Napínavé utkání rozhodl až gól Leoše Čermáka

Date of publication Author Jiří Veverka, David Šušlík

L i b e r e c - Po rychlém gólu Lukáše Zíba to vypadalo na hladký průběh, ale Chemici naše hráče hodně potrápili. Když ve druhé třetině Litvínov vyroval, vypadalo to, že se bude prodlužovat. Necelé dvě minuty před koncem ale rozhodl o našem vítězství <b>Leoš Čermák</b>.

22. kolo, neděle 18. listopadu 2007
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Zíb (Procházka), 59. Čermák (Pabiška) - 29. Reichel (Hranáč). Rozhodčí: Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:13. Využití: 1:1. Diváci: 6178. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Pinc - Moravec, Jiruš ("A"), Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Blatný - Klimenta, Plodek ("A"), Víšek - Procházka ("C"), Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, Špaček.

HC VERVA Litvínov

Hübl - Šlégr ("A"), Hranáč, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma - Reichel ("C"), Kubinčák, Lukeš - Branda ("A"), Trávníček, Jenáček - Jánský, Benda, Sklenička - Černý, Rindoš, Bednařík.

První část začala velmi svižně. Již po dvaceti sekundách se do akce dva na jednoho dostali domácí Pavel Kašpařík a zakončující Zdeněk Blatný. S jeho pokusem si však hostující gólman Jaroslav Hübl poradil. Hned o minutu později se do samostatného nájezdu dostal po chybě obrany Litvínova Tomáš Klimenta, ale hostující strážce svatyně byl opět pozorný a blafák do bekhendu domácímu forvardovi zneškodnil včasným vyjetím. V čase 01:59 se již ale domácí dočkali. Po přiťuknutí domácího kapitána Procházky z první vystřelil bek Lukáš Zíb a trefil se přesně do levého horního růžku branky Litvínova. 1:0. Brzký gól domácí uklidnil a hosté začali chybovat. Ve třetí minutě si domácí zahráli první přesilovku, ale dostali se jen k několika střelám od modré, se kterými si Hübl bez problémů poradil.

V páté minutě dostali naopak první možnost přesilovky hosté, ale ani jim se úvodní početní výhodu nepodařilo využít. Tygři si dobře hlídali střední pásmo a nepouštěli Chemiky k vážnějšímu ohrožení Pince. Po nevyužitých přesilovkách se hra uklidnila a oba gólmani byli téměř bez práce. V čase 10:23 se do protiútoku dostávali hosté, a tak je domácí kapitán Procházka musel zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku. V druhé početní výhodě si již hosté vypracovali několik dobrých šancí, ale domácí podržel v pohodě chytající Marek Pinc. Litvínovští se snažili něco vymyslet, ale Tygři pozorně bránili a hosté se nemohli dostat přes střední pásmo.

V šestnácté minutě si zahráli i domácí svou druhou přesilovku. Po faulu na domácího Duška si šel na dvě minuty posedět na trestnou lavici hostující Peter Jánský. Ani Tygrům se ale druhá přesilová hra nepovedla. Litvínov aktivně přistupoval k hráčům domácích a ti měli problém s přechodem přes střední pásmo. Do konce třetiny si již ani jedem z celků nedokázal vytvořit brankovou příležitost a po úvodní třetině tak do šaten odcházeli spokojenější domácí.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí Tygři a již po dvanácti sekundách musel Hübl zasahovat. Po sérii vyloučení si hosté zahráli přesilovku čtyř proti třem, ale domácí opět podržel Marek Pinc, který několikrát skvěle zakročil. Hostům se tedy nepodařilo využít ani třetí početní výhodu. V šestadvacáté minutě dostali další možnost přesilovky také Tygři, ale nepodařilo se jim usadit v útočném pásmu, a tak si Hübl nepřipsal ani jeden zákrok. Naopak v devětadvacáté minutě se po faulu Duška dostali k další možnosti přesilovky hosté a podařilo se jim srovnat skóre. Po přihrávce Lukeše zpoza branky se do střely opřel hostující bek Jan Hranáč a před brankou jeho pokus jemně tečoval kapitán hostů Robert Reichel za záda bezmocného Pince. 1:1.

Ihned po vyrovnání si domácí vytvořili tlak, dostali se k několika nebezpečným střelám, ale hosty v důležitých momentech podržel Hübl. Liberec byl aktivnějším týmem, ale trápila ho nepřesná koncovka. Poté se hrálo převážně ve středním pásmu, oba týmy si dávaly velký pozor na defenzivu. V sedmadvacáté minutě si zahráli domácí další přesilovku, tentokrát dokonce dvojnásobnou, ale ani v té se jim nepodařilo skórovat, a vrátit se tak do vedení. Liberec byl po celou prostřední část aktivnějším týmem, ale trápilo ho nedůrazné a hlavně nepřesné zakončení.

Třetí třetina začala hrou čtyři na čtyři. Po necelé minutě začala zkrácená přesilovka hostí, ale Tygři se s přehledem ubránili. Do první dvouminutové početní výhody se v poslední části dostali hosté, ale sami si ji přerušili díky faulu Lukeše. Tygři měli iniciativu na svých hokejkách, ale do vážnější šance se dostat nedokázali. V osmačtyřicáté minutě předvedl hezké sólo domácí Tygr Lukáš Pabiška, který se šikovně natlačil až před Hübla, ale nedokázal již puk zasunout do branky. V devětačtyřicáté minutě si domácí vytvořili v útočném pásmu tlak a dokonce i dokázali dostat puk do branky. Gól ale nemohl být uznán, protože sudí již před jeho dosažením odpískal nedovolený zákrok. Od devětačtyřicáté minuty byla hra plná nepřesností. Litvínov byl spokojen s nerozhodným výsledkem a soustředil se na obranu. Domácí se snažili o vstřelení vedoucí branky, leč marně.

Ve třiapadesáté minutě dostali domácí další šanci přesilové hry. V ní se dostal ke dvěma pokusům od modré Lukáš Zíb, ale ani jeden v hostující síti neskončil. V šestapadesáté minutě se do početní výhody dostali naopak hosté. Po zbytečném faulu Petra Šachla za hostující brankou dostali litvínovští další možnost přesilové hry. V té ale ani nedokázali ohrozit Marka Pince v domácí svatyni. A tak zaútočili šestnáct sekund před jejím skončením domácí, jmenovitě Tomáš Klimenta, který se několika šikovnými kličkami dostal až před Hübla, ale nedokázal již přesně zakončit. Vykoledoval si ale faul Jiřího Šlegra, který tak nabídl domácím možnost zkrácené přesilové hry. A tu již domácí dokázali zužitkovat. Po přihrávce Lukáše Pabišky napříč útočným pásmem hostí si před branku sjel Leoš Čermák a zakončil přesně mezi betony. 2:1. Liberec si již vedení zkušeně pohlídal a dovedl utkání k tříbodovému zisku.