Na dvojici zlínských gólmanů Bílí Tygři nevyzráli, vyrovnané utkání prohráli fotbalovým výsledkem

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Ve 43. kole základní části letošního ročníku Tipsport extraligy hostili Bílí Tygři na ledě Home Credit areny úřadující mistry ze Zlína. Ve vyrovnaném boji se zaskvěli oba začínající brankáři, včetně talentovaného Vítka Vaněčka na straně domácích, pro nějž to byl teprve druhý start v kariéře v nejvyšší české soutěži. Jediný gól zápasu však střelil Petr Holík z mužstva Ševců, které tak domů odjelo se třemi body a čistým kontem.

43. kolo, pátek 30. ledna 2015
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 47. Holík (Vlach, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:9, navíc Jelínek (LIB) 10 minut nesp. chování, Žižka (ZLN) 10 minut nesp. chování a Kašík (ZLN) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 562. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:1.

Vaněček – Výtisk, Šimek, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek – Radivojevič, Vampola, Bartek – Bulík, Filippi, Valský – Bakoš, Jelínek, Balaštík – J. Vlach, Urban, Krenželok.

PSG Berani Zlín

Kašík (53. Štůrala) – Urbanec, Marušák, Žižka, Matějíček, Řezníček, Valenta, Stuchlík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Říčka, R. Vlach, Holík – Čech, Leška, Okál – Kubiš, Šťastný, Ondráček.

Na led liberecké Home Credit areny již podruhé v letošním ročníku zavítali úřadující mistři ze Zlína, kteří po špatném startu do sezony zlepšili svůj herní projev a poskočili na devátou příčku v tabulce. Jednalo se o první utkání severočeského útočníka Jaroslava Balaštíka proti svému bývalému celku a zároveň si druhý start v kariéře připsal devatenáctiletý gólman Vítek Vaněček.

V úvodním dějství byly šance na obou stranách, domácí strana mohla využít hned několika přesilových her, jenže proti byly buď smolné odrazy a bloky před brankou Libora Kašíka nebo sám odchovanec Beranů v brance hostí. I v protější svatyni se však skvěle prezentoval její strážce, Vaněček zabránil v cestě do klece několika tutovkám.

I ve druhé dvacetiminutovce se pokračovalo stejným tempem a i nadále byli hvězdami utkání oba gólmani. Ještě při přesilové hře musel Vaněček čelit samotnému nájezdu Holíka, kterého ale jako zkušený mazák vychytal. Kašík na to samozřejmě odpověděl několika povedenými zákroky z vlastního arzenálu.

Ačkoli byla perioda vyrovnaná, do více tutovek se dostávali Ševci, takže Vaněček musel ještě několikrát vyniknout. Samostatný únik si na něj vyzkoušel i Zdeněk Okál, na kterého však mladý gólman rovněž vyzrál. Jeho nejlepším momentem se ale stal asi o minutu později senzační zákrok lapačkou, kterým sebral jistou trefu obránci Tomáši Žižkovi.

I díky Vaněčkovi se šlo do posledního dějství za bezbrankového stavu, jenže to neplatilo dlouho, protože hostům se konečně povedlo překonat talentovaného rodáka z Havlíčkova Brodu v domácí svatyni. Konkrétně se o to postaral po přesilovkové přihrávce od Romana Vlacha Petr Holík – 0:1.

Vyhrocené utkání díky snaze modrobílých šelem nabíralo na nervóznosti a vše vyústilo velkým trestem pro brankáře Zlína Kašíka, který několikrát udeřil dorážejícího Balaštíka vyrážečkou a vyfasoval kromě pěti minut také trest ve hře.

Následovala stoprocentní snaha podještěďského celku o vyrovnávací trefu, jenže ani ta, ani hra bez brankáře, nepřinesla kýžené ovoce, a tak Ševci v Liberci nejenže neztratili ani bod, ale ani neobdrželi branku.