Mistr znovu pokořen! Tygři podruhé v sezoně srazili Zlín, ostrými pálil Radivojevič

Date of publication Author

L i b e r e c – Podruhé proti úřadujícím šampionům, podruhé vítězně. Bílým Tygrům se proti Zlínu daří, v sedmnáctém extraligovém kole porazili svého soka na domácím ledě především zásluhou skvělého úvodu 3:2. V libereckém dresu se do střelecké listiny poprvé zapsal slovenský útočník Branko Radivojevič.

17. kolo, pátek 31. října 2014
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Radivojevič (Jelínek), 4. Šimek (Bartek), 32. Radivojevič – 11. Köhler (Marušák, Horák), 49. Holík (Čech). Rozhodčí: Šindler, Turčan – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:4, navíc Čajánek (ZLN) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 981. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Radivojevič, Jelínek, Bakoš – Bulík, Vampola, Bartek – Kica, Filippi, Bulíř – Jass, Urban, Dlouhý.

PSG Berani Zlín

Kašík – Horák, Marušák, Urbanec, Řezníček, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, Ondráček – Čech, Šlahař, Důras.

Polovina první třetiny už se chýlila ke konci, když obránce Marušák napřáhl na modré čáře a prověřil pozornost libereckého brankáře Lašáka. Byla to teprve první zlínská střela na bránu, hosté v tu chvíli prohrávali 0:2 a byli zralí na ručník.

Utrápený šampion ale jinak sehrál s Bílými Tygry vcelku vyrovnanou partii. Jenže doplatil na mizernou produktivitu i váhavou kombinaci. Severočeši doma vyhráli podruhé za sebou, znovu přitom neinkasovali více jak dva góly.

Liberec si podmanil úvod zápasu: za pouhých devět vteřin už slušná návštěva v hale s novým názvem Home Credit arena explodovala nadšením. Prosadil se Branko Radivojevič, jenž plácl do puku u modré čáry. Kašík jen nechápavě rozpřáhl ruce. A krátce nato opakoval bezradný pohyb znovu…

Čas 3:46, Radim Šimek dostal přesný pas a příklepem z dálky propálil gólmana podruhé. Tygři využili přesilovku, v ní se ale krátce nato prosadil také protivník. Jmenovitě Bedřich Köhler, jemuž před brankovištěm stačila chvilka volného prostoru.

Druhá část hry už tolik atraktivních momentů nepřinesla. Snad jen několik vyloučených na každé straně. A především pak kuriózní trefu Branka Radivojeviče! Slovenský buldok se ani nemusel dotknout kotouče, ten si totiž po vhazování před Kašíkem nešťastně zametl do vlastní branky Roman Vlach.

Hokejistům PSG se dařilo dostávat soupeře pod tlak v přesilových hrách. V závěrečné periodě utkání měl Zlín dokonce výhodu dvou mužů v poli, ale jedovatá rána Lešky nebo důraz u tyčky hlídkujícího Romana Vlacha úspěch neslavily.

Roman Holík dvanáct minut před koncem základní hrací doby projel v oslabení do útočného pásma a střelou švihem se štěstím prostřelil gólmana. Domácí jen nechápavě kroutili hlavami, vždyť Radovojevičova přesilovková pětka chvíli předtím pálila na Kašíka jednu ránu za druhou.

"Vyrovnat!" skandovala hrstka hostujících příznivců. Nedočkala se. Liberec si závěr duelu pohlídal, na domácím ledě vyhrál teprve čtvrtý zápas od začátku sezony.

Milan Černý
„Myslím, že zápas jsme odehráli poměrně dobře, zkomplikovali jsme si jen ten závěr, když jsme nevyužili zkrácenou přesilovku 5 na 3 a poté za stavu 3:1 jsme si ve vlastní početní výhodě dokonce nechali vstřelit branku. Jinak si myslím, že jsme tento zápas zvládli, ale momentálně bych nekoukal na tabulku, pro mě je Zlín prostě loňský mistr, a i proto je toto vítězství cenné. “

Juraj Jurík
„Do utkání jsme vstoupili velice nešťastně, hned z prvních dvou střel jsme obdrželi dvě branky. Od toho se poté odvíjela celá první třetina, naštěstí jsme v přesilovce vsítili kontaktní gól a myslím, že poté kvalita našeho výkonu již jen stoupala, ale bohužel v polovině zápasu nešťastná vlastní branka, ze která nám trvalo poměrně dlouho oklepat se. V poslední periodě jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale bohužel to na nic než na zkorigování stavu nestačilo.“