Na úvod si Tygři pochutnali na beranech

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Vstup do sezóny 2010/11 vyšel Bílým Tygrům na jedničku, když si pohráli se zlínskými berany v poměru 6:3. Skvěle se v novém dresu uvedly letní posily. Miloslav Hořava a Jaroslav Kudrna zaznamenali shodně dva body, za gól a asistenci. Večer ale patřil Tomáši Vakovi, který dokázal dvakrát překonat zlínského Sedláčka.

1. kolo, pátek 17. září 2010
6:3
(2:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Moravec, Ondřej), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 47. Hořava (Bárta, Rýgl) – 19. Rachůnek (Sýkora, Důras), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík) Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4994. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:2, 6:2, 6:3.

Pinc - Hunkes, Výtisk, Derner, Rýgl, Čakajík, Trončinský, Moravec, Holub - Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Dušek, Plodek, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.

PSG Berani Zlín

Sedláček (47. Štůrala)- Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Sivák - Balán, Vlach, Čech.

lín a byl to právě on, kdo v úvodu hýřil aktivitou, jenže bez úspěchu. Bílí Tygři se ihned poté oklepali z úvodního tlaku a pořádně začali kousat zlínské berany. Nejnebezpečnější byla hostům lajna Hořava – Vak – Kudrna, když se hlavně činil třetí jmenovaný. Liberecký útočník si totiž nabruslil ze středního pásma až před moravskou branku a Sedláček měl plné betony práce. Další nasazení druhé liberecké pětky už ale bylo gólové. V čase 8:24 přenechal Kudrna za brankou kotouč Tomáši Vakovi, jenž nahodil kotouč z rohu a ten se po několika odrazech ocitnul až za Sedláčkem. Rozhodčí si ale nebyl jist, zda branka platí, a tak zavolal videorozhodčímu. Ten po několika vteřinách ale branku uznal a Liberec tak šel do vedení 1:0.

Modrobílé branka ještě více nabudila a po chvilce mohl na kostce nad ledem svítit stav 2:0. Dušek našel před brankou Ondřeje, ten ač byl faulován Vlachem, tak dokázal zakončit, jenže Sedláček zázračným způsobem vykopl jeho střelu do bezpečí. Světlo za Sedláčkem zářilo červeně opět v sedmnácté minutě. Hunkes vypálil v přesilové hře od modré, puk přistál na hranici brankoviště u hole Jaroslava Kudrny, který ho jen lehce prostrčil mezi betony hostujícího brankáře – 2:0. Dvoubrankový náskok ale neměl dlouhého trvání, protože pětasedmdesát vteřin před koncem první třetiny se protáhl za brankou Severočechů Sýkora, bekhendem nahrál Ivanu Rachůnkovi a puk se třepotal pod horní libereckou tyčkou – 2:1.

Kdyby měl trenér Kalous oznámkovat vstup svých svěřenců do druhé třetiny, tak by jim musel dát jedničku. Nejdříve se Víšek proháčkoval přes moravskou obranu, ale tváří v tvář Sedláčkovi neuspěl. Vzápětí ale byla bule před zlínskou brankou, kterou vyhrál Ondřej na Moravce, liberecký bek vyslal dělovku od modré, puk ztečovala obrana ševců do mezikruží, kde už číhal Daniel Špaček s napřaženou holí a uklidil puk nad lapačku Sedláčka – 3:1. Berani se pokusili o odpověď, ale paradoxně vzápětí opět inkasovali. Špaček vybojoval na vlastní modré puk pro Michala Bártu, který si nabruslil až před hostujícího brankáře a vypálil. Gólman Moravanů ale vyrazil puk před sebe, kde nedokázal libereckého forvarda odtlačit od puku Lučka a touš se po lehkém přiťuknutí doplazil až do branky – 4:1.

Na dostřel čtyřgólovému severočeskému náskoku se dostali Zlínští necelých pět minut před koncem druhé třetiny. Důras přiťukl gumovou pryž na modrou, kde vystřelil švihem Lukáš Galvas a puk se zastavil až za Pincem, který v tu chvíli nic neviděl – 4:2. Hosté po vstřelené brance viditelně ožili. Sivák poslal pas mezi kruhy, kde puk tečoval Čech a puk mířil lobem až do branky. Liberecký brankář v tu chvíli ale předvedl excelentní zákrok, když se lapačkou natáhl až k horní tyčce a sebral hostům jistou branku. I v závěru periody byli hosté aktivnějším celkem na hřišti, ale další branku už nepřidali, a tak se šlo do kabin za stavu 4:2.

I po vstupu do druhé třetiny si mohl trenér Kalous mnout ruce, protože i nástup do závěrečného dějství se Tygrům povedl. V třiačtyřicáté minutě se prodral kolem pravého mantinelu Vak a v pádu poslal puk před Sedláčka, kde se tlačil do šance Kudrna. Puk ale ke Kudrnovi neproskákal, nýbrž si ho zlínská obrana srazila za svá záda – 5:2. Branka tak byla připsána Tomáši Vakovi. Další příděl do zlínské klece mohl přidat Čakajík, ale byl hákován v samostatném úniku Galvasem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Podle nových pravidel se k puku musel postavit sám postižený hráč, a tak se na Sedláčka vydal právě liberecký bek. Jeho zakončení ale nemělo myšlenku a Sedláček ho vychytal hravě. O čtyři minuty bylo na střídačce Podještědských ale opět veselo. Bárta si vzal kotouč za brankou, najel ke kruhům a vypálil. Sedláček vyrazil puk za sebe, kde se ho ujal Miloslav Hořava a pohotovým obtočením kolem branky poslal pošesté gumovou pryž do moravské branky. To už nevydržel hostující brankář a plný vzteku odešel střídat. Jeho pozici zaujal Štůrala.

Zlín s novým mužem s maskou v brance nesložil zbraně a blizoučko brance byl Sýkora, jenž šikovně tečoval střelu do Pince. Domácí si hlídali svůj pohodlný čtyřgólový náskok ale diváci v Tipsport areně se v závěru ještě dočkali branky. Hamrlík poslal do sóla Pavla Kubiše, a ten si pohrál s Pincem a zakončil do protipohybu libereckého gólmana. Další branka už nepadla, a tak Bílí Tygři zvládli vstup do soutěže, když porazili Zlín 6:3.