálé drželi vedení.

Prosadit se Litvínov dokázal až v jednapadesáté minutě, kdy Vojtěch Kubinčák poprvé v zápase překonal fantoma v liberecké kleci. Ve stejné minutě dostal trest za sekání Milan Bartovič a v početní převaze udeřil Litvínov podruhé. Kubinčák zřejmě již našel recept na Marka Pince, proto jeho Martinem Jenáčkem tečovaná střela od modré skončila znovu v síti.

Dva inkasované góly konečně probraly k životu i liberecké útočníky a ti se snažili alespoň o vyrovnání prozatimního stavu. Libereckému tlaku nahrálo i Brandovo vyloučení. Tygři tak měli jedinečnou příležitost na vstřelení branky. Jenže se projevila absence klíčových hráčů, kteří obvykle střílí góly v přesilových hrách, a tak tato výhoda byla plná nepřesností a zůstala nevyužita. V závěru Dušan Gregor odvolal Pince a hosté hráli v šesti mužích. Ale ani z tohoto náporu branka nepadla, a Litvínov se tak mohl radovat z dalšího vítězství na svém ledě.