Musil a Kropáč ukazují své kvality

Date of publication Author Jindřich Rosička

Bílým Tygrům se musí v Budvar Aréně líbit - i podruhé v ní dokázali svého soupeře porazit. Bílí Tygři od začátku utkání velice důsledně bránili a nepustili domácí do většího tlaku. Skóre otevřela budějovická posila obránce Gýna, který propálil Faltu. Do druhé třetiny Tygři doslova vlétli a již ve třiadvacáté minutě Kropáč skóre srovnal. Do konce třetiny bylo k vidění na obou stranách ještě po jedné brance. Ve třetí třetině dostal Tygry do vedení opět Kropáč, následně za hosty srovnal Rob, o vítězství ale rozhodl svým druhým gólem v utkání <b>Mojmír Musil</b>. Účet první liberecké formace tak zní: Kropáč 2+1, Musil 2+1, Straka 0+3.

, pátek 24. ledna 2003
3:4
(1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 9. Gýna, 26. Rob (Turek, R. Suchánek), 46. Štraub (Štrba) - 23. Musil (M. Straka), 36. Kropáč, 41. Kropáč (Musil, M. Straka), 47. Musil (M. Straka, Kropáč). Rozhodčí: Havlík - Rouspetr, Unzeitig. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3591.

Banes Motor Č. Budějovice

Hudáček - Gýna, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Barinka - Šimánek, Turek, S. Procházka - Štrba, Štraub, Rob - Ondřej, Michálek, Bartoš.

Falta - Jiří Hanzlík, Holub, Jan Kudrna (21. Gřegořek), Krstev (41. Vála), R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna - Rozsíval, Plodek, Hájek (41. Kábrt).

Tygři od začátku utkání velice důsledně bránili a nepouštěli domácí do většího tlaku. V 5. minutě od modré čáry vypálil Suchánek, ale kotouč odrazil do bezpečí Krstev. Ve stejné minutě Rozsíval nedovoleně bránil a putoval na trestnou lavici. Přesilovku odhráli Tygři výborně. Nejenže nenechali domácí ani jednou vystřelit, ale Kropáčovi se dokonce povedlo ujet domácím obráncům do brejku, proti Hudáčekovi však neuspěl. V 9. minutě Tygři zaváhali a na Gýňovu střelu z pravé strany Falta nestačil. Tygři začali mít problémy s rozehrávkou. Domácí snadněji pronikali do útoku, čehož málem využil Jasečko, který prověřil Faltu střelou zápěstím mezi kruhy, Falta ho však vychytal. Na druhé straně kontroval tvrdou střelou Krstev, která se odrazila k Hájkovi, který však již nestačil kotouč zpracovat a domácí obránce puk vyhodil do bezpečí. Oba soupeři střežili svoji třetinu, a tak se puky spíše nastřelovali ze středního pásma. V 15. minutě Bartoš hákoval a věnoval Tygrům přesilovou hru. V ní se dostal před branku osamocený Slavík, ale projektil z jeho hole těsně minul pravou tyčku Faltovy branky. Hosté přesilovou hru nedokázali využít, a tak i po první třetině stále prohrávali 1:0.

Ve druhé třetině již v první minutě ohrozil bekendem branku jihočechů Holub. Na druhé straně se pokusil kontrovat Slavík, ten však pálil jen do Faltových betonů. Ve třetí minutě Straka přihrál Musilovi a ten zlízka bez problémů srovnal skóre na 1:1. V 26.minutě vypálil bombu Gýna, ale trefil jen brankovou konstrukci, Pospíšil však přidržel soupeře a šel si odsedět dvě minuty. Budějovice nabídnutou přesilovku neodmítli. Suchánek nahrál Robovi, ten si vyměnil kotuč ještě s Turkem a pak kotouč propasíroval mezi Faltovi betony. Barinka poté nabídnul přesilovku také hostům. Při ní dokázal ohrozit pouze Moravec, který vystřelil na Hudáčka mezi kruhy, ten kotouč však reflexivním pohybem vyrazil. Po přesilové hře na druhé straně Turek nahrál osamocenému Procházkovi, který si Faltu bez problémů položil, ale střílel jen do boční sítě. V 36. minutě Kropáč nahodil kotouč, a ten po teči domácího obránce skončil za Hudáčkovými zády. Oba soupeři za stavu 2:2 neriskovali příliš útoční hokej a bránili své třetiny. Hra se odehrávala spíše ve středním pásmu. Navíc ke konci třetiny domácí zbytečně hodně kombinovali a proto často ztráceli kotouč.

Do závěrečné části hry vstoupili aktivněji Tygři, což se potvrdilo hned v první minutě, kdy Musil přihrál úplně volnému Kropáčovi před Hudáčkovu branku, a ten v podstatě do prázdné branky skóroval, a tím strhnul váhy skóre na stranu hostí. Jihočeští začali více útočit. Tygři však posílili defensívu a i proto měli domáci velké problémy s přechodem do útočného pásma. Až ve 45. minutě měl šanci Bartoš, ten však zlízka nedokázal skórovat a navíc v rychlém protiútoku se dostal do brejku Moravec, kterého však Hudáček naštěstí pro domácí vychytal. Ve 46. minutě našel Štrba před Faltou Roba, a ten sice na poprvé pálil jen do Falty, ale na podruhé se již nemýlil. Tygři se nenechali zaskočit a odpověděli již po necelé minutě, když kotouč před Faltou vybojoval Kropáč, poslal ho Strakovi, a ten Musilovi, který krásnou kombinaci zakončil střelou do tyčky, od které se kotouč odrazil do branky. Hosté se semkli v obraně a domácí přes ni jen velmi těžko pronikali. V 51. minutě prověřil bombou Faltu Gýna a o chvilku později hned po vhazování ještě Procházka. V další minutě se dostal před branku Turek, Kašpařík jej však fauloval, a tak již nedokázal vystřelit. Kašpařík si, ale musel odsedět dvoumitový trest za hákování. V přesilové hře domácích Turek hledal před Faltou Roba, ten však jeho pozdní přihrávku již nedokázal zpracovat. V poslední minutě zkusili jihočeši ještě power-play, ale nedokázali skórovat ani v šesti na hřišti. Z Tygrů nejlépe zahrála první pětka, v níž byli nejplatnějšími hráči Radoslav Kropáč, Mojmír Musil (oba dva 2+1) a Michal Straka(0+3).