Report ze zápasu

Loučení s rokem 2016 bylo vítězné! Tygři ve zlatých dresech přehráli Olomouc

30.12.2016Kryštof Rossmann

Loučení s rokem 2016 bylo vítězné! Tygři ve zlatých dresech přehráli Olomouc

Liberec - Naše mužstvo se s mistrovským rokem 2016 rozloučilo vítězně! Ve zlatých dresech přehrálo Olomouc poměrem 3:2 a připsalo si tak další tři body do tabulky. Mezi tři tyče se vrátil po dlouhé pauze Ján Lašák, který si připsal 24 úspěšných zákroků

34. kolo v Pá 30.12.2016 18:00
(2:0, 1:0, 0:2)
HC Olomouc

Komentář k utkání

Tygři stejně jako v minulém domácím utkání nastoupili do zápasu aktivně. Aktivita se tentokrát podařila přetavit ve vedoucí branku. Zlatou kombinaci dresů pokřtil Lukáš Vantuch, který si počínal důrazně v předbrankovém prostoru a nakonec dopravil kotouč až do místa určení. Následně zahrozili hosté, Knotek však svůj pokus poslal od pravé tyče pouze nad zařízení.

V desáté minutě už však zase zakončovali Tygři. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Svačina, nicméně jeho střelu Konrád stihl vytěsnit betonem mimo tři tyče. Tygry neproměněná šance mrzet nemusela, o pár chvil později se přeci jen skóre měnilo. Jan Stránský zmrazil svým rychlým krokem hostující obranu a následně zamířil přesně pod lapačku k pravé tyči. Další šance již v první periody využity ani přes tři vyloučení nebyly.

Po přestávce ale málem nachytal Konráda Ordoš. Od hrazení totiž poslal puk směrem na branku, od vnější strany tyče se odrazil k Lukáši Krenželokovi, jenž pohotově zakončil bekhendem. Konrád fantastickým zásahem pokus zneškodnil. Olomoučtí měli ve druhé třetině velkou střeleckou převahu, radovali se ale zase Tygři. Jan Stránský si výborně najel na Jelínkův pas od mantinelu a pohotově ho tečoval za Konrádova záda.

Již to vypadalo, že o vítězi posledního duelu roku obou celků, je rozhodnuto, nicméně přišla velká zápletka. Šelmám se příliš nepovedla přesilovka po vyloučení Ondruška. A hosté ve 49. minutě poprvé skórovali. David Ostřížek si vybruslil z rohu kluziště až před branku, dostal příliš prostoru a zakončil přesně pod horní tyč.

O pár okamžiků později byl vyloučen Vlach a Mora snížila na rozdíl jedné branky. Petr Strapáč si všiml clony před Lašákem a vypálil přesně do horního rohu branky. Žádné další drama však již nepřišlo, na konci duelu si Olomouc zkomplikovala cestu za vyrovnáním vyloučením a vzápětí ještě Jánošík orazítkoval tyč. Naše mužstvo se rozloučilo s rokem 2016 vítězně!

Filip Pešán

Liberec

"Věděli jsme, že nastoupíme proti týmu, který je velmi houževnatý a nevypustí ani jediný puk, což se přesně stalo. Vstoupili jsme do utkání velmi dobře. Dali jsme dva góly a mysleli jsme si, že budeme zápas kontrolovat i zbývajících čtyřicet minut. To se ale nestalo, ve druhé třetině byla Olomouc jednoznačně lepším týmem. Ani ve třetí třetině jsme nedokázali najít recept na aktivního soupeře. Jsme tedy rádi, že jsme uhájili jednobrankové vítězství a slavnostní večer podtrhli třemi body."

Zdeněk Venera

Olomouc

"V první polovině utkání Liberec perfektně trestal naše chyby. První gól přišel dost brzy a tím byl dán ráz začátku utkání. První třetina byla z naší strany prostě špatná. V závěru utkání jsme mocně dotahovali, ve chvíli, kdy jsme chtěli hrát bez brankáře, tak přišlo špatné střídání. Myslím, že jsme neodvedli špatný výkon, ale rozhodlo to, kdo lépe trestal chyby. My jsme také měli šance, i za stavu 3:0, ale nebyli jsme efektivní."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 3. Vantuch (Martin Procházka), 13. J. Stránský (Bližňák, Jánošík), 37. J. Stránský (P. Jelínek, L. Krenželok) – 49. Ostřížek (Holec). Rozhodčí: Hradil, Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:26. Hráči utkání: Jan Stránský - František Skladaný. Diváci: 7 500.
Statistiky hráčů
Vlach Jaroslav0012

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner