Michal Straka vystřílel Bílým Tygrům cenné vítězství!

Date of publication Author Radek Vokál

Plných 17 zápasů čekal Michal Straka na gól. Naposledy se trefil 13. prosince ve Vítkovicích. V přímém souboji o 12. příčku ve Zlíně ale vzal Straka jako správný kapitán osud zápasu do vlastních rukavic a dvěma přesnými zásahy nasměroval Bílé Tygry k důležitému vítězství. Tygři vyhráli po čtyřech zápasech bodového půstu a nyní mají na 12. pozici na Zlín čtyřbodový náskok. Do konce sezóny je ještě čekají domácí zápasy s Třincem a Plzní, mezi tím ještě jedou napravit podzimní blamáž do Havířova.

, neděle 23. února 2003
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Vlach (Okál, Hamrlík) - 5. M. Straka (Rozsíval, Hájek), 27. M. Straka (Kočí, Kábrt). Rozhodčí: Husička, Svoboda - Gebauer, Machálek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 4423.

PSG Berani Zlín

Pešat - Hamrlík, Blaťák, Zubíček, Vavruša, Macholda, Hriňa - Okál, Vlach, Veselý - Rachůnek, Ministr, Jenáček - Mokrejš, Zagrapan, Pivko - Záhorovský, Lipka, Kos.

Koťátko - L. Šmíd, J. Moravec, Jan Kudrna, Vála, Krstev, Kočí, Ovčačík, Holub - Víšek, M. Straka, Kábrt - V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna - Klimenta, Pabička, Jech - Rozsíval, Hájek.

První třetina utkání posledních dvou zachráněných týmů moc pohledného hokeje ani gólových šancí nepřinesla. Skóre zápasu načal v 5. minutě Michal Straka, když se k němu dostal puk po rychlé kombinaci Rozsívala s Hájkem. Pak přišly i šance domácích, ale Jan Koťátko si poradil s pokusy Mokrejše, Ministra a posléze i Jenáčka při přesilovce. Zvýšit mohl na druhé straně Miroslav Hájek, ale síť nerozvlnil.

Do druhé třetiny stáhl trenér domácích Venera sestavu na tři útoky, aby dostal svoje hráče do tempa. Tento tah se vyplatil, domácí se zlepšili a přestříleli Bílé Tygry v této části hry 11:3. Brzy se jim podařilo navíc vyrovnat. Nejprve první zlínský centr Vlach vybídl svého bývalého spoluhráče ze Vsetína Veselého, z toho ale ještě nic nebylo. Brzy poté už vzal zodpovědnost na sebe sám Vlach a střelou pod břevno překonal poprvé Koťátka. Poprvé, a naposledy. O minutu později byl za hákování vyloučen domácí Zagrapan a když už se přesilovka chýlila k závěru, Liberečtí udeřili - střelcem byl opět Michal Straka, asistovali Kábrt a obránce Kočí. Tygři pak dali domácím sami příležitost k vyrovnání. Nejprve šel na trestnou lavici za vysokou hůl Kašpařík a za minutu jej následoval za držení hole i Krstev. Domácí si ale s tři minuty trvající přesilovkou (z toho minutu pět na tři) nedokázali poradit. Koťátko se opět vytáhl proti Veselému a pak fantasticky vyrazil Okálovu střelu žerdí své hokejky.

Ve třetí třetině už předváděli lepší hokej Liberečtí. Vzadu hráli pozorně a ještě vyráželi do brejků. Šanci zvýšit stav měl dvakrát Novák, ale stejně jako Kábrt Tučka překonat nedokázal. V 51. minutě se už hosté po Víškově střele radovali, rozhodčí Husička ale po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal. V závěru už hosté hráli to, co jim stačilo. Obětavě bránili jednogólové vedení a uhájili jej i při závěrečné minutové powerplay domácích.