Nájezdové drama na Slavii výhru nepřineslo, Tygři mají alespoň bod

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Ondřej Huml

Praha/Liberec - Letošní ročník Tipsport extraligy se blíží ke konci, Bílé Tygry tedy potkal zápas 47. kola, a to na ledě pražské Slavie. Ačkoli se Severočeši museli obejít bez suspendovaného klíčového hráče Radka Dudy, zdaleka nebyli bezzubí. Především díky dvěma brankám Tomáše Filippiho nakonec vezou pod Ještěd jeden bod, padli totiž až po dlouhých samostatných nájezdech.

47. kolo, úterý 19. února 2013
3:2sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Poletín, 53. Micka (Jelínek, Kempný), rozhodující sam. nájezd Kadlec – 22. Fillipi (Bulíř, Kudrna), 59. Fillipi (Čutta). Rozhodčí: Kalivoda, Trombík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 238. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2sn.

HC Slavia Praha

Kopřiva – Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma – Micka, P. Jelínek, Poletín – Hertl, V. Růžička ml., Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok – Skokan, Stránský, Klhůfek.

Vošvrda (v 34. minutě na trestné střílení a na samostatné nájezdy Schwarz) – Čakajík, Šimek, Kolmann, Derner, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk – Pospíšil, Nedvěd, Víšek – T. Urban, Bulík, Kica – Kudrna, Filippi, Bulíř – Bárta, Vantuch, Galamboš.

Souboj klubů s šelmou ve znaku začali lépe domácí. Ti se do Liberce zakousli a už po třech minutách vyděsil brankáře Vošvrdu Lukáš Krenželok, jenž od Žejdla převzal puk, otočil se s ním a tvrdě vypálil do tyče. O chvíli později selhal v koncovce i mladý Tomáš Hertl a pak se začali probouzet Liberečtí.

Ačkoli jim chyběl distancovaný buldok Radek Duda, v důrazu před gólmanem si se slávisty v ničem nezadali a do vedení je mohl dostat Bulík. Po zaváhání Vladimíra Růžičky mladšího při rozehrávce nebezpečně vypálil na Kopřivu, do dráhy střely mu však vletěl obětavý Jan Holub.

Následně se v tutovkách objevili také Filippi s Urbanem, puk za čáru ale neprotlačili. Do vedení tak mohli jít domácí, kteří v první části zahrávali hned tři přesilové hry. Nevyužili ani jednu - v největší šanci rozezvučel Kolařík pouze tyč.

Ve druhé třetině tempo hry viditelně opadlo, diváci se však dočkali dvou gólů. Jako první se prosadil liberecký Tomáš Filippi a děkovat za to může hlavně Jaroslavu Kudrnovi. Ten skvostnou nahrávkou našel před bránou volného Bulíře, který trefil Kopřivu a od něj se kotouč odrazil přímo na hůl Filippiho, jenž už měl hodně snadnou úlohu.

Hráče domácích ale inkasovaný gól příliš neprobudil. Nadále byli spíš pasivní a vytrestat je za to mohl Bulíř, jehož akci musel zlikvidovat pozorný Kopřiva. Na druhé straně se neujaly náznaky Krenželoka nebo Hertla, přesto se fanoušci ještě do sirény gólu dočkali. Po faulu na Michala Poletína zahrával sám postižený trestné střílení a parádní fintou oklamal Vošvrdu – 1:1.

Třetí dvacetiminutovka nabídla očekávaný obrázek hry. Ani jeden z týmů nechtěl zbytečně chybovat a duel tak připomínal tuhý boj o střední pásmo. Z toho rezultoval krvavý faul Kolaříka a jeho vyloučení na čtyři minuty, Severočeši však dlouhou přesilovku nevyužili. A brzy toho litovali.

Ve své první slušné šanci se Tomáš Micka ještě zastřeloval, v čase 52:52 už ale doklepl do brány pokus Jelínka odražený od tyče - 2:1. Liberec se tak musel hnát do útoku a nakonec si dokázal vynutit prodloužení. Minutu a půl před koncem třetiny při power-play dorazil puk do brány dvougólový Filippi - 2:2.

V nastavení se nerozhodlo, takže na řadu přišly oblíbené nájezdy. Na straně Slavie se prosadili Růžička s kapitánem Petrem Kadlecem, v dresu Tygrů byl úspěšný jen Bulík. O bod víc tedy získali červenobílí, kteří se bodově dotáhli na vedoucí Plzeň.