Mladší dorost v Boleslavi úspěšný, pravé derby vyústilo i v bitku!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Mladá Boleslav/Liberec - Zajímavý zápas připravily divákům mladší dorosty Mladé Boleslavi a Liberce. Krásný útočný hokej, velký počet šancí i bitka. To vše nakonec vyznělo lépe pro naše mužstvo, které slaví důležitou tříbodovou výhru!

XVIII.kolo, neděle 26. února 2017
(0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 29. Dobša (Zajíček, Simon), 43. Moucha (Dobša, Závora) – 11. Nikolič (Cikhart, Virág), 19. Strnad (Cikhart), 23. Cikhart (Moc). Rozhodčí: Velčovský – Kettner, P. Špringl. Vyloučení: 6:4 navíc Dobša (MBL) a Liška (LIB) 5 + do konce utkání hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:31. Diváci: 107.

BK Mladá Boleslav

Rylich – Novotný, Sýkora (A), Suk, Holoubek, Dobrkovský, Filip, Rudolph (A), Hes – Šíma, J. Zajíček, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha (C), Závora, Sirotek, Simon

Š. Zajíček – Adamec, Hampl, Žůrek, Moc, Starý – Rychlovský (C), Dospěl (A), Jansa, Nikolič (A), Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Virág

Souboj o první příčku tabulky je nelítostný a Tygři potřebovali v souboji s rivalem z Mladé Boleslavi naplno bodovat. To se jim nakonec podařilo, ale cesta to rozhodně nebyla jednoduchá. Přitom šelmy začaly bravurně, v jedenácté minutě vyústil vzrůstající tlak našeho mužstva ve vedoucí branku. Ranou z pravého kruhu otevřel gólové účty JAKUB NIKOLIČ. Odpovědět mohl záhy Dlask, jenže svou příležitost nevyužil, a to i přestože stál sám před brankou, výborný zásah Zajíčka.

Naopak Tygři ještě před koncem první periody skórovali, rychlý protiútok proměnil VOJTĚCH STRNAD, který svou ránu nasměroval přesně do šibenice. Do prostředního dějství nastoupili Bruslaři později a dostali tak trest za zdržování hry. Liberečtí sice během přesilovky neskórovali, ale devatenáct vteřin po jejím skončení JAN CIKHART nenápadnou střelou zvýšil už na 3:0!

Jenže poté přišly krušné chvilky. Nejprve brankou neskončil velký závar před Zajíčkem, kdy Jan Závora netrefil poloprázdnou klec. V devětadvacáté minutě už to Bruslařům vyšlo. DAVID DOBŠA parádní kličkou procedil puk za záda libereckého brankáře u vzdálenější tyče. Tygří gólman poté zlikvidoval přečíslení 2 na 1 a ránu Simona, na druhé straně neproměnil únik Drábek.

Jakub Rychlovský unikl po levé straně

V 38. minutě ještě všem ujel kapitán Jakub Rychlovský, jenže na Matěje Rylicha nevyzrál. To modrobílé mohlo mrzet po druhé přestávce. Pěknou akci domácích zakončil LUKÁŠ MOUCHA, jemuž nabil do velké příležitosti při přečíslení Dobša. Obrovské tempo pokračovalo, Cikhart spálil tutovku u pravé tyče a Rychlovský při dalším úniku zacílil nad.

Tygří kapitán měl velkou střeleckou smůlu, což se ukázalo i o chvíli později, když byli Severočeši ve dvou Rylichem. Téměř v totožné pozici se objevil záhy i Liška, toho zastavil výborný Rylich. Stejný hráč následně vyzval na pěstní souboj Adama Hese, byli odtrhnuti rozhodčím, ale stejně inkasovali tresty do konce duelu. Domácí si v závěru ještě vytvořili v útočném pásmu tlak, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Tygři výhru uhájili!

Milak Plodek
„Neodehráli jsme zápas úplně ideálně. My máme pořád o co hrát a kluci to mají v hlavách. Potřebovali jsme tady bodovat, ale hráči se s tím úplně neztotožnili. Těžko říct, co měli v hlavách. Potom už to ale bylo lepší a mrzí mě, že jsme neproměnili víc šancí. Měli jsme jich totiž opravdu hodně. Byl to pěkný a rychlý mládežnický hokej nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Se třemi body jsme spokojení, ale tato hra by nám na play-off asi úplně nestačila.“

Tomáš Černík
„Byl to dobrý zápas, podobně jako většina utkání s Libercem v této sezóně. Ve druhé třetině jsme neproměnili mnoho gólových šancí, což bylo podle mě rozhodující o tom, že jsme nevyhráli. Byl to vyrovnaný zápas, který se mohl překlopit i na naši stranu, tři body má ale Liberec.“

XVIII.kolo, neděle 26. února 2017
(0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav