Medvědi silnější Tygrů

Date of publication Author Jaroslav ANDRLE

Z utkání, kterému by se dalo směle přezdívat souboj šelem, byli nakonec těmi veselejšími domácí "medvědi". Po oboustranně nevydařené první části se ve druhé třetině "medvědi" do Tygrů doslova zakousli, což přineslo dvoubrankové vedení. Liberečtí se snažili kontrovat, ale když už nějaká šance přišla, skončila u Murína. Třetí branka v poslední třetině hosty zcela položila. Smutným hrdinou utkání se stal hostující brankář <b>Oldřich Svoboda</b>, který ač za svá záda pustil tři branky, mohl být se svým výkonem spokojen. Bílí Tygři tak všechny tři zápasy s týmy z čela tabulky prohráli při celkovém skóre 3:11.

43. kolo, úterý 27. ledna 2004
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Jenáček (Tesařík, M. Hlinka), 29. Barinka (M. Hlinka, Jenáček), 50. Jenáček (Barinka, Macholda). Rozhodčí: Souček - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4402.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, M. Čech I, Záhorovský.

O. Svoboda - Čakajík (50. Holub), Moravec, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, Jiří Hanzlík - V. Novák, Kaspařík, Verčík - Čermák, Plodek, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Hašek - Rolínek, Rozsíval, Jech.

Utkání domácích "medvědů" a hostujících Tygrů od začátku první třetiny moc hokejových okamžiků nepřineslo. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany a nechtěly inkasovat jako první. Hra byla též plná nepřesností a zbytečných vyloučení. První vážnější šanci měl až ve čtrnácté minutě po chybě hostující obrany Hlinka, ale z bezprostřední blízkosti netrefil Svobodovu klec. V samotném závěru první části se do zajímavé šance dostal v krátké početní převaze dvou mužů Veselý, ale střelu Svoboda zlikvidoval a dorazit se útočníkovi domácích nepodařilo.

Druhá část utkání začala rozhodně zajímavěji, alespoň pro domácí. Libereckým se sice podařilo úspěšně ubránit přesilovou hru po vyloučení Čakajíka z první části, v polovině dvaadvacáté minuty se však poprvé měnilo skóre, když Jenáček vložil hůl do Tesaříkovy střely, ta zcela změnila směr a brankář Svoboda už nestačil zasáhnout. Branka měla za následek změny obranné taktiky obou celků na útočnou. Nejprve zahrozili Bílí Tygři, ale poté "medvědi" předváděli soupeři, kdo je na stadionu Luďka Čajky pánem. Devět vteřin před tím, než se měl vrátit do hry vyloučený Stanislav Procházka, tedy dvě vteřiny po osmadvacáté minutě herního času, se domácí trefili podruhé. Hlinka zavezl kotouč za Svobodovu klec, švihem našel nabrusleného Barinku a ten přesnou střelou trefil růžek branky hostí.

Tygři ač s dvoubrankovým deficitem se nedokázali vrhnout do útoku a spíše jen odráželi nápor Zlína, resp. Čechova a Leškova útoku. Nejvíce práce ze všech hráčů na hřišti měl bezesporu hostující brankář Svoboda. Čtyřiatřicetiletý matador svými zákroky do konce druhé části držel alespoň teoretickou šanci Bílých Tygrů na bodový zisk. Jednu z mála šancí Libereckých měl v šestatřicáté minutě Procházka, ale Murín byl pozorný.

Třetí část hry se odehrávala ve stejném duchu, jako ta druhá. Již v úvodu třetiny mohl po návratu z trestné lavice skórovat Balaštík, ale Svoboda mu to nedovolil. Ve 45.minutě mohli hosté vstřelit kontaktní branku, a to ve výhodné početní převaze 5 na 3 po vyloučení domácích Barinky a Hlinky. Přesilovou hru sehráli Tygři velice dobře, přesto se Zlínu podařilo se štěstím změně skóre zabránit. Minutu po smolné přesilové hře změřil síly v šanci Procházka s Murínem, domácímu brankáři však vypomohla obrana. V minutě devětačtyřicáté sebrali hostům vítr z plachet Jenáček s Barinkou, když v rychlém protiútoku napálil první jmenovaný přesnou přihrávku až do sítě.

Za stavu 3:0 zmobilizovali Liberečtí poslední zbytky sil, branku ale nevstřelili. Nepomohla jim ani přesilová hra v závěru utkání po vyloučení Hamrlíka za faul loktem. Domácí opora Murín vychytal již páté čisté konto a Zlín si tak díky dalším třem bodům upevnil druhou pozici, Bílým Tygrům se naopak osmá příčka opět vzdálila.