Mistr připravil Tygrům první domácí porážku.

Date of publication Author Jiří Beníšek

Celá první třetina utkání byla ve znamení tlaku domácích, ale branka z toho nebyla. Ve druhé třetině se ale vedení ujali hosté a předznamenali tak vývoj zápasu. Domácí po celý zbytek utkání jen dotahovali náskok úřadujícího mistra. Dvakrát se jim to povedlo, ale na třetí gól z hole Martina Hamrlíka už odpovědět nedokázali, naopak v power - play inkasovali ještě jednou. Porážka znamená, že Zlín drží vítěznou sérii, naopak Bílí Tygři poprvé v této sezóně doma prohráli.

13. kolo, pátek 15. října 2004
2:4
(0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 37. Vampola (Hanzlík), 45. Plodek (Duben) - 25. Čajánek (Tesařík, Barinka), 43. Leška (Erat, Balaštík), 48. Hamrlík M. (Erat, Balaštík), 59. Čajánek (Kováčik, Balaštík). Rozhodčí: Šindler -Padevět, Čížek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4800.

Hnilička - Šmíd, Jiruš, Holub, Duben, Moravec, Hanzlík, Krstev, Jareš - Vrbata, Čermák, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka, Vaic, Nedorost, Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek.

PSG Berani Zlín

Murín - Blaťák, Galvas, Hamrlík M., Hamrlík R., Nosek, Tesařík, Vosátko, Zubíček - Ambruz, Balaštík, Barinka - Čajánek, Čech, Erat, Kováčik, Kristek, Leška - Mokrejš, Okál, Záhorovský.

Domácí tým začal náporem, ale nedařilo se mu překonat Murína v brance Zlína. První větší příležitost ke skórování nabídl domácím hostující Erat, když byl v 5. minutě vyloučen za faul loktem. Domácí sice zatlačili zlínské před jejich branku, ale výsledkem tlaku byla jen střela Moravce. I po přesilovce měli více ze hry domácí, ale Murín se i se štěstím držel. Na začátku 11. minuty se dral do šance Čermák, ale jeho střelu Murín zlikvidoval. Ve 13. minutě tentýž hráč zakončoval bekhendem, ale střela neměla důraz ani směr. V 16. minutě zahrozil Vampola, ale Murín byl znovu na místě. Naproti tomu Hnilička musel zasahovat o minutu později při střele Zubíčka. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Čermák, ale hosté si trvalý tlak nevytvořili.

Druhá třetina se na začátku podobala té první, ale jen do 25. minuty. To udeřili hosté ze Zlína. ČAJÁNEK "z první" napálil přihrávku Tesaříka a nad lapačkou prostřelil Hniličku, 0:1. Inkasovaná branka domácí trochu rozhodila a hosté měli více prostoru. Brzy se ale hra znovu vyrovnala a domácí šli tvrdě za vyrovnáním. Povedlo se jim to ve 37. minutě, kdy VAMPOLA dorazil do sítě za Murínova záda střelu Hanzlíka. Závěr třetiny byl opět ve znamení zlínské přesilovky, ale ani tentokrát se hostům nepodařilo Hniličku vážněji ohrozit.

Třetí třetina pak přinesla nejlepší hokej. Byl to ale Zlín, kdo se znovu dostal do vedení. Ve 43. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, Balaštík na modré přibrzdil a přenechal rozjetému LEŠKOVI. Ten střelou od kruhů překonal Hniličku. Bílí Tygři odpověděli naprosto bleskově. Ve 45. minutě střílel v pádu Duben a PLODEK vyrovnal na 2:2. Několik minut se pak hrálo hlavně ve středním pásmu, do vyložené šance se nedostalo ani jedno mužstvo. Ve 47. minutě byl vyloučen Vaic a po necelé minutě skóroval Zlín potřetí. Martin HAMRLÍK nahodil od modré čáry směrem na branku a střela k překvapení všech skončila v síti. Bílí Tygři se vzepjali k náporu, ale vyrovnání nepřicházelo. Jak postupovaly minuty, vkrádala se na jejich hole křeč. V 58. minutě se domácí rozhodli k power - play. Po vyhraném vhazování následoval krátký závar před Murínem, puk ale získali hosté a dvojice Čajánek, Balaštík si doslova vychutnala Jiruše. Útok 2 na 1 a na prázdnou branku zakončil střelou pod víko ČAJÁNEK. Zlín tak prodloužil sérii neporazitelnosti, Bílí Tygři doma poprvé prohráli.